Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Mavi Taşımacılık Logo (deneme)

Value

Hasta la vista
👑Efsanevi Grafiker👑
mavicopy.jpg

...

Benzer konular

Hulya AKSAKAL

🌟Usta Tasarımcı🌟
gayet güzel,
istersen çizgileri ve yazıları bi koyu renk kullanarak dene birde

dreamsantana

🏆Pro Tasarımcı🏆
Çizgilerin ne anlam ifade ettiğini anlayamadım. Bir logoda çok fazla detay olmamalı bence. Eğer taşımacılığın simgesi olarak kuşu kullandıysanız bşka bir şeye gerek yok bence. Bir de kuşun kanadında bir problem mi var? Bana biraz garip geldide.

Value

Hasta la vista
👑Efsanevi Grafiker👑
Çizgiler taşımacılığın yapıldığı ülkeleri temsilen konuldu. Kuş çok detaylı çizim olmadığı için tuhaf gelmiş olabilir.

Value

Hasta la vista
👑Efsanevi Grafiker👑
Çizgilerin ne anlam ifade ettiğini anlayamadım. Bir logoda çok fazla detay olmamalı bence. Eğer taşımacılığın simgesi olarak kuşu kullandıysanız bşka bir şeye gerek yok bence. Bir de kuşun kanadında bir problem mi var? Bana biraz garip geldide.

Sadelikten kastınız böyle birşey sanırım.

mavig.jpg

mystylex

🏅Acemi Tasarımcı🏅
logodaki mavinin şirket ismi olduğu için daha ön planda daha belirgin olması gerektiğini düşünüyorum.daha kalın puntolarla yaz bence birde logodaki gibi düz karakter gitmemiş hiç mavi yazısını bence birazdaha el yazısı ama belirgin olan bir karakterle yaz mesela brody karakteri yada textile karakteri cuk oturacaktır.

birde...kuşun kanatlarının altından çerçeve devam ediyor bence kanatlarına beyaz kontor ver kanadın geçtiği yerler 3-5 mm kadar boş gözüksün alttan çerçevenin dewam ettiğini görünce biraz kötü duruyor...

dışarıdaki çerçevede bana biraz ince geldi..

nacizane fikirlerim..

başarılar...

Value

Hasta la vista
👑Efsanevi Grafiker👑
Biraz düzenleme yaptım, ilk logo hareketli bir font kaldırmayacağından tırnaklı sade bir font kullanmayı tercih ettim. (MAVİ)

İkinci logonun sade olduğunu düşünerek böyle bir font kullandım.

Yorum yapan arkadaşlara teşekkür ederim ...

mavi1a.jpg

dreamsantana

🏆Pro Tasarımcı🏆
Sadelikten kastınız böyle birşey sanırım.

mavig.jpg

Çizgiler kalkınca daha da güzel görünmüş bence. Öncelikle gelen yorumlara göre farklı uygulamalar ortaya koymanız taktir edilecek bir davranış. Şunu deneseniz mesela Mavi yazısını kuşun gövdesine yazsanız ve logo biraz daha küçülse daha iyi olmaz mı? Denemekte fayda var diye düşünüyorum. Kolay gelsin.

Value

Hasta la vista
👑Efsanevi Grafiker👑
Çizgiler kalkınca daha da güzel görünmüş bence. Öncelikle gelen yorumlara göre farklı uygulamalar ortaya koymanız taktir edilecek bir davranış. Şunu deneseniz mesela Mavi yazısını kuşun gövdesine yazsanız ve logo biraz daha küçülse daha iyi olmaz mı? Denemekte fayda var diye düşünüyorum. Kolay gelsin.

Bu fikir bazı problemler ortaya çıkarabilir, Logodan ziyade Mavi yazısı küçüleceğinden Firma isminin okunaklılığı ortadan kalkacaktır. Belki çalışılabilir ama mavi ve kuş üstüste geleceğinden karmaşa oluşacak ve sadelikten uzaklaşılacak diye düşünüyorum..

Yorumlarınız için teşekkürler..

artdevil

👑Efsanevi Grafiker👑
çalışman çzigisiz daha güzel olmuş fakat yazı ve logo neredeyse aynı tonda bence renklede biraz oynama yapmam lazım birbirinden ayırt edilmesi daha iyi olur die düşünüyorum
paylaşım için teşekkürler başarılarının devamını dilerim

Value

Hasta la vista
👑Efsanevi Grafiker👑
mavi.jpg

Evet böyle daha ilgi uyandırıcı oldu. Teşekkür ederim..