Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Nokia Nanotechnology

tirEdsOuL

♾️Grafik Gurusu♾️
hiçbir fikriniz yok mu yani simdi ? yorumsuz :)

Hepyek

👑Efsanevi Grafiker👑
Değişik bir şey olacak ama daha yorum yapamıyorum :D

grafikerkartal

👑Efsanevi Grafiker👑
daha neler göreceğiz çok merak ediyorum adamlar kesinlikle bunu yapmışlardır...

tirEdsOuL

♾️Grafik Gurusu♾️
Cep telefonu pazarının lider ismi Nokia, “Cep telefonlarının geleceği ne olacak?” sorusunun yanıtını New York Modern Sanat Müzesi’nde sergilemeye başladı. Nokia Araştırma Merkezi ve Cambridge Üniversitesi’nin ortaklaşa geliştirilen konsept telefonlar, görenleri şaşkınlığa uğratacak.
12 Mayıs tarihine kadar sergilenecek olan ürünler, dizüstü bilgisayarlarının büyük ölçüde pabucunu dama atacağını kanıtlıyor. Nokia tasarımlarında küçük değişimler yerine bu sefer radikal değişimlere gitmiş. İnce, katlanabilir tasarımlara sahip olan geleceğin cep telefonları görenleri şaşkına çeviriyor. İnce, esnek ve farklı amaçlar için tasarlanan yeni ürünler aynı zamanda saydam tasarıma sahip.
Geleceğin Nokia cep telefonları arasında ön plana çıkan en büyük yenilik: Birden fazla şekilde kullanılabilmeleri. Geleceğin cep telefonlarıyla gerektiğinde küçük boyutlarda görüşme yapacak ya da takı eşyası olarak kullanabileceğiz. Saydam ya da yarı saydam elektronik devreler üzerine geliştirilen ürünler modayla daha içiçe olacak. Örneğin bir gün bileklik, ertesi gün kemer tokası ya da kolye. Son günlerde karşımıza çıkan "Dokunmatik" ve "Sesli" kullanım özellikleri, nano teknolojiyle tasarlanan geleceğin Nokia telefonlarında en önemli özellikler arasında yer alıyor.
İşte geleceğin Nokia’ları…

nokia-nano1.gif
nano2.gif

nano3.gif
nano4.gif

nano6.gif
nano8.gif

Alıntıdır..

istanbulcity

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.genaajans.com
waayyyy başımıza " kar " yağacak ......
ban daha değişik bişib hayal ediyordum havada peşimden beni takip eden bişi mesela ;)

aiDesign

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
500px.com
teknolojinin sınır tanımadığına bir örnek de bu olsa gerek..
teşekkürler enginim ;)

Yeliz GÖKÇEN

♾️Grafik Gurusu♾️
teknolojide son nokta bu olsa gerek. böyle birşey piyasaya sürülürse dokunmatik telefonlar bile tarihe karışır sanırım. çok iyi!

kadirmevlam

🌱Yeni Üye🌱
paylaşimin için sağ0l gerçekten güzelmiş.ama gerçekten olabilirmi

fatihcee

♾️Grafik Gurusu♾️
evet gerçekten olaiblir nanoteknolojinin sınırları akılalmaz derecede geniş ve mantığıda basit biraz araştırırasak kavrayabiliyoruz. aslında izlerken üzüldüm yani insanlar nelerle uğraşığ geleceği nasıl değerlendiriyor oysa biz, yani zihniyet ve gündemlerimiz gerçekten çok farklı.Örneğin Crysis adlı oyuna konu olmuş nano giyisi üzerinde amerika çok yoğun bir çalışma sürdürüyor ve sonuçlar gerçekten tamin edici.herneyse umarım bizim ülkemizde de bu tarz güzel işler yapılır ve videolardaki arka kısımdaki minareydi sanırım dikkatimi çekti. teşekkürler paylaşımın için Sevgili Engin :)

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
nanoteknoloji hayatın her alanında kendini gösteriyor artık, tüm hızıyla... hayranlık uyandırıcı teşekkürler...

Soner Akay

🌟Usta Tasarımcı🌟
şaşkınlıkla izledim mükkemmel ötesi umarım gorebiliriz :)

korsanturk

🌱Yeni Üye🌱
İnanıyorumki ilerleme nano teknolojiyle kalmayacak . Henüz atom tam olarak keşfedildi denemez cern deneyinde bir parçacık arıyorlardı yanlış hatırlamıyorsam higgsti . Evren , bütün o gördüğümüz galaksiler , karadelikler(bunu göremiyoruz :) ) , gezegenler.... hepsi çok küçük bir maddeden oluştu ( big bang - büyük patlama teorisi) şimdi düşünün 1 cm çapında bir madde bütün bu uzayı oluşturuyor herşey 1cm( 1cm kıyasta kolay olsun diye dedim ) çapındaki maddeden oluşuyor. Bize okulda atomun çekirdeği kara böcekse atomda futbol sahasıdır dendi bu orantıyı uzaydaki bütün herşeyi bir kaba koysak ve kabın hacmiyle 1 cm arasındaki orantıyla kıyaslarsak bize bu orantı eşit gelmiyor o halde keşfedilecek çok şey var. Madde aslında çok çok çok yüksek miktarda boşluktan ibaret.

donie

🌟Usta Tasarımcı🌟
çok uzak bir gelecek değil bu konuda ki çalışmalar çok hızlı ilerliyor birçok alanda kullanılan bir teknoloji. paylaşımın için teşekkürler..

sss.ibel

🏆Pro Tasarımcı🏆
benm en sevdiğim özelliği güneşten şarj olması:D

émmst

👑Efsanevi Grafiker👑
İnanılır gibi değil ama neden olmasın..Bende yakında çıkar bu tarz bişe..Bundna 15 yıl önce dokunmatik diye birşey mi vardı:)
Paylaşım için teşşkkurler.