Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Nesneye Stroke Verme

Popular Demand

🌟Usta Tasarımcı🌟
Merhaba arkadaşlar.

İyi bir Photoshop kullanıcısı sayılırım ve Blending Options'da istediğim herşeyi yapabiliyorken, Illustrator'de çok zorlanıyorum.

Örneğin aşağıdaki fotoda verdiğim örnek gibi, Place ile içeri çağırdığım bir PNG resme Stroke veremiyorum veya rengini değiştiremiyorum. Illustrator'de bunun yöntemi nedir yardımcı olur musunuz?

Son düzenleme:

ThreeBuddha

🏆Pro Tasarımcı🏆
Merhaba arkadaşlar.

İyi bir Photoshop kullanıcısı sayılırım ve Blending Options'da istediğim herşeyi yapabiliyorken, Illustrator'de çok zorlanıyorum.

Örneğin aşağıdaki fotoda verdiğim örnek gibi, Place ile içeri çağırdığım bir PNG resme Stroke veremiyorum veya rengini değiştiremiyorum. Illustrator'de bunun yöntemi nedir yardımcı olur musunuz?

Kullandığınız png dosyasının renk formatı gray scale olmalı ve layer değil flatten imag olmalıdır aksi takdirde renk değişimi yapamazsınız. Stroke olayı ise bildiğim kadarıyla verilmiyor ama bunun için şöyle bir yol önerebilirim. Üst menülerden Object>Live Trace seçeneğini kullanarak png dosyasını vektör hale getirip üzerinde istediğiniz oynamayı yapabilirsiniz.

gulli

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
vk.com
Merhaba arkadaşlar.

Place Olarak İçe Aktardığınız Dosya Bir İmaj Dosyası Olduğu için Buna Dediğiniz İşlemi O Şekliyle Yapamazsınız Vektöre Çevirmeniz lazım
Şöyleki
1.Place Yapılan Dosyayı içeri Aldıktan Sonra "Embed" yapıp Mevcut Projeye Eklemek
2. hemen Ardından "İmage Trace" Yaptıktan Sonra "Expand" işleminide yapıp
Artık Dosyamız Vectorel Halini Almış olur. Burda En önemli İşlem
"İmage Trace" Yapacagımız Zaman Ayarlarını iyi yapmalıyızki nesnenin Orjinalliği Bozulmasın. CS6 Sürümünde Bu Daha İyi Hal Almış
Resimde Dediğim Araçlar Gözüküyor Bütün işlem orda Kurcalamakta Fayda Var:smile: