Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Mybb Forum Kurulumu

el_chancho

♾️Grafik Gurusu♾️
- MyBB FORUM KURULUMU [Yazılı Anlatım ( Detaylı )] -

-İndirdiğiniz Mybb nin herhangi bir sürümünü(ben 1.2.12 yi öneriyorum) Dosyayı Bir Sıkıştırma Programı İle Açınız ve İçindekileri Masaüstüne Çıkarınız.. Daha Sonra Çıkardığınız Klasörlerden "Upload" İsimli Olanın İçindeki Tüm Dosyaları ve Klasörleri FTP Programı Aracılığı İle Sitenize Gönderin.. ( Eğer Bir FTP Programınız Yoksa SourceForge.net: Downloading ... FileZilla v2.2.31 İsimli FTP Programını İndirin ve Bilgisayarınıza Kurun )

- FTP Programını Açın ve Üstte Yer Alan "Siteismi", "Kullanıcı Adı" ve "Şifre" yazan Kutucuklara Kendi Bilgilerinizi Yazdıktan Sonra ( Bu Bilgiler Aldığınız Bedava Veya Paralı Host Firmaları Tarafından Size Verilecektir, Eğer Verilmediyse Lütfen İsteyiniz ! ) "QuickConnect" Butonuna Tıklayınız

- Şimdi Siteye Bağlandınız.. "Upload" Klasörü içindeki Dosyaları Göndereceğimiz Yer aşağıdaki Durumlara Göre Değişmektedir :
a- Eğer FTP aracılığı ile Sitenize Bağlanınca, Sitenizde Host Firması Tarafından Otomatik Olarak Açılan ve Yollanan Hiç Bir Dosya ve Klasör yoksa "Upload" Klasörü içindeki Tüm Dosya ve Klasörleri Direk Yolluyoruz..
b- Eğer "public_html" Adlı Bir Klasör Varsa "Upload" Klasörü içindeki Tüm Dosya ve Klasörleri Bunun İçine Yolluyoruz..
c- Eğer "public_html" Adlı Bir Klasör yokta başka klasörler varsa Lütfen dosyalarınızı Nereye Göndermeniz Gerektiğini Host Sağlayıcınızla Görüşünüz..

- Tüm Dosyaların Gönderimi Bittikten Sonra :
a- "changemod değerleri" 777 olması gereken dosyaların chmodunu ftp programı aracılığı ile 777 yapın !
chomd değeri 777 olması gereken dosyalar :
./inc/confing.php
./inc/settings.php
./uploads
./uploads/avatars
b- şimdi adres çubuğunuza aşağıdaki gibi bir link gireceksiniz..
https://www.siteadi.com/install
( kendi sitenizin ismini giriniz )
Kurulum başlayacaktır. Bundan Sonrası Boşlukları Doldurma Şeklinde Devam Edecektir. Kurulumu Yapacağınız Veritabanı, Veritabanı Kullanıcı adı, ve Şifresi elinizde Olmalıdır. Bilgileri Doğru Şekilde Girdikten Sonra FTP'nize Attığınız Klasörler Arasında Olan "intall" isimli klasörü Silmeniz Gerekmektedir.

alıntıdır...takıldıgınız yerleri sorabilirsiniz...