Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

masa üstü pc toplamama yardımcı olurmusunuz

kutlay006

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.renklikalemreklam.com
ÖZELLİKLE GRAFİK TASARIMINI KULLANAN VE BİR SORUN YAŞAMAYAN ARKADAŞLARDA PC KONFİGÜRASYONU YAPABİLİRLER.
grafik tasarımı için corel ve photoshop programlarını aynı anda kullanıyorum.sorun şu photoshopu açtığımda pc de aşırı şekilde kasma ve kilitlenmeler oluyor.case mate programında kesme yaparken mausu oynattığımda pc donuyor reset atmak zorunda kalıyorum.dolayısıyla yeni bir masa üstü pc için önerilerinizi almak istiyorum bu benim için çok önemli çünkü geri iade ettiğim 3 pc var hiç biri işimi görmedi.toplamak istediğim pc nin özelliklerini aşağıda belirtiyorum

ANAKART:asus M2N-SLI Deluxe (nForce570 SLI, GLAN, SATA, RAID, AM2)
RAM: 2 adet Kingston DDR2 667 2048
EKRAN KARTI : asus 512MB GeForce 9600GT (PCI-E)
Samsung 750 GB 7200RPM 32MB SATA II
İŞLEMCİ : AMD Phenom Quad core X4 9750 (2.4GHZ, 4096K, AM2) BOX
KASA : asus TA861 350W

bu pc bana sorun yaratırmı yani photoshop programını çalıştırdığımda kasmayacak şekilde öneri ve yorumlarınızı bekliyorum önerileriniz doğrultusunda parçalarda değişiklik yapabilirim

Benzer konular

ussamx

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Arkadaşım burada bileşenleri toplamak sorun değil önemli olan fiyattır ben şimdi sana sorunsuz çalışan bir pc listesi yaparım ama fiyatı 3500 ytl

bu bakımdan ne kadar bir bütçe ayırdığını belirtmen toplayacağın pc bileşenlerinin kalitesini belirleyecektir...

kutlay006

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
Arkadaşım burada bileşenleri toplamak sorun değil önemli olan fiyattır ben şimdi sana sorunsuz çalışan bir pc listesi yaparım ama fiyatı 3500 ytl

bu bakımdan ne kadar bir bütçe ayırdığını belirtmen toplayacağın pc bileşenlerinin kalitesini belirleyecektir...

En fazla 1500 YTL ye kadar.sadece kasa toplayacağım.monitor ve diğer bileşenleri var . Teşekkürler

bartinli_cakabo

🌟Usta Tasarımcı🌟
ÖZELLİKLE GRAFİK TASARIMINI KULLANAN VE BİR SORUN YAŞAMAYAN ARKADAŞLARDA PC KONFİGÜRASYONU YAPABİLİRLER.
grafik tasarımı için corel ve photoshop programlarını aynı anda kullanıyorum.sorun şu photoshopu açtığımda pc de aşırı şekilde kasma ve kilitlenmeler oluyor.case mate programında kesme yaparken mausu oynattığımda pc donuyor reset atmak zorunda kalıyorum.dolayısıyla yeni bir masa üstü pc için önerilerinizi almak istiyorum bu benim için çok önemli çünkü geri iade ettiğim 3 pc var hiç biri işimi görmedi.toplamak istediğim pc nin özelliklerini aşağıda belirtiyorum

ANAKART:asus M2N-SLI Deluxe (nForce570 SLI, GLAN, SATA, RAID, AM2)
RAM: 2 adet Kingston DDR2 667 2048
EKRAN KARTI : asus 512MB GeForce 9600GT (PCI-E)
Samsung 750 GB 7200RPM 32MB SATA II
İŞLEMCİ : AMD Phenom Quad core X4 9750 (2.4GHZ, 4096K, AM2) BOX
KASA : asus TA861 350W

bu pc bana sorun yaratırmı yani photoshop programını çalıştırdığımda kasmayacak şekilde öneri ve yorumlarınızı bekliyorum önerileriniz doğrultusunda parçalarda değişiklik yapabilirim

Hocam gerçekten güzel sistem toplamışsın bu sistem kesinlikle senin işini görür.
Daha pahalı bir sisteme gerek yok..
Daha pahalı sistem hızlı olur ama sen bunun farkına bile varmassın. milisaniyelik olay yani..
3500 ytl vererek günde 15 dakka kazanacağına toplamda 2000 ytl kazan..
Topladığın sistemden kesinlikle memnun kalacaksın...
Karar senin...
Yalnız kurulumunu profosyenel bir kişiye yaptırırsan sistemin 3500 ytl'lik sistemden bile daha hızlı çalışır....

ussamx

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
O zaman biraz daha beklemeni öneririm eğer aciliyeti yoksa yakın bir zamanda asus firması intelin üretmiş olduğu
INTEL Q9300,2.5GHz,1333MHz FSB,Quad Core İşlemci,6MB
işlemci için bir anakart tasarlayıp piyasaya sürecektir bu işlemcinin değeri yaklaşık olarak 450 ytl civarındadır
anakartında çıkış fiyadı 250 ytl civarında olur sanırım
gene asus firmasının ürettiği ati grafik kartlardan da 500 ytl civarında uygun bir bileşen eklenebilir böylelikle yaklaşık fiyat 1200 ytl olur 100 ytl asus vento a9 kasa alsan geriye 200 ytl kalır üzerine biraz daha ekleyerek CORSAIR marka kendinden soğutmalı remleride ekledinmi sistemin istediğin gibi işleyecektir

tabiki ben burada kabaca bir toparlama yaptım gerçekte pc toplamadan önce çok dikkat etmek gerekir bileşenlerin kalitesi kadar birbirleriyle uyumlu çalışmalarıda önemlidir mükemmel performans için her ayrıntıyı gözden geçirmek gerekiyor

örneğin pek önemsenmeyen bir power çok büyük performans kayıplarına yol açabiliyor...

ve şöylede bir sorunumuz var yukarıdaki gibi bir sistemin doğru çalışabilmesi için 500w üzeri bir power ve en az 4 gb ram belleğe ihtiyacımız olacaktır Wındows XP nin en fazla 3 GB ram tanıyabildiğini ve Wındows Wistanında beş para etmez bir işletim sistemi olduğunu göz önüne alırsak bu topladığımız bileşenlere hayat verecek bir işletim sistemi henüz mevcut değil tabi sen Wısta kullanırım diyorsan o zaman sorun olmayacaktır.....

tirEdsOuL

♾️Grafik Gurusu♾️
ve şöylede bir sorunumuz var yukarıdaki gibi bir sistemin doğru çalışabilmesi için 500w üzeri bir power ve en az 4 gb ram belleğe ihtiyacımız olacaktır Wındows XP nin en fazla 3 GB ram tanıyabildiğini ve Wındows Wistanında beş para etmez bir işletim sistemi olduğunu göz önüne alırsak bu topladığımız bileşenlere hayat verecek bir işletim sistemi henüz mevcut değil tabi sen Wısta kullanırım diyorsan o zaman sorun olmayacaktır.....

Windows Xp 32 bit 3,46 gb ram kaldirabiliyor, bunun üzerine çikabilmeniz için Windows Xp 64 bit kullanmaniz gerekiyor.. şuanda hemen hemen her yazılım için 64 bit driver'i bulunsada, karşiniza driverlar ile ilgili bi sorun çıkabilir.. ben 4 gb ram kullanabilmek için 64 bit yüklemiştim ama dijital makinem yüklediğim driver'dan dolayi renkleri biraz bozuk çikartiyordu onun için 32 bit 3,46 gb'a devam ediyorum :)

Son düzenleme:

kutlay006

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
yorumlarınız için teşekkür ediyorum.kesinlikle vista kullanmayı düşünmüyorum.Xp 64 bit işletim sistemide arkadaşın dediği gibi yükledik driver sorunumuz fazlasıyla oldu.bilgisayarın bazı bileşenleri ve proter cihazının 64 bit driverlerini bulamadık.onun için XP 32 bitle devam ediyoruz.üstte belirttiğim sistem hakkında pek yorum yapılmadı herhalde beğenilmedi diye düşünüyorum.üstte belirttiğim gibi bir sistem photoshop kullanırken bana sorun yaşatırmı

tirEdsOuL

♾️Grafik Gurusu♾️
söylemiş olduğun konfigürasyon senin, photoshop dahil bütün programlari rahat rahat çaliştirir endişen olmasin.. ama konfigürasyonun ne olursa olsun sen gidip 300 dpi da metrelik işler çalişirsan hangi bilgisayar olursa olsun kasar :) ama acelen yoksa ussamx arkadaşin önerisini dinlemeni tavsiye ederim..

ussamx

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
:smile: Ben 64 bitten bahsetmedim bile daha doğrusu bahsetme gereği görmedim malum sizde belirtmişsiniz..

Sistem hakkında yoruma gelince AMD yi bir işlemci olarak görmek yanlış olur AMD işlemciden çok oyun çipidir bu noktada bazı arkadaşların aklına eee daha iyi işte madem çipimiz grafik için tasarlanmış bizimde işimiz grafik proğramlarıyla diye bir düşünce gelebilir evet önceleri bende AMD hakkında yapılan kötü yorumlara bakarak hep bu intelin karalaması tekel oluşturmaya çalışıyorlar diye düşünüyordum ama kullanımı yaygınlaştıktan sonra ve hataları birer birer ortaya çıktıktan sonra düşüncelerim değişti arkadaşlar eğer oyun oynayacaksanız AMD işlemci kullanılabilir ama eğer amaç her anlamda kullanımsa İNTEL vazgeçilmezdir ve Sorunsuzdur...

Kısaca diyebilirimki eğer sıfırdan pc toplanacaksa ve grafik amaçlı kullanılacaksa

İNTEL

ASUS

ATİ

CORSAIR

Markaları kesinlikle tavsiyemdir

GIGABYTE

AMD

NVIDIA

Markalarınıda kesinlikle tavsiye etmem

Buradan sana işe yarar bir liste yapmak isterdim ama bundan özellikle kaçınıyorum çünkü yukarıdada belirttiğim gibi pc yi az çok anlayan herkez toplar ama bizim grafik işinde performans gösterecek bir pc toplamak biraz zaman, hassasiyet ve araştırma gerektirir aksi taktirde 1500 ytl gibi önemli miktarda parayı çöpe gitmiş sayarım performans vemedikten sonra en pahalı parçalarıda koysan paran boşa gitmiş demektir...

tirEdsOuL

♾️Grafik Gurusu♾️
Ben;

AMD Athlon(tm) 62 X2 Dual Core Processor 5600+, MMX, 3DNow (2 CPUs)
2 gb ram
ASUS X1650 400 Mhz 1 Gb

kullaniyorum, bütün programlarim açik + IE açık + Winamp açık + hatta üstüne cd yazdiyorum.. ve tık yok :)

ussamx

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Ben;

AMD Athlon(tm) 62 X2 Dual Core Processor 5600+, MMX, 3DNow (2 CPUs)
2 gb ram
ASUS X1650 400 Mhz 1 Gb

kullaniyorum, bütün programlarim açik + IE açık + Winamp açık + hatta üstüne cd yazdiyorum.. ve tık yok :)

Eyvallah üsdat ben hata ettim daha önce bunu çok tartıştığım için aman yeni pir polemik yapmayalım :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

Tabiki ben bu konuda uzman yada otorite değilim ama gördüğümü söylüyorum benim asıl işim matbaa, ofsetler, mekanik, elektromekanik vss. pc olayı ise tamamen merak ve hobiden ibarettir
işim olmadığı zamanlarda arkadaşın bilgisayar firmasına takılıyorum teknik servise gelen makinelerin %80 lik bir bölümünü amd makineler oluşturuyor aynı zamanda bende pc toplayıp satıyorum bu güne kadar yüzlerce pc sattım ve ram problemleri hariç daha şikayet edeni sorun yaşayanı görmedim tabiki benim işim bu olmadığı ve satış yaptığım kişiler tanıdık olduğu için para kazanmak ikinci planda kalıyor ama arkadaş mekan işlettiği ve bilgisayar işi günümüzde sürümden kazanılan bir iş olduğu için amd satıyor genelde ucuz olunca talepte oluyor işte teknik servise gelen amd ler onlar :rofl::rofl: yorumu size kalmış..

tirEdsOuL

♾️Grafik Gurusu♾️
servise gelen pc'ler işlemci problemin dolayi mi geliyor.. bence bir bilgisayar servise gidiyorsa o bilinçsiz kullanimdan kaynaklaniyordur.. o kadar zamandir hiçbir bilgisayari ben servise götürmedim, en fazla format atmişimdir :) ama eğer işlemcilerden dolayi servise geliyorsa bilgisayarlar, bu durumda o zaman ben kendimi şansli hissetmeliyim sanirim :)

ussamx

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
:smile: aslında yanık işlemcilerin anakartların fotoğraflarını çekmeyi düşünmüştük bir ara düşünmekle kalmasaymışı iyi olacakmış sanırım :smile:

Belirttiğiniz gibi kullanıcı hatalarıda ön plana çıkıyor ama ben hiç bir intel işlemcide ard arda 3 farklı işlemci hatasıyla karşılaşmadım :smile::smile:

ilk açışta çalışan

yeniden başlayınca sistem belleğe yükleme sırasında donan

resetten sonra açılmayan

ikinci resetten sonra ekranı gülen suratlar dolduran

ve ardından paydos eden bir intele rastlamadım:smile:

olası vürüs ve işletim sistemi testleri kontrol edilip sonuç temizken bunu yapması değişen işlemciden sonra düzelmiş olması sanırım tezimi destekliyor

Hepsi böyle olacak diye bir kaide yok elbette umarım sizinkide uzun yıllar sorunsuz çalışır

tirEdsOuL

♾️Grafik Gurusu♾️
haklı olabilirsin, o zaman dediğim gibi ben kendimi şansli hissetmeliyim :) değerli yorumlarin için teşekkür ederim..

muratiff

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Asus 512MB GeForce 9600GT 350w güç kaynağı ile çalışmaz,

seabis

🌟Usta Tasarımcı🌟
O Anakartı ve işlemcisi yanık gelen bilgisayarlara overclock işini bilmiyen acemiler overclock denemişlerdir kesin o yüzden yani. Ne AMD oluyundan ne INTEL oluşundan değil.

Benim tavsiyem INTEL işlemciden yana. Yalnız ne olursa olsun toplayacağınız bilgisayarın power supley'ı kesinlikle ve kesinlikle gerçek watt gücünü gösteren kendini piyasada kanıtlamış 500 Watt, yada en aşağı 400 Waat bir pusu olsun. Mesela 8800 GT ekran kartını ve iki adet Harddisk bağlı, 1 adet DVD yazıcı bağlı bir kasaya 500 Watt pusu gerekli.

TechStore

🌱Yeni Üye🌱
sunu belirtmek isterim ki yapacagınız iş eger pc i kasacak bi olaysa Amd.. yoksa yaptıgınız calısmalar sonucsuz kalabılır. ayrıca yukarıda yazılan bı konuya da değinmek istiyorum. 32bit Xp 4 gb ram kaldırıyor fazlasını da kaldırıyor. ram in ya da diğer parçaların calısması biosla alakalı bi olay.. pc e taktıgınız 4 gb ram i 3.46 olarak yazması calıstırmadıgı anlamına gelmıyor.. yanı olay $u calıştırıyor ama göstermiyor. onu göstermesi icin de PAE diye bi özellik var.. boot özelliklerine birkac harften oluşan bir yazı yazıosunuz ve görüyor.. söylediklerim yanlış anlaşılmasın eleştiri ya da başka bir amaç güderek yazmadım.. iletişimim pek iyi değil.. sadece yardımcı olmak için..
kolay gelsin..