Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Maserati Vector, Illustrator Çalışmam

Imperatore34

🌟Usta Tasarımcı🌟
Maserati Vector

Maserati-15-TXT-LOGO.jpg

Tasarımı Yaptığım Tarih : 09.08.2008

Program : Illustrator CS3
Renkler : CMYK
Kullandığım Araç/özellikler : Mesh tool, ve tek geçişli Gradient

Umarım Beğenirsiniz...

--
Life is learning, everytime, every minute
Hayat öğrenmektir, herzaman, her dakika

fairylike

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.facebook.com
süper bir çalışma olmuş herşey çok yerinde ve gerçekçi yapılmış tebrik ederim

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Açıklama, sunum ve çizim çok başarılı tebrik ederim.
Çalışmalarımızın devamını görmek isteriz=)

Emeğinize sağlık

Kolay gelsin.

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
:alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis:
Bütün kelimeler gereksiz geldi.

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Valla tek kelimeyle harika bir çaışma olmuş..Işık ve renkler inanılmaz işçilik..Tebrik ederim..

Imperatore34

🌟Usta Tasarımcı🌟
Tüm yorumlarınız için teşekkür ederim ...

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
Aramıza hoşgeldiniz...Araç Illustrator'ler gerçekten incelemeye layık...Sadece lastiklere gereken önemi vermiyorsunuz, ancak bir aracın kendini göstermesini sağlayan lastikleridir :)

Bu sanırım baz aldığınız model...Tebrik ederim...Diğer çalışmalarınızıda takip ediyorum...

maseratihb2.jpg

Daha öncede bir vatandaş tarafından denenmiş bu çalışma...Ancak sizin kadar başarılı olamamış...Ama lastikleri sisinkinden daha iyi olmuş...:)

maseratigranturismovectrl8.jpg

Başka birinin yaptığı çalışma

Saygılar...

Son düzenleme:

Imperatore34

🌟Usta Tasarımcı🌟
Daha öncede bir vatandaş tarafından denenmiş bu çalışma...Ancak sizin kadar başarılı olamamış...Ama lastikleri sisinkinden daha iyi olmuş...:)

Saygılar...[/QUOTE]

--------------------------------------------------

Çalışmalarıma yapacağınız her olumlu yorum beni memnun ettiği gibi yapacağınız her eleştiri de hatalarımı farketmemi sağlayacak ve beni ayrıca çok memnun edecektir. Eleştiri benim velinimetimdir ve hatamı görüp hata yaptığım o konuda benim gelişmemi saglayacak en önemli olumlu etkenlerden biridir. Ancak eleştiri yaparken de konuyla alakasız yapılan kıyaslamalar da bir o kadar can sıkıcı, benim açımdan faydasız ve rencide edici olacaktır.

Örnek olarak gösterdiğiniz başka birinin yaptığı o çalışmadaki lastiklere lütfen bir daha bakınız ve o lastiklerin çizim mi yoksa orijinal halinde mi bırakıldığını tam olarak saptayınız lütfen. :) '' O kişinin yaptığı çalışmadaki lastikler sizinkinden daha iyi olmuş diyorsunuz, ancak o kişi lastikleri ve Jant'ları çizmemiş bile. Farkındaysanız arkaplan ve daha birçok nesne zaten çizilmemiş sadece lastikleri değil. Yine de o kişinin kendi çalışması deyip saygı duyuyorum ve o çalışmanın benim çizimimi ilgilendirmediğinin altını çiziyorum :) Her koyunu lütfen kendi bacağından asınız :)

Ayrıca ''Porsche Mirage GT'' adlı çalışmamda sizin yazdığınız mesaja yazdığım cevabı okursanız bu ''kıyaslama'' konusu ile ilgili cevabımı görebilirsiniz.

Ama burda da hatırlatmamda yarar var,

Bana orijinal halini göstereceğiniz yere ''Lastikler gerçekçilikten uzak, daha gerçekçi ve özen göstererek yapmalısınız vs.'' gibi deseydiniz o zaman yaptığım hatayı bana verimli olarak aktarmış olurdunuz.

Grafik tasarımında kıyas yapmak yanlış bir eleştiridir. Doğru ve faydalı eleştri çalışmanın kendisine yapılan eleştridir. Bizim Orijinal görüntü ile ilgimiz yok, Çünkü konumuz bu çizimin orijinali ile benzerliği değil, Aracın ve üzerindeki objelerin, çizimin, renklerin, ışık ve gölgelendirmenin gerçekçi görünüp görünmediğidir. Ben bu aracın Jantlarını veya herhangi bir aksesuarını farklı bir model de yapabilirdim, Rengi siyah değil Kırmızı da olabilirdi. Işık Kuzeyden değil Sol çaprazdan da vurabilirdi ve gölgeleri farklı yerlerde olurdu. O zaman kıyaslama yaptığınız zaman : Jantlar neden değişik ? Araç neden siyah değil de kırmızı ? Işık ve gölge neden orijinale benzemiyor ? Lastikler neden Brigestone değil de Lassa ? ( :) ) diye anlamsız sorular ortaya çıkardı. :D

Yapılan vektörel çalışmanın kendisi zaten artık orijinal statüsü kazanmış bir çalışmadır ve bu insan eliyle yapılmış bir çalışma oldugu için de üzerinde görsel kusurlar, hatalar, fizik kurallarına uymayan hatalı çizim, görüntü, renk, ışık bozuklukları olabilir ve bu bozukluklar ''Fizik kuralları'nın doğru işlenip işlenmediği ve gerçekçiliğin olup olmadığı'' temaları altında değerlendirilmesi ve eleştirilmesi gereklidir. Orijinali ile kıyas yapılarak değil. Bu yüzden bu çalışmaya öncelikle ''Aracın Modeli'' gözüyle değil, ''Çizilen, renklendirilen ve gölgelendirilen objeler bütünü'' olarak bakmanızı öneririm. Tasarım gözüyle bakan bir kişi olaya önce bu gözle bakar. Zaten o gerçekçilik yakalandığı anda Aracın modeli de kendine has bir şekilde ortaya çıkacaktır ve gerçekçiliğine göre göze hoş veya çirkin gelecektir.

-------------------------------------

Leonardo Da Vinci'yi ve onun Mona Lisa tablosunu bilmeyen yoktur. Biz, Da Vinci'nin o tabloyu gerçekten var olan Mona Lisa adlı bir kadın'a bakarak yapıp yapmadığını bilmiyoruz. Daha doğrusu buna şahit olmadık. Ama biz zaten hiçbir zaman o tablodaki kadının gerçekteki Mona Lisa'ya benzeyip benzemediğini sorgulamadık ve sorgulamayız. Biz o çalışmada bir kusur arıyorsak çalışmadaki Fizik kurallarına ( Yüzün simetrik olup olmayışı, arkasındaki dağ manzarasının Mona Lisa'ya olan uzaklığı ve Uzaklık-Yakınlık / Büyüklük küçüklük ilişkisi ) Renk, ışık ve gölge oyunları, gerçekçiliği vs. gibi konularda bir kusur ararız. Eleştirimizi de ona göre yaparız. Bulduğumuz kusuru buna göre söyleriz. Asla başka birinin yaptığı benzer bir çalışma ile de kıyas yapmayız.

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
"
Ayrıca ''Porsche Mirage GT'' adlı çalışmamda sizin yazdığınız mesaja yazdığım cevabı okursanız bu ''kıyaslama'' konusu ile ilgili cevabımı görebilirsiniz.
"

Zahmet edip aynı şeyleri yazmasaydınız, onu zaten okumuştum :) İsterseniz sizde Benim yazdığım cevabı bir okuyun, bukadar yorulup aynı cümleleri yazmanız gerekmezdi.

Zaten ,artık çalışmalarınıza sadece bakıp geçeceğim...İlgimden rahatsız olup konuyu farklı taraflara çekmişsiniz...Hoş bir sohbet ortamında tatlı tatlı görüşlerimizi tartışmak varken neden böyle bir yol oda garip...

Son düzenleme: