Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Olivirgin Zeytinyağ Ambalaj Serisi

byzed

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.zulfikarfidanci.com
Koleksiyonumdan alınmış bir zeytinyağ ambalaj tasarımının Olivirgin markasına hazırlanan özel ürün serisini sizlerle paylaşıyorum. Etiketler ve silindir kutu, teneke ambalaj ile bütünlük sağlaması adına metalize malzemeye basılmıştır. Tasarımın kavramsal çıkışı, Osmanlı'dan günümüze uzanan geleneksel zeytinyağı kültürünü ifade eden motifler üzerine kurulu. Her nekadar "Marka" bu kültüre uyum sağlamasada aynı markaya hazırlanmış diğer 3 farklı tasarım bu sorunun ciddiyetini hafifletecektir.
Sunumdaki tüm ambalaj görselleri (Şişeler,Teneke vs.) Photoshop'da tarafımdan hazırlanmıştır.

olivirgingroup.jpg

Benzer konular

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Ellerinize ve emeğinize sağlık...çok şık ve hoş çalışmalar.

Tebrikler ;)

Braveart

♾️Grafik Gurusu♾️
Alkışlamaktan ve hayranlıkla bakmaktantan başka yapabileceğim birşey yok...
Fakat bir şeyi sorma ihtiyacı duydum, en soldaki Organic Olive Oil etiketinin alt kısmı kasıtlımı o şekilde yapıldı?

Sizi takip ediyorum.

Elinize emeğinize sağlık Zülfikar Hocam.

Fatos KESKİN

👑Efsanevi Grafiker👑
Çok şık çalışmalar olmuş Zülfikar. Özellikle en sağdaki şişe tasarımınada bayıldım. Ellerine sağlık...

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Çalışmalardan tutun sunumuna kadar gerçekten çok başarılılar.
Emeğinize sağlık

Cahit GÜLDEN

Eğitimci Grafiker
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.cahitgulden.com
Koleksiyonumdan alınmış bir zeytinyağ ambalaj tasarımının Olivirgin markasına hazırlanan özel ürün serisini sizlerle paylaşıyorum. Etiketler ve silindir kutu, teneke ambalaj ile bütünlük sağlaması adına metalize malzemeye basılmıştır. Tasarımın kavramsal çıkışı, Osmanlı'dan günümüze uzanan geleneksel zeytinyağı kültürünü ifade eden motifler üzerine kurulu. Her nekadar "Marka" bu kültüre uyum sağlamasada aynı markaya hazırlanmış diğer 3 farklı tasarım bu sorunun ciddiyetini hafifletecektir.
Sunumdaki tüm ambalaj görselleri (Şişeler,Teneke vs.) Photoshop'da tarafımdan hazırlanmıştır.

Son derece zarif ve kavramsal çalışmalarınız için öncelikle sizi tebrik ederim.
Bir tasarımın sadece görsel birşey olmadığını göstermişsiniz. Tasarımın bir kavram üzerine inşa edilmesi gerektiğinin en somut kanıtı sizin çalışmalarınız.
Eleştirecek en ufak bir detay dahi bulamadığım ender çalışmalardan birisi.

Ayrıca sunumdaki detaylı açıklamanızında diğer üyelerimize örnek teşkil edeceğini umarım.

Beyninize ve emeğinize sağlık.

Yunus PARLAR

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.evdetasarim.net
Çok ama çokk başarılı bir çalışmaya imza atmışsınız. İzlemek, incelemek, hayranlık duymamak elde değil. Başarılarınızın devamını dilerim.

wwaslıww

👑Efsanevi Grafiker👑
çok hoş ve şık çalışmalar elinize sağlık

byzed

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.zulfikarfidanci.com
Teşekkürler

Alkışlamaktan ve hayranlıkla bakmaktantan başka yapabileceğim birşey yok...
Fakat bir şeyi sorma ihtiyacı duydum, en soldaki Organic Olive Oil etiketinin alt kısmı kasıtlımı o şekilde yapıldı?

İltifatın için teşekkür ederim. Bahsettiğin keramik şişe etiketinin alt kısmı özellikle yırtılmış etkisi verilerek hazırlanmış ve basılmıştır. Bu tip etkileri tam elde etmek için standart bıçak pek işe yaramıyor. Oldukça pahalı bir bıçak sistemi kullanıyoruz.

Braveart

♾️Grafik Gurusu♾️
İltifatın için teşekkür ederim. Bahsettiğin keramik şişe etiketinin alt kısmı özellikle yırtılmış etkisi verilerek hazırlanmış ve basılmıştır. Bu tip etkileri tam elde etmek için standart bıçak pek işe yaramıyor. Oldukça pahalı bir bıçak sistemi kullanıyoruz.

Bu konudaki açıklamanız için çok teşekkür ederim. Bende bıçak - kesim işleriyle çok uğraştığımdan o şekilde bir kesimin ne kadar zahmetli ve özel olabileceğini tahmin
ediyorum.

Başka çalışmalarınızıda görmek dileğiye hocam...

byzed

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.zulfikarfidanci.com
Son derece zarif ve kavramsal çalışmalarınız için öncelikle sizi tebrik ederim.
Bir tasarımın sadece görsel birşey olmadığını göstermişsiniz. Tasarımın bir kavram üzerine inşa edilmesi gerektiğinin en somut kanıtı sizin çalışmalarınız.
Eleştirecek en ufak bir detay dahi bulamadığım ender çalışmalardan birisi.

Ayrıca sunumdaki detaylı açıklamanızında diğer üyelerimize örnek teşkil edeceğini umarım.

Beyninize ve emeğinize sağlık.

Tasarım adına önemli bir detayı bilgi olarak vermişsiniz, hem iltifatınız hemde bu önemli bilgi için teşekkür ederim.
Tasarım asla kullandığımız programların niteliklerinden faydalanmak değildir. Grafik tasarım, öncelikle bilinç altı psikolojisi, sosyal bilimler, tarih, matematik ve edebiyat gibi bir çok bilim dalı referans alınarak hazırlanan görsel bir iletişim sanatıdır. Her tasarım bir kavrama dayanmak, rengi ile, tipografisi ile ve görselleri ile bir iletişim kurmak zorundadır. Çünkü tasarımın hedef kitlesi sadece insandır ve insan hissetmek, anlamak, vermek istediğiniz duyguyu yaşamak zorundadır. Bence !

grafikçe_

♾️Grafik Gurusu♾️
söylenecek pek bişi kalmamış..emeğinize sağlık gerçekten çok güzel çalışmalar..şişelerin formlarını da çok sevdim:clapping:

MiRaY GÜÇLÜ

👑Efsanevi Grafiker👑
Çok şık bir çalışma olmuş başarılı olmuş gerçekten..
Sunumda güzel...

Emeginize sağlık...

respot

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Çok beğendim çok başarılı olmuş, bende kendi sirke ambalajım için böyle çoklu bir çalışma yapsam daha güzel olur diye düşündürdü beni. Kesinlikle el atıcam bu noktaya.

Başarılarının devamını dilerim...

byzed

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.zulfikarfidanci.com
Teşekkür ederim, başarılar :wink:

Çok şık çalışmalar olmuş Zülfikar. Özellikle en sağdaki şişe tasarımınada bayıldım. Ellerine sağlık...

Teşekkür ederim Fatoş :smile: En sağdaki İtalya'da üretilen "Renena" isimli bir şişedir. Benim favori şişe ambalajlarımdan birisi ve bu şişeye gazete kağıdı yapıştırsan bile yakışıyor desem yeridir.:tongueout: Ancak boyu çok uzun olduğu için (35,5cm) fabrikası yakın zamanda üretimini durdurdu. Ne büyük kayıp :sadsmile:

Önder Adem

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.istanbulletiket.com
Çalışmalar gerçekten çok başarılı ve oldukça emek harcanmış, bu gözlemlenebiliyor zaten, emeğinize sağlık... Fakat Erkal arkadaşımızın da dikkatini çeken sol alttaki şişedeki etikette bulunan yırtık tüketici tarafından hoş karşılanmaz bence... Özellikle yapılmış bir uygulama gibi algılanmıyor maalesef...

İkinci eleştirim etiketlerin üzerindeki yazılar ile ilgili... Ürünler ithal değilse veya sadece ihraç amaçlı üretilmediyse etiketler üzerinde sadece ingilizce yazı doğru değil... Bununla beraber şişe boyunlarına asılan etiketlerin Türkçe olması ve çalışmanın Osmanlı kültürü menşeili olmasına rağmen ingilizce yapılması da bir çelişki...

Bir de bu işin gerçekte metalize kağıda nasıl uygulandığını da merak etmekteyim... Zira işin bu kısmında tasarımın ötesinde baskıya hazırlamak da bir hüner elbette... Mesela üstte ve altta kullanılan motiflerin içi muhtemelen beyazsız (boş) bırakılacak ve içinde emboss hissi uyandırmak adına siyah geçişler olacak fakat dediğim gibi gerçekte sonucun nasıl olduğu merak konusu çünkü kolay bir uygulama değil bu.. en azında sunumda göründüğü gibi belirgin olmayacağını düşünüyorum...

Hepsi bir yana birçok kişi tarafından basit veya önemsiz olarak değerlendirilen, umursanılmayan etiket ve ambalaj tasarımı ile ilgili bu denli sanatsal düşünülüp ciddi çalışmalar sonucu eserler çıkarılmasının da Türk Grafik camiası için oldukça sevindirici, memnun edici olduğunu düşünüyor ve takdire şayan olarak nitelendiriyorum... Bu çalışmanızla etiket ve ambalajların aslında ne kadar önemli bir satış, pazarlama, reklam ve tanıtım aracı olduğunu, bu şekilde düşünmeyen arkadaşlara da kanıtlamış oluyorsunuz... En azından uzmanlık alanım sayılan etiket ve ambalaj sektörüyle iştigal eden ben böyle düşünüyorum... Tekrar teşekkür ederim...

Saygılarımla...

Fatos KESKİN

👑Efsanevi Grafiker👑
Teşekkür ederim Fatoş :smile: En sağdaki İtalya'da üretilen "Renena" isimli bir şişedir. Benim favori şişe ambalajlarımdan birisi ve bu şişeye gazete kağıdı yapıştırsan bile yakışıyor desem yeridir.:tongueout: Ancak boyu çok uzun olduğu için (35,5cm) fabrikası yakın zamanda üretimini durdurdu. Ne büyük kayıp :sadsmile:

Bencede büyük kayıp o zaman öyle zarif bir tasarımın üretiminin durdurulması :)

byzed

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.zulfikarfidanci.com
Çalışmalar gerçekten çok başarılı ve oldukça emek harcanmış, bu gözlemlenebiliyor zaten, emeğinize sağlık... Fakat Erkal arkadaşımızın da dikkatini çeken sol alttaki şişedeki etikette bulunan yırtık tüketici tarafından hoş karşılanmaz bence... Özellikle yapılmış bir uygulama gibi algılanmıyor maalesef...

İkinci eleştirim etiketlerin üzerindeki yazılar ile ilgili... Ürünler ithal değilse veya sadece ihraç amaçlı üretilmediyse etiketler üzerinde sadece ingilizce yazı doğru değil... Bununla beraber şişe boyunlarına asılan etiketlerin Türkçe olması ve çalışmanın Osmanlı kültürü menşeili olmasına rağmen ingilizce yapılması da bir çelişki...

Bir de bu işin gerçekte metalize kağıda nasıl uygulandığını da merak etmekteyim... Zira işin bu kısmında tasarımın ötesinde baskıya hazırlamak da bir hüner elbette... Mesela üstte ve altta kullanılan motiflerin içi muhtemelen beyazsız (boş) bırakılacak ve içinde emboss hissi uyandırmak adına siyah geçişler olacak fakat dediğim gibi gerçekte sonucun nasıl olduğu merak konusu çünkü kolay bir uygulama değil bu.. en azında sunumda göründüğü gibi belirgin olmayacağını düşünüyorum...

Tasarımları inceleme ve yorumlamadaki tecrübenize istineden hem tebrik hemde teşekkür ediyorum. Keramik şişedeki yırtık efektinin ürün pazarında ne kadar ilgi gördüğünü bilseniz şaşarsınız :wink: Benzer bir uygulamayı 3 yıl kadar önce Almanya'ya ihraç edilen yine keramik bir şişe etiketinde yapmıştım ve bu etiket bana bir ödül kazandırmıştı. Bu süreçten sonra bir çok şarap etiketinde aynı efektin (Amatörce) kullanıldığını bir kaçkez gördüm.
Metalize kağıt baskısında bütün baskı öncesi hazırlıkları bana ait ki uzun yıllar operatörlük yaptığım için pekte zor olmadı desem yeridir. Emboss hissi dediğiniz gibi etkisini biraz yitiriyor ancak bu kusur metalizenin verdiği altın ve bakır renginin muhteşem ışık oyunu ile pekte emboss'u aratmıyor.
Ürün yurtdışı ve yurtiçi butik marketlerde satılıyor. İhracaatda boyun etiketleri elbetteki ingilizce fakat iç piyasada özellikle "Bozdoğan" yöresi zeytinyağının kalitesini tüketiciye anlatabilmek adına Türkçe hazırlandı.
Çalışmalar üzerindeki tedirginliğinizi giderebildimmi bilmiyorum ama buraya daha uzun açıklamalar yazmakta beni tedirgin ediyor :smile:

msergek

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
en ince detayına kusursuz ve uzun süre aklımda kalacak bir iş çıkartmışsınız. çalışmayı yaparken harcadınız zaman ve emek, bu kadar övgüden sonra eminim çok tatlı bir huzur vermiştir. grafiğin gerçek anlamını bilen bir tasarımcının en ufak detaylara bile ne kadar önem verdiğinin göstergesi bu işler. yaptığım işler içerisinde en zevk aldığım işler ambalaj tasarımlarıdır. ama maalesef bulunduğum konum o işleri yapmama izin vermiyor. freelance olarak bulabilirsem buluyorum o kadar. tekrar tebrik ve teşekkür ediyorum. inanın o kadar güzel tasarımlar olmuş ki içine makine yağı koysa alır kullanırım. demek ki amacına ulaşmış :)