Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

nü karakalem çalışmaları

aysgl_678

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.aysegulavcu.com
lisealmalar6ke1.jpg

lisedeyken yaptığım nü karaklem çalışmaları iyi seyirler

Benzer konular

Yasemin

Belgisiz Sıfat
👑Efsanevi Grafiker👑
Genel olarak çalışmalar güzel ama çizgilerin çok kesik
serbest çizgiler kullanmalısın.

aysgl_678

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.aysegulavcu.com
evet biraz daha uğraşılmalı üzerinde ama kıyamıyorum desem yeridir lisedeki çalışmam çünkü lisedeki çalışmalarımı ellemiyorum hatıra kalsın o zamanlar yaptım diye:)

graphicturk

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.graphicturk.com
evet hatıralar iyidir üzerinde oynama yapma bence ben 23 sene önce fırça ile yaptığım bir mercedes resmini hala saklıyorum tabelacığa ilk başladığım günlerde yapmıştım ve bazen ilk yaptığım tabelaları söküldüğünü görünce almak istiyorum satan olursa hemen alıp evime koyuyorum, eski yaptığımız işlerin kıymetini bilelim

shedesign

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.asigazetesi.com
Modelden mi çalışıldı bilmiyorum ama perspektif ve orantı hatalarının yanısıra çok keskin sınırlar kullanılmış siz hiç köşeli bir insan gördünüz mü?

aysgl_678

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.aysegulavcu.com
gerçek model değil bunlar lise yılından hocamız bi yerden fotokopisini vermişti bizde ona bakarak çalıştık köşeli derken çok abarttınız! perspektif ve orantı konusuna gelirsek en alttaki hariç diğerleri doğru orantılarda bi kaç kısım hariç sadece ışık ve gölegeler hatalı siz lise yılında çok yetenekli bi öğrencimi bekliyodunuz?? bölümüm ressam değil grafik bunuda bildiğiniz iyi oldu şimdilik

a.g.s.l

👑Efsanevi Grafiker👑
Desende bütünü görmeniz çok başarılı ama
çizgi nitelikleriniz çok zayıf bu yüzden koldan bilekten dirsekten
çizgi çalışmanızda fayda olacagını düşünüyorum.
Emeginize saglık başarılar dilerim:)

wwaslıww

👑Efsanevi Grafiker👑
Desende bütünü görmeniz çok başarılı ama
çizgi nitelikleriniz çok zayıf bu yüzden koldan bilekten dirsekten
çizgi çalışmanızda fayda olacagını düşünüyorum.
Emeginize saglık başarılar dilerim
katılıyorum

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Nü ve tors çizimler herzaman hoşuma gitmiştir..İlk mesajdaki casmin e katılıyorum. kesik yani korkak çizimde, yapmak istediğini tam uygulayamassın..Bu yürüyüşlerde 3 adım ileri 1 adım geri mantığı..Resim çizerken tek tavsiyem silgini unutman, şablon çıkartman ve üstünden gölge ve keskin hatlar la geçişlerini tamamlaman..Ama yinede resime meraklı olduğun için kutluyorum..

damla1

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
çizimler "Jose M. Parramon İnsan Figürü Çizimi kitabından" çizilmiş genel olarak bakıcak olursak she arkadaşımın köşeli bir insan vücudundan kastı anladığım kadarı ile tam ortadaki çizimin dizkapağı kısmında hata var.Lisede bizler de çizim yaptık bunları burada paylaştık ve paylaştığımız için eleştirilere de açığız.Haklısın Ressam değiliz ama dersin gereği gecelerce oturup çizim yaptığımı hatırlarım ama birileri hatamı gösterdiğinde ona muhalefet olmadan hatalarımı görmeye çalışır düzeltirdim.Sana önerim eğer hala çizim ile uğraşıyorsan kitaptan çizim yapma karşına objeleri koy ve birebir çizim yap, ışığın geliş yönlerini iyi hesapla,tonlamalara dikkat et ve sürekli eskizler çiz.Daha iyi sonuç alırsın emeğine sağlık kolay gelsin...

aysgl_678

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.aysegulavcu.com
çizimler "Jose M. Parramon İnsan Figürü Çizimi kitabından" çizilmiş genel olarak bakıcak olursak she arkadaşımın köşeli bir insan vücudundan kastı anladığım kadarı ile tam ortadaki çizimin dizkapağı kısmında hata var.Lisede bizler de çizim yaptık bunları burada paylaştık ve paylaştığımız için eleştirilere de açığız.Haklısın Ressam değiliz ama dersin gereği gecelerce oturup çizim yaptığımı hatırlarım ama birileri hatamı gösterdiğinde ona muhalefet olmadan hatalarımı görmeye çalışır düzeltirdim.Sana önerim eğer hala çizim ile uğraşıyorsan kitaptan çizim yapma karşına objeleri koy ve birebir çizim yap, ışığın geliş yönlerini iyi hesapla,tonlamalara dikkat et ve sürekli eskizler çiz.Daha iyi sonuç alırsın emeğine sağlık kolay gelsin...

yorumlar için teşekkürler eleştirelere elbette açığım ama she arkadaşımız bilip bilmeden fazla sert ve ileri gitti sonuçta bu çizimlere yabancı değilim ve çok fazla olmasada resim ve çizim bilgim var objeye bakarak çizeriz zaten ama lisede hocamız bunun fotokopisini çekip dağıttığı için (nü çizimleri) gerçek çizmedim

aysgl_678

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.aysegulavcu.com
Nü ve tors çizimler herzaman hoşuma gitmiştir..İlk mesajdaki casmin e katılıyorum. kesik yani korkak çizimde, yapmak istediğini tam uygulayamassın..Bu yürüyüşlerde 3 adım ileri 1 adım geri mantığı..Resim çizerken tek tavsiyem silgini unutman, şablon çıkartman ve üstünden gölge ve keskin hatlar la geçişlerini tamamlaman..Ama yinede resime meraklı olduğun için kutluyorum..

yorumlarınız için teşekkürler

nursen akar

🌱Yeni Üye🌱
Çizimlerin başlangıç için geçmiş için iyi
İnşallah böyle bırakmayıp çalışmalara devam ediyorsundur.
Figürler çizginin gücü kitabından.
Yeni başlayanlara başlamak isteyenlere çok güzel bir kaynak kitaptır.
Bırakmak yok çizmeye devam

hasana11

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
yüzeysel çizilmiş yeterli anatomik ayrıntı yok gelişim gösteren bir lise öğrencisi için iyi çizimler

hakanyeles

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
teserrart.spaces.live.com
gerçek model değil bunlar lise yılından hocamız bi yerden fotokopisini vermişti bizde ona bakarak çalıştık köşeli derken çok abarttınız! perspektif ve orantı konusuna gelirsek en alttaki hariç diğerleri doğru orantılarda bi kaç kısım hariç sadece ışık ve gölegeler hatalı siz lise yılında çok yetenekli bi öğrencimi bekliyodunuz?? bölümüm ressam değil grafik bunuda bildiğiniz iyi oldu şimdilik

Jose M. Parramon desen kitabından.