Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Nisa Reklamcılık ve bilişim hizmetleri

h4run

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba Sayın Grafikerler.Net kullanıcıları.

Kurumsal Bir Logo Niteliği Kazandırılmışlardan mıdır?

Gördüğünüz bu çalışma kurumsal bir firmada kullanılmak üzere hazırlanmıştır. Görüşlerinizi belirtirseniz memnun olurum.

Benzer konular

denizcem

🏆Pro Tasarımcı🏆
logo çalışmanıza ilk baktığımda İSA okudum.
Yıldız ve kartal figürleri nedeniyle güvenlik firması olabileceğini düşündüm.
Firmanın açılımına baktığımda reklamcılık ve bilişim sektöründeki bir firma olduğunu gördüm.
Yani gördüklerim ve okuduklarım örtüşmedi.
Emek vermişsiniz, ama bana karmaşık geldi. üzgünüm.

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Ben pek beğenmedim, hem renk olarak olmamış ayrıca da akılda kalıcı bir logo olduğunu düşünmüyorum özellikle kartal figürü çok abartılı olmuş. Daha sade bir logo çalışılabilir.

h4run

🌱Yeni Üye🌱
logo çalışmanıza ilk baktığımda İSA okudum.
Yıldız ve kartal figürleri nedeniyle güvenlik firması olabileceğini düşündüm.
Firmanın açılımına baktığımda reklamcılık ve bilişim sektöründeki bir firma olduğunu gördüm.
Yani gördüklerim ve okuduklarım örtüşmedi.
Emek vermişsiniz, ama bana karmaşık geldi. üzgünüm.

Ben pek beğenmedim, hem renk olarak olmamış ayrıca da akılda kalıcı bir logo olduğunu düşünmüyorum özellikle kartal figürü çok abartılı olmuş. Daha sade bir logo çalışılabilir.

Sadeliğe yönelmem en mantıklısı olacak sanırım. Değerli yorumlarınız için sizlere teşekkür ediyorum.

sevdelina

🌱Yeni Üye🌱
renk geçişleri ve ışık ekranda çok hoş görünüyor ama baskıda istediğin sonucu alamayabilirsin.

Arif ARINMIŞ

♾️Grafik Gurusu♾️
Bu logoyu kaşe/klişe de hayal edemiyorum.
Bence alternatif logoları araştırınız.
ayrıca emin olmamakla beraber çalışmanın vektörel olmadığı kanısındayım?

h4run

🌱Yeni Üye🌱
renk geçişleri ve ışık ekranda çok hoş görünüyor ama baskıda istediğin sonucu alamayabilirsin.

Değerli yorumunuz için teşekkür ederim sayın sevdelina.

Bu logoyu kaşe/klişe de hayal edemiyorum.
Bence alternatif logoları araştırınız.
ayrıca emin olmamakla beraber çalışmanın vektörel olmadığı kanısındayım?

Size de yorumunuz için teşekkür ederim sayın arixira. Ben sadece tasarımı yapıyorum henüz bu vektörel olayını çözebilmiş değilim photoshopta yaptığım tasarımı nasıl vektörel yapacağımı bilmiyorum. Bununla ilgili araştırma yaptım ancak tam bir bilgi elde edemedim. Yaptığımız çalışmanın vektörel olması için farklı formatta mı kaydetmek gerekiyor :worried:

Arif ARINMIŞ

♾️Grafik Gurusu♾️
Size de yorumunuz için teşekkür ederim sayın arixira. Ben sadece tasarımı yapıyorum henüz bu vektörel olayını çözebilmiş değilim photoshopta yaptığım tasarımı nasıl vektörel yapacağımı bilmiyorum. Bununla ilgili araştırma yaptım ancak tam bir bilgi elde edemedim. Yaptığımız çalışmanın vektörel olması için farklı formatta mı kaydetmek gerekiyor :worried:

Öncelikle bitmap ile vektör ayrımını iyi öğrenmen gerekli. Shop ta brush tool gibi nesneler vektör çizimlerdir aslında. Shop ile vektör yapmak için ancak pen tool ile çalışabilirsin ki bu da oldukça zor. Zira shop vektörel çizim için değil bitmap çizim için tasarlanış bir program. Vektör konusuna gelince ADOBE ILLUSTRATOR ve COREL DRAW gibi iki büyük programdan birisini kullanman gerekli.
Site içinde bir çok başlık var bu konu hakkında. Araştırabilir, kendini geliştirebilirsin. Ama unutma en önemli gereç hayal gücün !

h4run

🌱Yeni Üye🌱
Öncelikle bitmap ile vektör ayrımını iyi öğrenmen gerekli. Shop ta brush tool gibi nesneler vektör çizimlerdir aslında. Shop ile vektör yapmak için ancak pen tool ile çalışabilirsin ki bu da oldukça zor. Zira shop vektörel çizim için değil bitmap çizim için tasarlanış bir program. Vektör konusuna gelince ADOBE ILLUSTRATOR ve COREL DRAW gibi iki büyük programdan birisini kullanman gerekli.
Site içinde bir çok başlık var bu konu hakkında. Araştırabilir, kendini geliştirebilirsin. Ama unutma en önemli gereç hayal gücün !

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim sayın arixira. Araştırmalarıma başladım...