Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

microsoft word'un garipliği :))

kara kule

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
az önce geldi aşağıdaki mesaj denedim şaşırmamak elde değil :)

gelen mesaj şöyle: microsoft world un garipliği world sayfanızı açıp

=rand(200,99)
yazın ve enter e basın çıkan neticeyi Bill Gates bile açıklayamamış :)

Benzer konular

N/A3

🏆Pro Tasarımcı🏆
Ne zaman bir açıklama yapabildiler ki !

bykod

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
manyak bişi yaw koptum..:D

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
bir çok programın içinden çıkıyor böyle şeyler
sanırım yaratıcılarının can sıkıntısı
en bilinen örneklerden biride flash içindeki oyunlardır
açılışta karşınıza gelen resimde macromedia nın "i" harfinin logosuna tıklayın
son versiyonda da registry logosuna tıklayın

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
249 sayfa gördüm ben
ancak dikkatimi çeken her sayfada bir yazım hatası olmasıydı

ufak bi düzeltme
bu komut 2003 te
hızlı kahverengi tilki tembel köpeğin üstünüden atladıyı 249 sayfa yazarken
2007 de

Ekle sekmesinde, galeriler belgenizin genel görünümünü düzenlemek için tasarlanan öğeleri eklerler. Bu galerileri, tablolar, üstbilgiler, altbilgiler, kapak sayfaları ve diğer belge yapı taşlarını eklemek için kullanabilirsiniz. Resimler, kartlar veya grafikler oluşturduğunuzda, aynı zamanda geçerli belge görünümünüzü de düzenlerler. Belgedeki seçili metnin biçimlendirmesini, Giriş sekmesindeki Hızlı Stiller galerisinden seçilen metin görünümünü seçerek kolayca değiştirebilirsiniz. Metni doğrudan Giriş sekmesindeki diğer denetimleri kullanarak da biçimlendirebilirsiniz. Denetimlerin çoğu geçerli temadan görünüm kullanma ya da doğrudan belirlediğiniz biçimi kullanma seçeneği sunar. Belgenizin genel görünümünü değiştirmek için, Sayfa Düzeni sekmesinde yeni Tema öğeleri seçin. Hızlı Stil galerinde bulunan görünümleri değiştirmek için, Geçerli Stil Ayarını Değiştir komutunu kullanın. Geçerli şablonunuzda bulunan belgenizin görünümünü her zaman özgün haline geri döndürebilmeniz için, Temalar galerisi ve Hızlı Stiller galerisi komutları sıfırlar.

yazısını çıkarıyor

mavitayfa

🏆Pro Tasarımcı🏆
bari güzel bi hikaye felan yazsalarmış kahverengi tilki köpeğin üstünden atladı ama sonra noldu di mi?:) aslında bununla gizli yazışmalar vs. de yapılır + olabilir!!:)

baris_43

🏅Acemi Tasarımcı🏅
hiç farkettiniz mi bilmiyorum ama mesela =rand(2) yazınca 6 satır sayıyı 20 yapıncada 1 sayfadan biraz daha uzun çıkıyor yani her 1 rakamda 5 cümle çıkıyor buda bir çümle 0,2 eşit ediyor sayfa sayısı rakamla alakalı.Birazda harfleri oynayayim bari.

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
hiç farkettiniz mi bilmiyorum ama mesela =rand(2) yazınca 6 satır sayıyı 20 yapıncada 1 sayfadan biraz daha uzun çıkıyor yani her 1 rakamda 5 cümle çıkıyor buda bir çümle 0,2 eşit ediyor sayfa sayısı rakamla alakalı.Birazda harfleri oynayayim bari.

Bunu ilk seferde fark ettim zaten. bir programcı değilim ama mantık yürütmek pek zor bi iş değil arkadaşlar biraz abartılmış bir durum bu çünkü o yazı "Hızlı kahve rengi tilki....." yazısı microsoft'un yazı karakterlerini (font) örnek kullanmak amaçlı ingilizce orjinalinden cevirlen yazıdır. Windows kurulırken daha bu yazı bilgisayarınıza yerleşir Word ise sadece rand komutu ile bu yazıyı yazıyor rakamlar ise satır ve sütün belirtiyor.

:kiss: