Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Masaüstü Yayıncılık ve Baskı Öncesi Süreçte PDF Kontrolleri

ceyhunakgun

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.adobebilgi.com
563831_10151518928392976_113947434_n.jpg

Mayıs ayında yapılacak Printtek Fuar’ı kapsamında aynı gün içinde iki önemli seminer organizasyonumuz bulunmakta. Katılımı ücretsiz olan bu seminer içerik olarak kullanıcıların günlük çalışma hayatlarında karşılaştıkları sorunların çözüme, ihtiyaç duydukları bilgilerin püf noktaları katılımcılarla paylaşılacaktır. Beylikdüzü TÜYAP’ta gerçekleştirilecek bu seminer için katılım formunu doldurmanız yeterlidir.

1. SEMİNER

18 MAYIS CUMARTESİ SAAT: 11:00 - 13:00

InDESIGN, ILLUSTRATOR, PHOTOSHOP'UN PÜF NOKTALARI ve
PRATİK KULLANIM ÖZELLİKLERİ

Çalıştığımız ortamlarda kullandığımız progmları ne kadar verimli kullanıyoruz! Yazılımlar günlük çalışma ve hazırlık sürelerini daha kaliteli, daha hızlı sonlandırmak için varlar. Bunları doğru şekilde kullanıyor muyuz!

InDesign, Illustrator, Photoshop'un birlikte kullanımları sonucu kazanacağımız zaman, pratik yolları örnekler üzerinden paylaşacağız. Farklı alanlarda kullanıcıların günlük çalışma hayatında ihtiyaç duydukları özel bilgiler, püf noktaları bu seminerde izleyerek görebilirsiniz.

Verimli çalışma yol ve teknikleri. Günlük iş sürecimi verimli planlama yolları, ajanslar ve matbaalar için zaman yönetimi. Bir tasarımın öncesinden ve baskıya gönderme aşamasına kadar olan sürecin planlaması, olası aksaklıkların ön görülmesi.

Seminere Kayıt Formu İçin Tıklayın: Kayitformu

Panalist: Ceyhun Akgün / Adobe Eğitim Çözümleri

2. SEMİNER

18 MAYIS CUMARTESİ SAAT: 14:00 - 16:00

BASKI İÇİN DOĞRU PDF HAZIRLAMA ve
HATASIZ İŞ GÖNDERMENİN YOL ve YÖNTEMLERİ

Bir çok ajansın ve matbaanın hayatına InDesign, Illustrator, PDF girmiş bir durumda. FreeHand, Quark döneminde sahip olunan baskı öncesi hazırlık bilgileri ve çözüm yollarında önemli değişimler söz konusu.

Adobe Design paketinde yer alan Photoshop, Illustrator, InDesign, Acrobat, PDF hakkında baskıya iş gönderirken bilmeniz gereken, kontrol edilmesi gereken noktaları ele alacağız. Baskı öncesi hazırlık konularında olası hataları yakalamak istiyorsanız bu seminer tam size göre.

Seminerimizde genel olarak şu konuları ele alacağız. Photoshop programından yola çıkarak Color Setting ayarlarını kullanacağımız kağıtlara göre özelleştirdikten sonra, Adobe Bridge yardımıyla programlarda ICC Profili senkronize ederek, Distiller aracılığıyla bu profilleri de kullanarak baskıya özel PDF'ler oluşturacağız. Kullanılan programlar arasında örnek iş akışları, baskı öncesi dikkat edilmesi gereken noktalar incelendikten sonra farklı şekillerde PDF'ler oluşturacağız. PDF'lerı Acrobat PRO üzerinden editleme, denetleme, müdehale ve olası değişiklikleri yaparak son aşamada baskıya uygunluğunu kontrol edeceğiz.

Panalist: Ceyhun Akgün / Adobe Eğitim Çözümleri

Seminere Kayıt Formu İçin Tıklayın: Kayitformu veya alternatif olarak ceyhun{a}adobebilgi.com

Moderatör tarafında düzenlendi:

banu29

🏅Acemi Tasarımcı🏅
seminer formu hakkında

merhaba, seminere katılmak istiyorum fakat kayıt formunu dolduramıyorum sürekli hata veriyor. yardımınızı rica ederim. banu_acr@hotmail.com mail adresim

nuriQocca

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Hata veriyor..

Merhabalar formu dolduruyorum fakat Internal Server Error hatası veriyor bilginize..

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Seminere Kayıt Formu İçin Tıklayın: Kayitformu

Ceyhun bey merhaba;

Vermiş olduğunuz linkteki kayıt formu, kayıt sonrasında değiik serverlardan da denenmesine rağmen Internal Server Error hatası vermektedir.
Sorun ile ilgilenilir ise konu güncelliğini kaybetmeden istekli kişiler katılımını gerçekleştireceklerdir.

İlginize teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

ceyhunakgun

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.adobebilgi.com
PRINTTEK seminer

adresinden yola çıkarak kayıt formunu doldurmaya çalışın. Çünki şu ana kadar 100 ün üzerinde kayıt formu doldurularak tarafıma ulaştırıldı.

Alternatif seçenek:
Kayitformu

Teşekkür ederim, olmadı ceyhun{a}adobebilgi.com adresine mail atın.

ceyhunakgun

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.adobebilgi.com
Banu Acar 4 kez formu doldurmus mesela :)
Nuri Koca 6 kez

bir yerlerde bir problem oluşmuş ama nedenini tam bilmiyorum

sabrınızdan dolayı teşekkür ederim

ceyhunakgun

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.adobebilgi.com
Arkadaşlar,
formu bir kere deneyin, ya da direkt mail gönderin, olmadı kayıt yaptırmayın, salon girişinde değerlendiririz. Paşa Gönlünüz Nasıl İSterse, olmadı Grafikerler.net üyesiyiz deyin, selam vermeden salonu girin :) daha ne yapayım,

sevgiler

banu29

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Mail attım. Seminer günü kapıda bir sorun olmaz umarım.
İyi çalışmalar dilerim.
Saygılarımla.