Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Nerede bu logonun "Ü" harfi? Hemde TÜRK yazarken!...

devturk

🌱Yeni Üye🌱
çalışma güzel aslında ama bence de ü harfinin eksikliği göze çarpıyo

arzuberk

🌱Yeni Üye🌱
Turkcell yetkilisinin bir röportajından öğrenmiştim. Uzun zaman geçtiği için çok iyi aktaramayacağım. Firmaların istemesine rağmen devletin izin vermemesinden kaynaklanıyormuş. Çok uğraşmalarına rağmen TÜRK olarak kullanılmasına izin verilmediği için TURK olarak yazıyorlarmış, TÜRK olarak telaffuz ediyorlarmış. Sonuçta bunlar ticaret yapan firmalar. İyi anıldıkları zamanlar olur, kötü anıldıkları zamanlar olur. Sahipleri Türk olur, yabancı olur (genelde). Gerçi TURK yazsalar bile TÜRK okunuyorlar ya neyse. Sonuçta izin verilmediği için öyle kullanıyorlar.

grafike

🏆Pro Tasarımcı🏆
bildiğim kadarıyla firma, marka vb. özel kurumlarda Türk kelimesini kullanmak yasak.

blackpearl

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.pdftasarim.com
Ü deki noktalar, kırmızı çizgi olarak düşünülse dahi, görüldüğü gibi algı sorunlarına yol açıyor.
Konuyu açarak, bu noktaya değindiğiniz için ayrıca teşekkürler.. Umrarım, birilerinin gözüne ilişir ve düzeltme yoluna gidilebilir.

mimax02

🌱Yeni Üye🌱
ama ben beni bildim bileli bu noktalar beni çizimlerimde kasıyor bütün kompozisyonu bozuyor özelliklede ş'nin altı

rido5858

🌱Yeni Üye🌱
nokta yapmasına gerek yok zaten çizgiyi U harfiyle aynı hizade kesebilirdi ve de çok hoş olurdu Agresif Bukelemun'a teşekkür ediyorum ben çok güzel bir noktayı yakalamış

turkalp

🌱Yeni Üye🌱
bende katılmıyorum o çizgilerin Ü harfinin noktaları oldugunu öyle olsa bile U nun üzerindeyken arasında bir boşluk falan bıraksalardı belki diyebilirdik bende bir milliyetçi Türk Genci olarak yakıştıramadım ve zaten HABERTURK adlı tv nin yazmasınıda beklemeyelim arkadaşlar bu bize boş yere bir beklenti sağlar adamlar üç kuruşluk çünkü