Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Ölcülendirme ayarları nasıl yapabiliriz..?

haylazoo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar Bi sorunum var Yapdıgım logoda yada tasarımda ben bellı bir ölçü vermek ıstıyorum bu ölcülendırme uzunluk ve Genişligini nasıl ayarlayabılırım ve Bana açıklayıcı bişekılde anlatırsanız Çok sevinicem Şimdiden Teşşekkur ederım Saygılarıma Üsdatlar

Benzer konular

CrystaLize

🌱Yeni Üye🌱
Object(s) Size, (sol üstte) her zaman boyutlandırma için kullanılır. çizdiğiniz kareyi, resimi, logoyu vs. Sadece önce yeniden boyut vereceğiniz objeyi tıklayın ve oradan istediğiniz boyutu verin. Ayrıca objeleri tıklayınca etrafında oluşan noktalarda aynı işi görür.

Eğer çalışma alanın-kağıt boyutunu ayarlamak istiyorsan o zamana boş bir alanı tıklayıp, Object(s) Size'ın olması gereken yerde beliren Paper Width and Height ile ölçü vermen gerekiyor.

Son düzenleme:

muratcdemirci

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.manyakbirsite.com
Corel'de bulunan Property bar değişken bir bardır ve obje veya diğer seçeceğiniz text vs. gibi durumlarda değişkenlik gösterir.

Herhangi bir çizim seçili halde iken bardaki değişiklikte göreceğiniz Vertical ve Horizontal değerler ile oynayabilir ve belirlediğiniz ölçülerde uygulama gerçekleştirebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Nur

özgüll

👑Efsanevi Grafiker👑
Window - Dockers - Transformation yolunu izleyin. Ekranınızın sağına "transformation" özelliği yerleşecektir. Buradan istediğiniz ölçülendirme, döndürme,vs... gibi işlemleri rahatça yapabilirsiniz. Benim için bu şekil kullanmak daha pratik. Denemenizi öneririm.
İyi çalışmalar.

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
sayfac.jpg

sayfa3.jpg

haylazoo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Hepinizden allah razı olsun anladı ölçü olayını ama benım bıtane daha sorum olucak buda mesela ölçtüm ama bu ölcüleri ben yanlarında olmasını ıstıyorum mesela cızdıgım bı karenın hemen yanında belırlenmesını

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Onu elle yazacaksın.

CrystaLize

🌱Yeni Üye🌱
Hepinizden allah razı olsun anladı ölçü olayını ama benım bıtane daha sorum olucak buda mesela ölçtüm ama bu ölcüleri ben yanlarında olmasını ıstıyorum mesela cızdıgım bı karenın hemen yanında belırlenmesını

Onun için bir eklenti var. Geçen forumlarda görmüştüm (yanılmıyorsam). Forumlarda yoksa illaki başka bir yerde vardır. Araştırırsan bulabilirsin.

tomuycuk

🏅Acemi Tasarımcı🏅
evt başka yerlerde bulabılırsın ama vardır bıldıgıme gore oyle bsıey

muratcdemirci

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.manyakbirsite.com

Sanırım o istediğin olayı Dimensoon Tool ile gerçekleştirebilirsin.