Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

meyvelerim

almagrafik

🌱Yeni Üye🌱
alma bakışı meyveler...:)
ymzyc1drfdpzkqj1cuu1.jpg

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
Meyvalar hazır imaj değil dimi?
Bana öyle göründülerde...

Kavunun kabuğu ve muzun uç kısmı çok gerçekçi ancak diğer bölgelerde aynı gerçekçilik yok?

Sıfırdan mı yapıldı?

Ayrıca meyvalardaki kalite fontta da yok, font çok basit kalmış?

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
Yoşa, meyve hazır olabilir evet, ama bence Texture ve Hue/Saturation kullanımı güzel, tabi ufak tefek hatalar var ama umarım, Sayin Almagrafik daha sonraki bizimle paylaştığınız çalışmalarda bu hata olmayacak

hangi hatalar dersiniz? benim çok takılan nokta - gölge efekti... Eğer doğru gölge verirsiniz o zaman hem 3D büyütu sahip olursunuz hem çalışmalırınız daha da güzel gözükecek

saygılar

almagrafik

🌱Yeni Üye🌱
Meyveler deviantarttan ..Gölgeye gelince evet biraz hata olabilir çünkü erbiri ayrı resim.Daha çok rüyamda gördüğüm yedi renkli kavun üzerinde durunca gölge üzerinde pek durmadım :) genel gölge konumlandırması altta olması gerek, bende alta yaptım ..Işık tepeden geliyor..sizce?
işte orjinal resimler birer adet :)
uu3jgb7ur5j25p2f6zjl.jpg

Ayrı bir konuyla yapılış aşamasını bir kaç resimde anlatabilirim.

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
.Işık tepeden geliyor..sizce?

evet tepeden...eğer ışık tepiden vuruyorsa o zaman meyve altında okadar blur efektı olmayacak daha çok kara bir gölge olması lazım yavaş yavaş blur/ transparan efekt alıncaya kadar...

yanlış mı düşünuyorum?

almagrafik

🌱Yeni Üye🌱
doğru... geçişli bir gölgeleme olmalıydı üstünkörü yaptığım orası işte..diplere doğru daha kara ama beyaz mekan olduğu için etraftan yansıyan ışıkla birlikte geçiş sertliği daha belirsiz v.s.........:)
tşekkürler yorumun için

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
ama beyaz mekan olduğu için etraftan yansıyan ışıkla birlikte geçiş sertliği daha belirsiz

bu konuda ben size resim gösterebilirim,

yablokolt1.jpg

hm birde şöyle anlatiyim, mesela deneme yapalım her hangi bir obje masaüstünüzu koyduğunuz zaman dikkatlice bakın, koyu rengi siyah bir çizgi oluşuyor öyle değil mi? mekan beyaz olsa olmazsa bile üsten ışık vurduğu zaman alta olan noktalar daha sert gölge olması lazım. Gçlge yapması aslında o kadar zor değil eğer ışık takip edersin ama yorucu

benim ile verilen bazı photoshop derslerde gölge üzerine anlatım yapılmış, şimdi hatırlamıyorum (bulamadım) nerede ama bulunca size link ekleyeceğim...

almagrafik

🌱Yeni Üye🌱
Tamam seninle bu konu üzerinde gelecek günlerde de konuşalım. Sana zahmet olmayacaksa o dersleri bul..Ben de internetten ve gerçek hayattan araştırma yapayım. Sonra da işin en doğrusu için bir sonuç çıkarır diğer arkadaşları bilgilendiririz.
Yok eğer sen "ben referans olabilirim" diyorsan; gerçekten dinlerim.
Hem söyleyeyim hem deneyeceğim. (keza gerçek ortamda 3d max kullanmıyorum:) )
gölgeler; ışığın kuvvetine, tek-çok ışık olup olmama durumuna, yoğun veya yayvan ışık olma durumuna göre değişiyor mu?
Tekrar teşekkürler.

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
https://www.grafikerler.net/photoshop-ile-piksel-art-cizimi-pixel-art-t16804.html bu linkte gölge nasıl olacak çok net anlatılmış.

forum içersinde, eğer çok güzel araştırma yaparsınız hazine bulabilirsiniz...

Referans olamayacağım, ama bulduğum bilgiler ile paylaşiyorum

Özelikle 3d max profesional olarak kullanan bir kişiye sordum, beyaz mekan içinde gölge daha yumuşak olabilir mı diye, cevap : ''ilk defa öyle şey duyorum dedı''