Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Okul dergisi çalışmam

yildiz.enes

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
arkadaşlar okul dergisi için bi çalışma yaptım. Kendimi geliştirmem için değerli yorumlarınıza muhtacım. Şimdiden teşekkürler...

efograf

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Bu Derginin Tam Olarak Neresi Oluyor ?

sty_grafiker

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Okul ilkokul filanmı?Eğer öyleyse çalışma uymuş güsel

efograf

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
çok fazla renkli geldi bana ya tam olarak ne okulu bu ana okulu filan mı?

efograf

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
pardon liseymiş şimdi okudum bence tamamını değşimelisin kesinlikle lise öğrencisine ve lise dergisine yakışacak bi çalışma değil daha sade bişeyler yapmalısın ben kendi dergimden örnek atıcam birazdan örnek olarak bakabiliceğin bişeyler bulabilirsin

ufukdural

♾️Grafik Gurusu♾️
yildiz.enes, lise birinci sınıf öğrencisi için hiç kötü bir çalışma değil eline sağlık.
Ama bir dergide okuma sürekliliği açısından paragraflarındaki ayarlarının aynı olması gerekir. Dikkat edersen Sol sayfadaki paragraflarda farklılık var. Paragraf başları çok içerde ayrıca sağ sayfadakinde ise bu yok. Bunu bir düzen içine oturtmalısın.
İmla hataların var, noktalama işaretlerinden sonra mutlaka boşluk verilmelidir.
Yazı metinlerinin altına soft uygulamışsın güzelde olmuş ama sağ sayfadaki paragrafın uzamasıyla softluğu da uzatmışsın bak o da kötü duruyor orada.
Bu önerilerimle bir sonraki sayında daha da iyi sayfa tasarımları çıkaracağına inanıyorum.
Kolay gelsin.

Saygılarımla

yildiz.enes

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
yildiz.enes, lise birinci sınıf öğrencisi için hiç kötü bir çalışma değil eline sağlık.
Ama bir dergide okuma sürekliliği açısından paragraflarındaki ayarlarının aynı olması gerekir. Dikkat edersen Sol sayfadaki paragraflarda farklılık var. Paragraf başları çok içerde ayrıca sağ sayfadakinde ise bu yok. Bunu bir düzen içine oturtmalısın.
İmla hataların var, noktalama işaretlerinden sonra mutlaka boşluk verilmelidir.
Yazı metinlerinin altına soft uygulamışsın güzelde olmuş ama sağ sayfadaki paragrafın uzamasıyla softluğu da uzatmışsın bak o da kötü duruyor orada.
Bu önerilerimle bir sonraki sayında daha da iyi sayfa tasarımları çıkaracağına inanıyorum.
Kolay gelsin.

Saygılarımla

öncelikle yorum eklediğin için teşekkürler.

dergi henüz yapım aşamasında olduğundan dediklerini hemen yaptım. Yazıyı ve resimleri(çocuk ve çanta) hocadan aldığım için imla kurallarına dikkat etmemiştim. Şimdi nasıl?

saygılar...

ufukdural

♾️Grafik Gurusu♾️
öncelikle yorum eklediğin için teşekkürler.

dergi henüz yapım aşamasında olduğundan dediklerini hemen yaptım. Yazıyı ve resimleri(çocuk ve çanta) hocadan aldığım için imla kurallarına dikkat etmemiştim. Şimdi nasıl?

saygılar...

Paragraflarla ilgili önerilerimi de gerçekleştir. Ayrıca sağ sayfandaki paragrafın aşağı taşmış kısmındaki softluğuda düzeltmelisin.

Haydi yayına yetiştireceğiz acele et :)

efograf

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bende dergi konumu açtım oraya da bakabilirsin istersen

yildiz.enes

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐

yaptım buyrun

pardon liseymiş şimdi okudum bence tamamını değşimelisin kesinlikle lise öğrencisine ve lise dergisine yakışacak bi çalışma değil daha sade bişeyler yapmalısın ben kendi dergimden örnek atıcam birazdan örnek olarak bakabiliceğin bişeyler bulabilirsin

dediğin dergi buysa ben onu corel de de yaparım.:wink: Ben illustratorde bişeler yapmak istiyom. Ayrıca yaptığım sayfadaki yazıyı okursan neden böyle bişey yaptığımı daha iyi anlarsın.

Moderatör tarafında düzenlendi:

ufukdural

♾️Grafik Gurusu♾️
yildiz.enes; sol sayfandaki paragraf bölümüne uyguladıklarıma bakarsan ne demek istediğimi anlayacaksın. Paragrafta sağ serbest çalışmışsın o zaman paragraf girişlerini yapmayalım ve paragraflar arasında da boşluklar yaratalım.
2612okulkomposizyon2yenjb2.jpg

Saygılarımla

yildiz.enes

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
yaptım. Buyrun.

ve bu da diğer sayfalardan bazıları..

Son düzenleme:

burcuozenxx

🏆Pro Tasarımcı🏆
Lise ise ilkokul çantası ve bebek resmi neden koydun sayfaya? :)