Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

byzed

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.zulfikarfidanci.com
packagingforherbalteabyrm0.jpg

Shot at 2008-06-13

Mesir Macunu ürünleri hazırlayan Maccun Markası için hazırladığım ambalaj tasarımı.
Ürün bildiğimiz poşet çay şeklinde kullanılıyor, içeriğinde Mesir macunu içindeki bitki ve baharatlar var.
Yorumlarınızı bekliyorum :sweating:

Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer konular

Beka

🏅Acemi Tasarımcı🏅
başarılı bir çalışma olduğu kanaatindeyim. renk uyumu font ve görsel seçimi oldukça güzel. göze batan birşey yok. elinize sağlık. yalnız şunu merak ettim mor'a benzeyen (monitörden sebep doğru görünmeyebilir oradaki renk o yüzden mora benzeyen diyorum) bir renk kullanılmış ya bardağın çevresinde logodaki renklere uyum sağlaması amacıyla mı kullandınız ? başarılı çalışmalarınızın devamlı olması dileklerimle...

SHGİPTAR

🌟Usta Tasarımcı🌟
Bu çayın tadı acı olacak bence :clapping:

byzed

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.zulfikarfidanci.com
yalnız şunu merak ettim mor'a benzeyen (monitörden sebep doğru görünmeyebilir oradaki renk o yüzden mora benzeyen diyorum) bir renk kullanılmış ya bardağın çevresinde logodaki renklere uyum sağlaması amacıyla mı kullandınız ? başarılı çalışmalarınızın devamlı olması dileklerimle...

Yorum için teşekkür ederim. Ürün ve kurumsal nitelikler Sarı ağırlıklı renk tonları oluşturuyor. Tek renkli mono tip ambalajlar raf duruşunda, diğer ambalajlara zıt bir renk oluşturmuyorsa göz bu ürünü pek algılamaz. Mesela ; Hazır çorba ürünlerinin bulunduğu reyonda bütün çorba ambalajları yeşil tonlardadır. Ama Knorr radikal bir değişimle beyaz ağırlıklı ambalaja yöneldi ve bu cesurca hareket satışlarını ciddi oranda arttırdı.
Benim müşterim henüz böyle bir duruma hazır değil. Bende bu ürünün diğer markalarla beraber raf duruşundaki ritmini bozmak adına böyle bir mor kullandım.

Bu çayın tadı acı olacak bence :clapping:

Bu çay sağlık açısından çok yararlı olduğu kadar tadı da gayet güzel :wink:

Beka

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ürün ve kurumsal nitelikler Sarı ağırlıklı renk tonları oluşturuyor. Tek renkli mono tip ambalajlar raf duruşunda, diğer ambalajlara zıt bir renk oluşturmuyorsa göz bu ürünü pek algılamaz. Mesela ; Hazır çorba ürünlerinin bulunduğu reyonda bütün çorba ambalajları yeşil tonlardadır. Ama Knorr radikal bir değişimle beyaz ağırlıklı ambalaja yöneldi ve bu cesurca hareket satışlarını ciddi oranda arttırdı.
Benim müşterim henüz böyle bir duruma hazır değil. Bende bu ürünün diğer markalarla beraber raf duruşundaki ritmini bozmak adına böyle bir mor kullandım.

açıklama için teşekkürler birşey daha öğrendim sayenizde. iyi çalışmalar....

Nüket HOTALI

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.hotali.com.tr
Fincan ilustrasyonunuz kendisini ifade edemiyor. Cam desem değil, plastik desem plastiktede degil :(
Ambalaj tasarımı üzerinde çok fazla haraket var. Bir yerlerde toparlanmalıydı. Dikkatin dağılmamısı için. Sizin çok daha başarılı çalışmalarınızı gördüm. Bu tasarımınız ilustrasyon ve denge olarak beni hayal kırıklığına uğrattı...
Bunu dışında başarılı bir tasarımcı olarak, sitemizde sizi daha sık ve uygulamalı anlatımlarınızla görmek beni ve paylaşımcıları mutlu edecektir. Çünkü arada bir tasarım bırakıp kaçıyorsunuz:D
Birde yeni ekliyeceğiniz çalışmalarınızda iletişim bilgilerinizi forum kuralı gereği kaldırır mısınız?

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Zülfikar Bey...

Size ilk defa kuralları okumanızı öneriyorum ve umarım okuyup gözden kaçırdığınız maddeleri tekrar okursuuz.

Her sitenin olduğu gibi buranın da kendisine ait belli başlı kuralları var ve üyeliğiniz le kuralları okuyup kabul ettiğinizi onaylamış bulunuyorsunuz. Lütfen görsellerinizin üstüne iletişim bilgilerinizi yazmayınız.

Saygılarımla.

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Zülfikar beyin çalışmalarını farklılıkları açısından baktığımda çok beğendiğimi söylemek isterim. Fakat benim dikaktimi orada ki yaşlı adamın elinde duran bardak çekti. O adamın eline o bardak şalvar altına spor ayakkabı gibi durmamış mı?:S

Engin BÜTÜN

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.ruzgarajans.com
Zülfikar beyin çalışmalarını farklılıkları açısından baktığımda çok beğendiğimi söylemek isterim. Fakat benim dikaktimi orada ki yaşlı adamın elinde duran bardak çekti. O adamın eline o bardak şalvar altına spor ayakkabı gibi durmamış mı?:S

Harika gözlem volkan tekin.. Ben çalışmanızı çok beğendim bence amacına uygun güzel bir çalışma olmuş eline sağlık

byzed

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.zulfikarfidanci.com
Zülfikar Bey...

Size ilk defa kuralları okumanızı öneriyorum ve umarım okuyup gözden kaçırdığınız maddeleri tekrar okursuuz.

Her sitenin olduğu gibi buranın da kendisine ait belli başlı kuralları var ve üyeliğiniz le kuralları okuyup kabul ettiğinizi onaylamış bulunuyorsunuz. Lütfen görsellerinizin üstüne iletişim bilgilerinizi yazmayınız.

Saygılarımla.

Forum kurallarını çok da dikkatli okumadığımı üzülerek itiraf ediyorum. Nazikce uyarınız için teşekkür ederken bu dikkatsizliğim içinde hem sizden hemde haksızlık yaptığım arkadaşlarımdan özür diliyorum.

Zülfikar beyin çalışmalarını farklılıkları açısından baktığımda çok beğendiğimi söylemek isterim. Fakat benim dikaktimi orada ki yaşlı adamın elinde ki bardak çekti. O adamın eline o bardak şalvar altına spor ayakkabı gibi durmamış mı?:S

Yorumunuz için teşekkür ederim. Yaşlı adam Mesir Macununu ilk yapan Merkez Efendi'nin bir çeşit tasfiri ve orjinal illustrasyonda elinde Mesir macunu dağıtıyordu. Genel anlamda fikirlerime çok saygılı davranan bu müşterimin bardak konusundaki ricasını kıramadım. Sanırım piyasada benzer tepkiler oluşursa kendisininde fikri değişecektir.

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Yorumunuz için teşekkür ederim. Yaşlı adam Mesir Macununu ilk yapan Merkez Efendi'nin bir çeşit tasfiri ve orjinal illustrasyonda elinde Mesir macunu dağıtıyordu. Genel anlamda fikirlerime çok saygılı davranan bu müşterimin bardak konusundaki ricasını kıramadım. Sanırım piyasada benzer tepkiler oluşursa kendisininde fikri değişecektir.

Kuralları yine okumadığınız belli oluyor. :) Bu durumu kasıtlı olarak yapmadığınızı düşünerek ben mesajlarınızı birleştirdim.

Yorumuma verdiğiniz cevaba karşılık:

Merkez Efendi nin elinde ki bardak bizim kültürümüze daha yakın olan bir bardak olsaydı belki müşteride memnun, benim gibi ayrıntı saplantısı olan insanlarda memnun olabilirmiydi acaba?

Bilindiği gibi kupa dediğimiz yukarıda ki çalışmanızda bardak olarak kullandığınız bu illustrasyon bir batı kültürüdür. O sakal ve cüppe ile bana çok fazla tezat gibi geldi...

Eğer bu çalışmanızla batı kültürüne bir gönderme yapıyorsak mükemmel bir gönderme olabilirdi. Fakat sizin de benden daha iyi bildiğiniz gibi ambalaj gönderme yapılacak bir ürün değildir. :)

Nüket hanımın da dediği gibi umarım sizi buralarda daha sık görebiliriz.Çalışmalarınız da başarılar dilerim.

Designer35

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.ladakulubu.com
Zülfikar bey slmlar öncelikle şunu belirtmeden gecemiyoryum manisa'da Mesir macunu ambalajları arasında sizin tasarımlarınız inanın göz kamaştırıyoor, ilk paketlere bakıp kimin hazırladığını merakla baktığımda sizin web sitenize ulaştım.
inanın tasarımlarınız beni büyüledi özellikle Zeytinyağı teneke tasarımlarınız,
manisada özel bir ambalaj firmasında Grafik tasarımcısı çalışıyorum.

Başarılarınızın devamını diliyorum.

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
gerçekten emek werilmiş bir çalışma kısacası süper emeğinize sağlık:alkis::wink:

burakosar

🌟Usta Tasarımcı🌟

yöneticimiz güsel bir yorum yapmış bencede onun o sekılde durması benımde dıkkatımı cektı...

graphwhites

🏅Acemi Tasarımcı🏅
gerçekten mükemmel iyi bir ambalaj oldu bence emeğine sağlık ;)

freedesing

🏆Pro Tasarımcı🏆
çok güzel bi çalışma olmuş renkler uyumlu cırlayan bişe yok gözü rahatsız etmiyo ama kutunun kenarları neden şişik kabarık duruo keskin olmalı böyle bi ambalajda düşüncem..emeğinize sağlık:)

pcfaresi

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
yeniguc.com
size sorabilirmiyim acaba bardağın üstündeki dumanı nasıl yaptınız photoshop derslerinde bir konu açarsanız sevinirim