Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

miter limit macro veya bilgi

josef29

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bayrakci.com
Merhaba arkadaşlar 5cm lik kontürü olan yıldızı 150 cm e büyütünce kenar uç sivrilikleri kırılıyor miter limitten düzeltiyor fakat behind fill ve scalle with image deki gibi bi seçenegi varmı otomatik seçmesi için veya bir makro çok problem oluyor... teşekkürler

Benzer konular

josef29

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bayrakci.com
josef yapacağın iş için özel bir makro yazabilirim. Tam olarak neyin nasıl değişmesini istiyorsun ?

teşekkür ederim aradığım şey otomatik olarak büyütünce işleri miter limit komutun orantılı birşekilde her yerde eşit şekilde behind fill ve scale image deki gibi kontür sivriliklerini veya küt kısımları nekadar büyütürsem büyütüyim aynı kalmamasıydı!!! Örnek olarak 5cm lik sarı yıldız kontürü siyah ve 5mm olsun ve behind fill işaretli olsun 150cm büyütünce yıldızların uç sivrilikleri kırılıyor
buna benzer şikayetler oluyor dosya içinde çok detay olunca tek tek düzeltmek zor oluyor şimdiden teşekkür ederim umarım anlata bilmişimdir sorunumu..................

firkete

🏆Pro Tasarımcı🏆
kontürde olan rengi dolgu malzemesine dönüştür. shift+Q veya CTRL+Shift+Q olması laızm. CVorel açık olmadığın bakamıyorum

josef29

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bayrakci.com
kontürde olan rengi dolgu malzemesine dönüştür. shift+Q veya CTRL+Shift+Q olması laızm. CVorel açık olmadığın bakamıyorum

yok firkete kontür olarak kalsın birde çok klabalık kontürleri olan dokümanda tek tek CTRL+Shift+Q yapmak gerçekten zor miter limitte zaten ayarlanıyor ama otomatik olarak ayarlamak lazım teşekkürler........

K.Çakır

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.corelturk.blogspot.com
Scale yaparken otomatik olarak mitter limiti değiştirmek mümkün olur mu bilemiyorum ama dökümadaki tüm nesnelerin mitter limitlerini küçük bir orana düşürebiliriz. Örneğin tüm nesnelerin mitter limit değerini 0.1 yapabiliriz. Bu senin işini görürse bununla ilgili bir makro yazabilirim.

firkete

🏆Pro Tasarımcı🏆
iyide bildiğim kadarıyla corelde kontürler bir yerden sonra büyümüyor.

josef29

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bayrakci.com
Scale yaparken otomatik olarak mitter limiti değiştirmek mümkün olur mu bilemiyorum ama dökümadaki tüm nesnelerin mitter limitlerini küçük bir orana düşürebiliriz. Örneğin tüm nesnelerin mitter limit değerini 0.1 yapabiliriz. Bu senin işini görürse bununla ilgili bir makro yazabilirim.

tekrar teşekür ederim K.Çakır sanıyorum o şekilde olmuycak gibi tüm syfnın hepsini seçip miter limet yapabiliyorz sonra 0,1 düşürebiliyorum ama herşeyede uymuyo örnek vermek gerekirseRapidShare: Easy Filehostingorantısal olarak yapması lazım birtane makro buldum levi's diye bişey ama denemek lazım şu an corel yok deneyemiyorumm..
denemece4.jpg

K.Çakır

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
Farklı çizgi kalınlıklarına göre bir miter limit değeri belirleyelim. Scale yaptıktan sonra belirlediğimiz değerleri otomatik olarak makroyla verdirelim.

Levi nin makrosunu merak ettim. Makronun adını verebilir misin?

josef29

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bayrakci.com
K.Çakır arkadaşım miter limit seçeneği filanda var gerçi makroda onu niçin koymuştur.......bir deneme sanşımız olsa alıcam makroyuda boşa kürek sallamıyayım birde böyle bir macro nekadara mal olur

K.Çakır

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
Bu contour sorununu çözen bir makro. Contour efektinde CorelDRAW'da normalde seçenek yok fakat 12 den 13 e geçince contour mitter lerinde farklılık oluşmuştu. Dile getirmiştik ama düzeltmediler. Makro yazan arkadaşın ekmeğine taş koymak istemediler herhalde. Buradaki miter limit contour ile ilgili.

josef29

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bayrakci.com
Levi's Macro Solutions Contour‏ makrosu bu çözüyormu yani K.Çakır kardeş

timsah_sg

🏆Pro Tasarımcı🏆
Merhaba arkadaşlar 5cm lik kontürü olan yıldızı 150 cm e büyütünce kenar uç sivrilikleri kırılıyor miter limitten düzeltiyor fakat behind fill ve scalle with image deki gibi bi seçenegi varmı otomatik seçmesi için veya bir makro çok problem oluyor... teşekkürler

bu sorunu corel hangi sürümünde yaşadınız bilmiyorum ancak 12 de böyle bir sıkıntı yok bir anlamda veremedim açıkçası :(

timsah_sg

🏆Pro Tasarımcı🏆
hımm geçmiş olsun o zaman elimden birşey gelmiyor o sürümleri hiç kullanmadım :(