Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Mascom Yarışması için yaptığım logom

BlueX

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.bluexdesign.com
Sitede yarışmaya katılanların çalışmaları kabak gibi ortada. Durum böyle olunca bende çalışmamın örneğini burada paylaşayım.

Yarışma kural gereği önizlemeyi koyamıyorum. Resimi görmek için tıklayın

Sizce bu logo ile kaçıncı olurum :D

Benzer konular

Arif ARINMIŞ

♾️Grafik Gurusu♾️
baktım beğendim ama psd demişsin vektörel yapmadıysan kabul edilmez.

BlueX

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.bluexdesign.com
baktım beğendim ama psd demişsin vektörel yapmadıysan kabul edilmez.

Kurallarda tercihen vektör yazıyor. Yani illaki vektörel olsun demiyor. Sorun çıkaz sanırım. Zaten psd vektörlerden(shape layerlarından) oluşuyor. istenilen büyüklüğe bozulmadan çıkılabilir.
İyi hatırlattınız ben bunu orayada yazayım. teşekkürler ;)

Arif ARINMIŞ

♾️Grafik Gurusu♾️
rica ederim.
ancak shopun vektörelinin kalitesi ne kadardır tartışılır.
muhtemelen banner web sitesinde falan kullanılacağından olabilir.
logoya baktığımda vektörünü çizmek pek zor gibi görünmüyor. neme lazım kazanırsın. vektör isteriz falan derler. şimdiden onu da 5 dakka da yap elinin altında bulunsun.

BlueX

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.bluexdesign.com
rica ederim.
ancak shopun vektörelinin kalitesi ne kadardır tartışılır.
muhtemelen banner web sitesinde falan kullanılacağından olabilir.
logoya baktığımda vektörünü çizmek pek zor gibi görünmüyor. neme lazım kazanırsın. vektör isteriz falan derler. şimdiden onu da 5 dakka da yap elinin altında bulunsun.

Photoshop cs4 vs cs5 in vektörelliği yeni nesilde gayet başarılı.
evet yapıp bir yerde dursun, öneri için teşekkürler

Arif ARINMIŞ

♾️Grafik Gurusu♾️
bluex anlıyorum shop u seviyorsun. bende eskiden shop mu corel mi dense kesinlikle shop derdim. Şimdi ise ikisini karşılaştırmıyorum zira kulvarları farklı. O nedenle shopta yeterli olduğunu çalışmalarına bakarak düşünüyorum ve kendini geliştirmeye çok açık olduğunun da farkında olarak bir vektör programını ciddi anlamda öğrenmeye geçmeni isterim. bu işi ilerde meslek olarak yapacaksan tavsiyem budur.

BlueX

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.bluexdesign.com
bluex anlıyorum shop u seviyorsun. bende eskiden shop mu corel mi dense kesinlikle shop derdim. Şimdi ise ikisini karşılaştırmıyorum zira kulvarları farklı. O nedenle shopta yeterli olduğunu çalışmalarına bakarak düşünüyorum ve kendini geliştirmeye çok açık olduğunun da farkında olarak bir vektör programını ciddi anlamda öğrenmeye geçmeni isterim. bu işi ilerde meslek olarak yapacaksan tavsiyem budur.

tavsiye için teşekkür ederim. Böyle yorumlarla insan ısınıryor illustrater a ;)
2 aydır bilgisayarımda yüklü illustrater ama demosu bitti lisansı da çok pahalı. hal böyle olunca photoshopuma devam ediyorum.

mermerler otomotiv in logosuna benziyor.
örneğini gösterirmisiniz?

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Bir çok logoyu çağrıştırıyor aslında... Logo hazırlama sürecinde yer alan (degrade efekt vs. kullanmama) hiç bir kurala uymamışsınız. Görsel olarak güzel evet ama, çok şanslı olacağını sanmıyorum. Başarılar getirecek yeni girişimler dliyorum, eminim başarırsınız. PS asla vektorel anlamda yeterli olmaz... ADOBE nihayetinde bir firma en basit düşünüşle, daha çok ürün satmak ister. Hiç bir ürünü diğer ürüne fazla yaklaştırılmaz, mantık olarak. Her program amacıyla mükemmel.

BlueX

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.bluexdesign.com
Bir çok logoyu çağrıştırıyor aslında... Logo hazırlama sürecinde yer alan (degrade efekt vs. kullanmama) hiç bir kurala uymamışsınız. Görsel olarak güzel evet ama, çok şanslı olacağını sanmıyorum. Başarılar getirecek yeni girişimler dliyorum, eminim başarırsınız. PS asla vektorel anlamda yeterli olmaz... ADOBE nihayetinde bir firma en basit düşünüşle, daha çok ürün satmak ister. Hiç bir ürünü diğer ürüne fazla yaklaştırılmaz, mantık olarak. Her program amacıyla mükemmel.
Evet her program amacına uygun üretiliyor. daha fazla kazanmak içinse ayrı ayrı. bu yüzden PS dediğiniz gibi vektörlükte yeterli olmaz. Ama genel bir çerçevede yeterli. CS4 ve CS5 te çıkarken özellik detaylarında yazıyordu yeni vektör işleme özelliği. ufak bir internet araştıması ve tasarımcıların yapmış olduğu anketler ve testleri incelemiştim .bazılarınıda denemiştim.Sonuç olarak benim ve test yapanlara, anketlere katılanlara göre Ps genel olarak vektörde başarılı ama hiç bir zaman İllustrare in yerini vektörde alamaz. size katılıyorum.

"Logo hazırlama kuralına uymamışsınız" uyarınızı biraz daha açarmısınız. bu yeni logomda bana geniş bir fikir vereceğine inanıyorum
Teşekkürler.. :)

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
efoja nın parantez içerisinde belirttiği gibi logo tasarımında graident, degrade vb. efektlerin uygulanması pek doğru bir tercih olarak kabul edilmez. Logolarda efekt kullanılması son derece risklidir.

Şöyle örneklersek ; efekt uygulanmış logoların bazı baskısı fiyasko ile sonuçlanır.Mesela bir peçete vb. zeminlere basmaya kalktığınızda istediğiniz verimi alamazsınız.

Ya da logoyu tek renk ( siyah veya beyaz ) uygulamak zorunda kaldığınızda uygulanan efektler ortadan kaybolacağı için görselliğini yitirir.

BlueX

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.bluexdesign.com
efoja nın parantez içerisinde belirttiği gibi logo tasarımında graident, degrade vb. efektlerin uygulanması pek doğru bir tercih olarak kabul edilmez. Logolarda efekt kullanılması son derece risklidir.

Şöyle örneklersek ; efekt uygulanmış logoların bazı baskısı fiyasko ile sonuçlanır.Mesela bir peçete vb. zeminlere basmaya kalktığınızda istediğiniz verimi alamazsınız.

Ya da logoyu tek renk ( siyah veya beyaz ) uygulamak zorunda kaldığınızda uygulanan efektler ortadan kaybolacağı için görselliğini yitirir.

açıklamanızı dikkate alacağım
teşekkür ederim

BlueX

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.bluexdesign.com
Vermiş olduğunuz önerileri göz önünde bulundurarak yaptığım diğer Mascom logom.
Yorumlarınızı bekliyorum. link

Arif ARINMIŞ

♾️Grafik Gurusu♾️
bu yaptığın ile eskisi tartışılmaz . yenisi çok daha iyi. eline sağlık

Nur

👑Efsanevi Grafiker👑
Eleştirileri kale almanız sonucu ortaya çıkan logo tasarımı için tebrik ederim.
Lakin bu logo bana aşina geldi. Yanılıyor da olabilirim tabi..
Yarışma sonuçlandı mı bu arada?