Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

mc içindeki butonla scenedeki framelere geçiş

BATMANCU

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
yardımlar için şimdiden tüm arkadaşlara tşk ederim
:iloveyou:

Benzer konular

asit

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.hamzaerbay.com
nextScene(frame no); sonraki sahneye gider ve o frame den oynatır diye duymuştum ama hiç denemedim belki çalışır dene istersen

BATMANCU

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bu kod bende işe yaramaz çünkü ben scene 2 deyim ve scene 2 deki herhangi bir frameye geçiş yapmasını istiyorum ama yine de sağol tşk. ederim

talha_wm

🏅Acemi Tasarımcı🏅
merhaba bu sorunu bende daha önce yaşamıştım
1.Yöntem
on (release) {
gotoAndPlay("Sahne 1", 1);
}
bu kodu dene ben türkçe kullandığım için sahne 1 yazıor sen kendine göre orayı değiştirirsin.
2.Yöntem
buttondan ve mcden çık ana sahne de iken yeni bir layer ekle sora o layerın üstüne senin istediğin button alanını kaplayan bi kare dikdörtgen artık nese onu çiz sora butona dönüştür çizimi buttonunu vuruş kısmına yani üstte gözüken dört kısmın sonuncuna dediğim alanı ekle 1.2. ve 3. hallerinde kareler boş olsun sora verdiğim kodu eklersen kesin çalışır bu işlem ile ana karede gözükmeyen bir buton alanı oluşturduk

muhtemelen işini görür kolay gele

BATMANCU

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
gotoAndPlay falan olmazmı
büyük bir ihtimalle bu kod kullanılacak sanıyorum

2.Yöntem
buttondan ve mcden çık ana sahne de iken yeni bir layer ekle sora o layerın üstüne senin istediğin button alanını kaplayan bi kare dikdörtgen artık nese onu çiz sora butona dönüştür çizimi buttonunu vuruş kısmına yani üstte gözüken dört kısmın sonuncuna dediğim alanı ekle 1.2. ve 3. hallerinde kareler boş olsun sora verdiğim kodu eklersen kesin çalışır bu işlem ile ana karede gözükmeyen bir buton alanı oluşturduk

muhtemelen işini görür kolay gele

verdiğim kod demişsin ama kod yazmamışsın acaba o kodu yazarmısın

talha_wm

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Kod Gözüküyor Zaten;
on (release) {
gotoAndPlay("Sahne 1", 1);
}

BATMANCU

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
arkadaşlar sorunu çözdüm.
mc içindeki butona bu kodu yazarsak;
on (press) {
_root.gotoAndPlay(68);//tıklandığında bulunduğumuz sahnenin ana dizinindeki verdiğimiz frameye gider gider
}

ama küçük bir sorun var tıkladığımız zaman gitmesine gidiyor fakat tekrar tıkladığımız zamanda bu sefer o frameden yanılmıyorsam 1 önceki frameye gidiyor.Bu sorunu nasıl çözebilirim yada başka bir kod var mı?

asit

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.hamzaerbay.com
_root.Play(); denermisin
her tıkladığında kaldığı frame den devam eder

BATMANCU

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
_root.Play(); denermisin
denedim verdiğim frameye gidiyor fakat ikinci kez bastığımda bu sefer tüm sayfayı baştan oynatmaya başlıyor yani birinci frameden oynatmaya başlıyor.

emregnc

🌱Yeni Üye🌱
Aynı sorunla ben de karşılaştım..Bir türlü mc deki butona link veremiyorum..Herşeyi denedim olmadı..Yardım ederseniz sevinirm..Kafayı yemek üzereyim..

emregnc

🌱Yeni Üye🌱
mc'deki butonun çalışıp çalışmadığını anlamak için
on(release){
trace("dasda");}
komutlarını yazıyorum hata vermiyor fakat sonuç da vermiyor.Bir el atın şuna gözünüzü seveyim

talha_wm

🏅Acemi Tasarımcı🏅
dediğin yani bir öncekine gitme sorunu için ben aynı frameden 3 kare yapıp linkide ortadakine vermiştim bölece kayma olmamıştı :D

BATMANCU

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
dediğin yani bir öncekine gitme sorunu için ben aynı frameden 3 kare yapıp linkide ortadakine vermiştim bölece kayma olmamıştı :D

Haklısın bu sorunu çözer mantık doğru ama boyut biraz artacaktır.
neyse arkadaşların sorularına cvp yazayım ben;
mc içindeki butona bu kodu yazın
on (press) {
_root.gotoAndPlay(68);
}

bunu yazdığınız zaman tıklandığında scenedeki verdiğiniz frameye gidecektir.Ama ikinci kez tıklandığında ise bu sefer vermiş olduğunuz frameden bir öncekine gider. Bunu önlemek için arkadaşın dediği gibi yan yana 2 tane aynı nesneleri içeren frame koyarsak 2. kez tıklansa bile aynı frame olacağı için sorun yaşanmıycaktır.

Yardım eden herkese tşk. ederim.

dizaynplus

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
_root.Play(); denermisin

aklında olsun _root.Play ilk saniyeden oynatır. play ise bulunduğu mc içinde filmi oynatır. arkadaşın istediği cvp için soru eksik şimdi anladığım kadarıyla sen bir movie clip oluşturdun bunun içindede bir buton var ve farzı misal 15 frame var sen orada 1den 15e mi gitmek istiyorsun. yoksa o butonun altındaki klasörde mi ? yoksa butonun içindeki bi frameye mi ? sen ondan haber ver her biri için ayrı ayrı kodlar var.

BATMANCU

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bir tane mc var.Bunun içinde bir tane btn. var.Bu btn. bastığım zaman mc den çıkıp ana sahnedeki belirlediğim frameye gitmesini istiyorum.

silmarillion

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Benimde buna benzer sorunum var buradan devam edeyim dedim.Ben bir Scene yarattım.Bunun içinde menü butonları var.Ben bu butonlara tıkladığım zaman buton hangi scene'de ise ona gitmesini istiyorum.Mesela Hakkımızda butonuna tıkladığımda hemen Hakkımızda Scene'sine gitmesini istiyorum.Cevap için şimdiden teşekkürler.