Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Merhabalar Photoshopta Resmi HD Yapmak?

CaptainPriceTR

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.oyunspeed.com
Merhabalar Ben yeniyim.

Buraya Resimle uğraşmayı Çok Severim.

Grafikerler deyince buraya geldim.

Acaba Bana Photoshop cs2 de Bir Resmi HD Yapmayı öğretebilecek Birisi Varmı.

İyi Forumlar :)

Benzer konular

sarp111

🌟Usta Tasarımcı🌟
Hd program resim veya fotoğraf olsaydı. Senden önce fotoğrafçılar satın alırdı. Ama eski resim veya fotoğraf canlandırırsın.

batlamyus

🌱Yeni Üye🌱
dostum resimlerin renk kullanımı konusunda pek bilgim yok. fotoğraf deseydin yardımcı olabilirdim. ama şu yolları bir dene derim;

photoshopta image - adjustment - curves seç ve açılan panelde çizgiyi yukarı doğru kaydır (abartmamak kaydıyla.)

image - adjustment - brightness / contrast seç ve gelen ekranda brightness değerini +25 ile +50 arasında arttır. contrast değerini ise +10 ile +20 değerinde arttır.

aslında resmi bir görseydik belki faydamız dokunurdu. umarım bu bilgiler işine yarar.

CaptainPriceTR

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.oyunspeed.com
dostum resimlerin renk kullanımı konusunda pek bilgim yok. fotoğraf deseydin yardımcı olabilirdim. ama şu yolları bir dene derim;

photoshopta image - adjustment - curves seç ve açılan panelde çizgiyi yukarı doğru kaydır (abartmamak kaydıyla.)

image - adjustment - brightness / contrast seç ve gelen ekranda brightness değerini +25 ile +50 arasında arttır. contrast değerini ise +10 ile +20 değerinde arttır.

aslında resmi bir görseydik belki faydamız dokunurdu. umarım bu bilgiler işine yarar.

Teşekkürler abi adamsın resmi göstersem fayda etmez ki :)

bir çok resme yapcam :)

figen74

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba.Umarım doğru yere yazmışımdır.Ve bana da hemen cevap verecek biri çıkar.Photoshop CS2 kullanıyorum.Profesyonel değilim elbette.Kardeşim benden,üye olup satış yaptığı bir web sitesine koymak için logo ve başlık yapmamı istedi.Birşeyler deniyorum.Tasarımlar güzel görünüyor ama,siteye koyduğunda hiç net omuyo çalışmalar :(( nasıl bir sayfa açıp üzerinde çalışmalıyım yardım eder misiniz lütfen.Yani hangi ölçülerde bir sayfa açmalıyım?

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Merhaba.Umarım doğru yere yazmışımdır.Ve bana da hemen cevap verecek biri çıkar.Photoshop CS2 kullanıyorum.Profesyonel değilim elbette.Kardeşim benden,üye olup satış yaptığı bir web sitesine koymak için logo ve başlık yapmamı istedi.Birşeyler deniyorum.Tasarımlar güzel görünüyor ama,siteye koyduğunda hiç net omuyo çalışmalar :(( nasıl bir sayfa açıp üzerinde çalışmalıyım yardım eder misiniz lütfen.Yani hangi ölçülerde bir sayfa açmalıyım?

Sorunuzu konu olaraz bu başlık Photoshop Soru ve Sorunlarınız altında açarsanız daha hızlı ve sağlıklı bir çözüme ulaşırsırsınız.

Takdir edersiniz ki buradaki konu sizinkinden farklı.

sarp111

🌟Usta Tasarımcı🌟
Kural 1 fotoğraf'da dediğim gibi kontrast vs artırırsın canlılık oluşur.
2. kural Fotoğraf en az 300pixel olması gerekir. Şayet fotoğraf makinan 1080p olur halledersin.
3 . kural önceden yazdığım gibi, program çıksa resimde hd yapıcı program senden önce fotoğrafçılar alır. o doğru kesit.