Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Milföy, Pizza, Sigara böreği ambalaj tasarımı

muzzurr

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba,

bir firma milföy hamuru, pizza, sigara böreği gibi yeni çıkaracağı ürünler için ambalaj tasarımı yaptırmak istiyor fakat önüme yapılı olan çalışmalardan örnek getirdi bizimkilerde buna benzer boyutlarda olucak dedi böyle gelişigüzel ölçülerle ambalaj çalışılırmı basan yer düzenler diyor çok mantıksız geldi ne yapmalıyım yardım istiyorum:worried:

Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer konular

agas82

🏅Acemi Tasarımcı🏅
böyle işmi olur ya ?

fatma potak

🏅Acemi Tasarımcı🏅
hiçbirşey yok meydanda henüz dediğim gibi getirdi pınarın falan olan ürünlerini aynı boyutta tasarım yapıcaz dedi budur:) başkada hiçbirşey söylenmedi çok komik değilmi

Oluyo böyle işler.banada hiç çalışmadığım bıçak izi olmayan kutular geliyor.kendin ölçüp çalışma yaparsın.Sonra bıcakcıya örnek is gider sanada bıcak izi yapılır.Tasarımını yerleştirirsin sonra.Yapcak başka bişey yok:)

ewiLdarQ

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Böyle işler olur tabi , müşteri elinde pantone, renk değerleri, bıçak izi ve ctp kalıpla gelecek hali yok... Anladığım kadarıyla müşteride ilk defa yaptıracak adam nerden bulsun ki.. Fatma potak arkadaşın dediği gibi bıçakçıya götürüp adamın istediği numuneyi verirsin.. Bıçakcı sana bıçak izini verir çalışmayı o bıçak izini göre yapar dijital çıktı olarak örnek verebilirsin..

muzzurr

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Böyle işler olur tabi , müşteri elinde pantone, renk değerleri, bıçak izi ve ctp kalıpla gelecek hali yok... Anladığım kadarıyla müşteride ilk defa yaptıracak adam nerden bulsun ki.. Fatma potak arkadaşın dediği gibi bıçakçıya götürüp adamın istediği numuneyi verirsin.. Bıçakcı sana bıçak izini verir çalışmayı o bıçak izini göre yapar dijital çıktı olarak örnek verebilirsin..

Tabiki sıfırdan birşey olabilir ama şöylede birşey var ben kocaelide basılıcak yer belli değil büyük ihtimal istanbulda firma kendisi bastırıcakmış ben sadece tasarımı yapıcakmışım müşterinin iddası basan yer düzeltir diyor. gerçi onlarıda geçtim ambalajın arkasına yazılıcak içerik belge logoları hiçbirşeyde verilmedi ben kendi halimde takılıyorum :)

ewiLdarQ

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Peki o zaman affettim :p . arama motorlarına bahsettiğin ürünleri yazdım başına 'dondurulmuş' olarak yazarsan istediğin ambalaj görseli içerik bilgileri vs bulabilirsin..
Örnek 'dondurulmuş sigara böreği'
' dondurulmuş pizza'
'feast' var mesela buradaki örnek ve içerikleri inceleyebilirsin.. Kolay gelsin, iyi çalışmalar.

muzzurr

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Peki o zaman affettim :p . arama motorlarına bahsettiğin ürünleri yazdım başına 'dondurulmuş' olarak yazarsan istediğin ambalaj görseli içerik bilgileri vs bulabilirsin..
Örnek 'dondurulmuş sigara böreği'
' dondurulmuş pizza'
'feast' var mesela buradaki örnek ve içerikleri inceleyebilirsin.. Kolay gelsin, iyi çalışmalar.

teşekkür ederim incelicem yapıcam bişiler artık :)

Nüket HOTALI

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.hotali.com.tr
Merhaba,
Ambalaj tasarımı uzmanlık isteyen bir konudur. Öncelikle ürünün ne oldugunu bilmeniz ve ürünü doğru tanımanız yeterlidir. Süreç alan bir iştir.
Müşterinizde bir sorun yok.
Siz öncelikle 3 boyutlu, sadece ön yüzlerden oluşan tasarım grafiklerini çalışınız.
(bu asama sizin sorununuz ürün ve ambalaj fotoğraf çekimleri yada kullanacağınız ilustrasyonları olmalı)
Tasarımınız onaylanınca, müşterinizden ürünlerin paketlencegi makinaların makina planlarını isteyip esnek ambalajlar için, gerekli çizimleri yapmalı, ölçüleri ayarlamalısınız.

Arka yüz yazıları için müşterinizden sadece içerik bilgisi, izin numarasi ve barkod nosunu isteyeceksiniz.

Çalışmaya başlamadan önce yeni gıda tüzügünü okuyunuz.

detayli bilgi...
Ambalaj Tasarımı: Ambalaj Tasarımına Başlarken...

muzzurr

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba,
Ambalaj tasarımı uzmanlık isteyen bir konudur. Öncelikle ürünün ne oldugunu bilmeniz ve ürünü doğru tanımanız yeterlidir. Süreç alan bir iştir.
Müşterinizde bir sorun yok.
Siz öncelikle 3 boyutlu, sadece ön yüzlerden oluşan tasarım grafiklerini çalışınız.
(bu asama sizin sorununuz ürün ve ambalaj fotoğraf çekimleri yada kullanacağınız ilustrasyonları olmalı)
Tasarımınız onaylanınca, müşterinizden ürünlerin paketlencegi makinaların makina planlarını isteyip esnek ambalajlar için, gerekli çizimleri yapmalı, ölçüleri ayarlamalısınız.

Arka yüz yazıları için müşterinizden sadece içerik bilgisi, izin numarasi ve barkod nosunu isteyeceksiniz.

Çalışmaya başlamadan önce yeni gıda tüzügünü okuyunuz.

detayli bilgi...
Ambalaj Tasarımı: Ambalaj Tasarımına Başlarken...

çokkk teşekkür ederim açıkçası ambalaj tasarımı hiç yapmadım ve bu yükü üstümde pek istemiyorum bayağı bir araştırma yaptım ama inş yüzüm ak çıkıcam işin içinden...:party:

ceyhunakgun

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.adobebilgi.com
Çok yadsınacak bir durum değil. Müşterilerimizin tümünün çok ideal normlarda olmasını bekleriz ama bu bir beklentidir. Piyasada ürün lideri kimse diğer üreticiler bunları taklit ederler. Ambalaj boyutları ise paketleme ve fabrikasyon sistemi doğrultusunda aynı olabilir. Diğer açıdan müşterinin yaptığını aslında tüm tasarımcılar, bir tasarım projesinde piyasadaki tüm rakipleri görerek, onları analiz ederek, onlara benzeyen bir tasarımdan çok tüketicinin yadsımayacağı kadar farklı, ama başka bir ürünlede karıştırmayacağı kadar o yapıda olmalı. Tüketici algısını sadece Ambalaj Tasarımı ile değiştirmek bana göre mümkün değildir. Marketler içinde yapılan etkinlikler, reklam, POP vb. çalışmalarla farkındalıkları artırılır.

En son yaptığım bir tasarım projesinde müşteriden hiç bir şey gelmemişti :)

muzzurr

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Çok yadsınacak bir durum değil. Müşterilerimizin tümünün çok ideal normlarda olmasını bekleriz ama bu bir beklentidir. Piyasada ürün lideri kimse diğer üreticiler bunları taklit ederler. Ambalaj boyutları ise paketleme ve fabrikasyon sistemi doğrultusunda aynı olabilir. Diğer açıdan müşterinin yaptığını aslında tüm tasarımcılar, bir tasarım projesinde piyasadaki tüm rakipleri görerek, onları analiz ederek, onlara benzeyen bir tasarımdan çok tüketicinin yadsımayacağı kadar farklı, ama başka bir ürünlede karıştırmayacağı kadar o yapıda olmalı. Tüketici algısını sadece Ambalaj Tasarımı ile değiştirmek bana göre mümkün değildir. Marketler içinde yapılan etkinlikler, reklam, POP vb. çalışmalarla farkındalıkları artırılır.

En son yaptığım bir tasarım projesinde müşteriden hiç bir şey gelmemişti :)

Genel olarak banada böyle şeyler geliyorda diğer yapılan işlerde sen yaparsın deyip gaz veriyorlar :) ama ambalaj hiç yapmadığım için panik yaptım birazcık neyseki müşteri daha marka patenti bile almadığından dolayı logo çalışıyoruz ambalaj evresine henüz gelemedik :)