Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

objenin arkasını transparan yapmama rağmen zemin göstermesi ?

rarefalcon

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim
bir objeyi ph da decupe ettikten sonra transaparan olarak tif kaydettikten sonra freehandde uygulamak istediğimm zeminli bölgeye koyuyorum.
ama decupe edilen kısmıda gösteriyor.
cs3 türkçe kullanıyorum. yollar kısmından yapılıyormuş sanırım bilgilendirmenizi rica ederim.
sağolun şimdiden...

rarefalcon

🏅Acemi Tasarımcı🏅
92983203.jpg

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Genelde tif resimlerde yapıyor bunu fh programı resmi ps de eps keydedip deneyim, ps de clipping path yaptınız mı peki?

rarefalcon

🏅Acemi Tasarımcı🏅
hayır ps çok kapsamlı bilmediğim için sadece decupe edip tranparan tif kaydettim sadece

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
Kaydederken TIFF formatında ve transparent olarak kaydetmelisin. Ama bu baskıda ne kadar düzgün çıkar, onu matbaa ile konuşmalı Bu işlemi yaptığınızda ve işinizi filme gönderdiğinizde fotoğraflı olan yerler siyah çıkacaktır

Photoshop ta dekupe Pen Tool ile; resmi dekupe ettikten sonra "path" menüsüne gelerek "Work Path" yazan yere bir isim verin. Daha sonra aynı menüde sağ üst köşedeki küçük oku tıklayıp açılan menüden "clipping path" tıklayın. küçük bir değer verin. "0.2" gibi. artık resmi farklı kaydedip(tif) freehande alabilirsiniz. (TIFF formatında ve transparent olarak değil)