Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

okul tanıtım broşürü - yorumlarınızı bekliyorum...

shnbrs

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
iyi günler,
çalıştığım okul için bir tanıtım broşürü hazırlamaya çalıştım. hazırladığım ilk broşür. illustrator ile hazırladım. kullandığım resimler aynı. oralara yeni resimler çekilecek. tasarım olarak yorumlarınızı duymak istedim. görmediğim, bilmediğim, dikkat etmem gereken kısımlar mutlaka vardır. özellikle baskıda karşıma çıkabilecek noktalar varsa, fikirlerinizle beni yönlendirirseniz sevinirim.
teşekkürler...

brosur_on.jpg

brosur_arka.jpg

shnbrs

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
hiç yorum yokmu?
en azından baskıda sıkıntı yaşarmıyım gibi konularda fikir verseniz sevinirim.

Arif ARINMIŞ

♾️Grafik Gurusu♾️
ben tasarımı yeni gördüm. İlk tasarıma göre de oldukça başarılı. Ölçüleri bilmiyorum ama yazılarda okuma güçlüğü yaşanabilir + yazılar kenarlara çok yakın, keski sorunu çıkarabilir.

shnbrs

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ben tasarımı yeni gördüm. İlk tasarıma göre de oldukça başarılı. Ölçüleri bilmiyorum ama yazılarda okuma güçlüğü yaşanabilir + yazılar kenarlara çok yakın, keski sorunu çıkarabilir.

teşekkürler. keski sorunu derken biraz daha açıklarmısınız? ilk defa böyle bir çalışma yaptım. a4 kağıdı 3'e böldüm ve o şekilde çalıştım. henüz resimler gelmediği için herhangi bir baskı işi için görüşmedim. baskı sırasında kenar boşluklarının ne olması lazım bilgim yok.

standart a4 kağıdında ne kadarlık bir alanda çalışmam lazım? adet olarak da 5.000 yada 10.000 adet bastırmayı düşünüyoruz. o yüzden düzgün olması çok önemli. yardımcı olursanız çok sevinirim.
teşekkürler...

eney3

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba çalışmanız güzel olmuş fakat kenarlara çok yakın çalışmışsınız ve sanırım her üç parça eşit bu şekilde çalışmanız katlamada problem olur benim size tavsiyem ekteki ölçülere göre çalışmanız ve kesim haricinde 0,5 mm taşma payı vermeniz. Ayrıca iç sayfalarda kullandığınız fontları biraz daha küçük kullanmanız. Kolay gelsin.

https://img684.imageshack.us/i/2kirimbrosur.jpg/

shnbrs

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Merhaba çalışmanız güzel olmuş fakat kenarlara çok yakın çalışmışsınız ve sanırım her üç parça eşit bu şekilde çalışmanız katlamada problem olur benim size tavsiyem ekteki ölçülere göre çalışmanız ve kesim haricinde 0,5 mm taşma payı vermeniz. Ayrıca iç sayfalarda kullandığınız fontları biraz daha küçük kullanmanız. Kolay gelsin.

https://img684.imageshack.us/i/2kirimbrosur.jpg/

çok teşekkür ediyorum yorumunuz için. ilk defa 2 kırımlı broşür hazırladım o yüzden bilmediğim şeyleri yeni yeni öğreniyorum. söylediğiniz gibi dış sayfada 97-100-100 ve iç sayfada 100-100-97 dağılımında göre düzelttim. ayrıca kenarlardan 2 mm bıraktım. bu 2 mm az mı olmuş. yazı fontlarınıda küçülttüm. hala fotolar yok. tekrar paylaşımda bulunacağım.
teşekkür ediyorum.

serbay

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Güzel bir çalışma olmuş ellerine sağlık.

tube_erd

🏅Acemi Tasarımcı🏅
5 mm içten çalışmanızı öneriririm birdeiç kısmın sol üstteki resmin zemininin flue görüntüsünü azaltın bence yani daha net olsun çok kaçık bi renk birde " bir meslek " yazan kısmın alt zeminin rengi değişse mikemmel olucak dahada bi sanki çok yazdım yeter ;)

shnbrs

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ne zamandır cevap yazayım diyorum. unuttum. bazı düzeltmelerden sonra baskı aldık. baskıda herhangi bir sıkıntı yok. son halini paylaşmak istedim.

teşekkürler...

brosur.jpg

qwerty1

🏅Acemi Tasarımcı🏅
mesleğiniz olmasada buraya kadar getirebilmeniz işi , oldukça başarılı.

romanart

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Öncelikle elinize sağlık başarılarınızın devamını diliyorum.Haddim olmayarak dikkatimi çeken bir ayrıntıyı paylaşayım dedim.Genel itibariyle fena olmamış çalışma ama Teknik lise için hazırlanan bir broşürden çok ilk öğretim için hazırlanmış duygusu yarattı bende.Affınıza sığınarak bu yorumu yaptım.Saygılarımla...

shnbrs

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Öncelikle elinize sağlık başarılarınızın devamını diliyorum.Haddim olmayarak dikkatimi çeken bir ayrıntıyı paylaşayım dedim.Genel itibariyle fena olmamış çalışma ama Teknik lise için hazırlanan bir broşürden çok ilk öğretim için hazırlanmış duygusu yarattı bende.Affınıza sığınarak bu yorumu yaptım.Saygılarımla...

yorumunuz için gerçekten teşekkür ediyorum. bu şekilde algınabileceğini hç düşünmemiştim. gelecekte bu konuya daha dikkat edeceğim. samimi yorumunuz için teşekkürler...

zezak

🌱Yeni Üye🌱
shnbrs geç gördüm konuyu ama belki işinize yarayabilir her aralık için 1 cm boşlk bırakmanız gerekiyor.

zezak

🌱Yeni Üye🌱
sağ-sol-üst ve alt kısımlardan 1 cm boşluk bırakacaksın. sayfaların kıvrılacağı yerlerden de 1 Cm boşluk bırakmanız gerekiyor ki baskı ve sonrası işlemlerde sıkıntı yaşamayın.

hiç yorum yokmu?
en azından baskıda sıkıntı yaşarmıyım gibi konularda fikir verseniz sevinirim.
yorumunuza karşılık olarak yazdım.