Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Merhabalar

dirim

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.dirilis.org
Ben Dirim Gürbüz.. (Sanki mektup başlangıcı oldu :tongueout:)
Mersin Üniversitesi MYO İnşaat Teknikerliği'06 mezunuyum..
Hem sizlere merhaba demek için hemde yardım istemek için açıyorum konuyu..
Bütün herkese merhaba.Burada bu işi hobi olarak da yapan vardır profesyonel olarakda... Ben bi süre hobi olarak yaptım ve bıraktım..
Bu ayın ortasında okuduğum bölümle alakalı autocad kursuna başlayacam ve bitince inşaat teknikerliği işine girecem..
Kafam şu yönde biraz karışık, ben inşaat teknikerliği yapmayı istediğimden emin değilim, grafikerlik ya da web tasarımı işine girmek istiyorum...
Bu yönde bi kurs alırsam iş bulma olanağım ne olacak bilmiyorum,çünkü tasarım için eğitimim yok( Lise, üniversite gibi)...
Ama yetenekli olduğumu düşünüyorum ve kurs sonunda gayet gelecek vaad eden bir tasarımcı olabilirim diye düşünüyorum..
Eğitimim olmadığı için iş bulmada sıkıntı çekermiyim acaba bi bilgilendirirseniz sevinirim...
Herkese kolay gelsin, yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim...

Benzer konular

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Öncelikle hoşgeldiniz.
Forumda bu sorunun cevabını bulabilirsiniz.Bu konu hakkında birçok konu mevcut.
Kolay gelsin.

nesslihann

🏅Acemi Tasarımcı🏅
öncelikle merhaba...çok güzel bi konuya değindin.bu birçok grafikerin yarasıdır eminim. çünkü artık her kursa gidip grafikerlik sertifikası alan bu işin okulunu okumuş,eğitimini almış insanlarla bir tutuluyor ve belki onlar yüzünden bizler iş bile bulamıyoruz.Bence artık insanlar elinde mesleği varken kurslara gidip sertifika alıp bu işi gerçek anlamda yapanları engellememeli.Çünkü herkez grafikerliğe merak sarmış durumda böyle olduğu için bizlerin çemberi daralıyor.Anlayacağınız grafikerlere eski değer verilmiyor ve artık yapılan işin bir esprisi kalmıyor çünkü herkez grafiker...Sana gelince Bence kendi mesleğini yapmalısın.Çünkü emin ol o sertifikayı almak seni çok çok iyi bir grafiker yapmicak.Bi yerde bocalayacaksın.Benden söylemesi..Başarılar...

Hepyek

👑Efsanevi Grafiker👑
Hoşgeldiniz dirim :)

dirim

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.dirilis.org
öncelikle merhaba...çok güzel bi konuya değindin.bu birçok grafikerin yarasıdır eminim. çünkü artık her kursa gidip grafikerlik sertifikası alan bu işin okulunu okumuş,eğitimini almış insanlarla bir tutuluyor ve belki onlar yüzünden bizler iş bile bulamıyoruz.Bence artık insanlar elinde mesleği varken kurslara gidip sertifika alıp bu işi gerçek anlamda yapanları engellememeli.Çünkü herkez grafikerliğe merak sarmış durumda böyle olduğu için bizlerin çemberi daralıyor.Anlayacağınız grafikerlere eski değer verilmiyor ve artık yapılan işin bir esprisi kalmıyor çünkü herkez grafiker...Sana gelince Bence kendi mesleğini yapmalısın.Çünkü emin ol o sertifikayı almak seni çok çok iyi bir grafiker yapmicak.Bi yerde bocalayacaksın.Benden söylemesi..Başarılar...

Söyledikleriniz yanlış olma oranı yok.. Sadece kursa gidip grafiker olunmaz...
Sitede Nukhet hanımın açtığı bi konuyuda okudum ve şu an itibari ile bi süre eğitim aşamasında bulunacağım...
Bilinçsizce sektöre girmekten vaz geçtim anlayacağınız...
"Tamam ben hazırım" diyene kadar sıkı bir eğitim (Tabii eğitim çalışma hayatındada devam eder belirtmeme gerek yok heralde:) )
Yorum yapanlara teşekkürler