Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Mesleki eğitim proje görseli

Benzer konular

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
benimde hoşuma gitti yalnız anlam veremediğim neden elma figürü?

Erkan ERGEN

🏆Pro Tasarımcı🏆
benimde hoşuma gitti yalnız anlam veremediğim neden elma figürü?

yorum için teşekkür ederim.

Neden elma figürü : Türkiye'de çok yaygın olmasa da dünya literatüründe ticaret yaşamında pay "elmadan pay almak" olarak betimlenmektedir. Birçok yazında dünya büyük elma olarak geçmektedir. Bu nedenle mesleki eğitimle elmadan pay almak üzerine şekil kurgulanmıştır. Tek başına elma kullanılmayışının nedeni ise elmanın tek başına sağlık sektörüne atıf yapmasından dolayıdır. Velhasıl birçok özel hastane ve sağlık kuruluşu (özellikle kalp üzerine uzmanlaşmış olanlar) elmayı figür olarak kullanmaktadırlar.

Erkan ERGEN

🏆Pro Tasarımcı🏆
Elma olmadan eğitim olmaz. :)

Birde apple sormak lazım neden elma ? :)

Bu açıdan yaklaşmamıştım ancak hakikatten ayrıca elmaların kızarması ile ilköğretimde çocukların başarı durumları ifade ediliyordu bir zamanlar. Şimdi var mı bilmiyorum :)

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
yorum için teşekkür ederim.

Neden elma figürü : Türkiye'de çok yaygın olmasa da dünya literatüründe ticaret yaşamında pay "elmadan pay almak" olarak betimlenmektedir. Birçok yazında dünya büyük elma olarak geçmektedir. Bu nedenle mesleki eğitimle elmadan pay almak üzerine şekil kurgulanmıştır. Tek başına elma kullanılmayışının nedeni ise elmanın tek başına sağlık sektörüne atıf yapmasından dolayıdır. Velhasıl birçok özel hastane ve sağlık kuruluşu (özellikle kalp üzerine uzmanlaşmış olanlar) elmayı figür olarak kullanmaktadırlar.

elma ile ilgili birçok kullanım, benzetme, temayı irdeletecek durumlar söz konusu bende sizdeki nedeni bilmek istemiştim =) ben teşekkür ederim açıklamanızdan ötürü

fareliadam

🌟Usta Tasarımcı🌟
Elma olmadan eğitim olmaz. :)

Birde apple sormak lazım neden elma ? :)

bildiğim kadarıyla appleın ısırılmış elma figuru, ademin elmayı ısırışını temsil ediyor, cennetten kovulma olayı ve ardından dunya hayatı. steve jobs biz size dunyayı vaadediyoruz gibi bir anlamla oluşturmuş elma markasını...

bu arada çalışma guzel olmuş tebrikler. stroklarda sıkıntı var.

Erkan ERGEN

🏆Pro Tasarımcı🏆
bildiğim kadarıyla appleın ısırılmış elma figuru, ademin elmayı ısırışını temsil ediyor, cennetten kovulma olayı ve ardından dunya hayatı. steve jobs biz size dunyayı vaadediyoruz gibi bir anlamla oluşturmuş elma markasını...

bu arada çalışma guzel olmuş tebrikler. stroklarda sıkıntı var.

yorum için teşekkürler. stroke kullanılmadı sadece zeminden ayrışsın diye jpg alırken arkasına siyah olarak logoyu attım.