Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

omü bahar şenliği afişlerim

PAINTITBLACK

🏅Acemi Tasarımcı🏅
umarım beğenirsiniz.lütfen eleştirin arkadaşlar.

huremsx9.jpg

baharsenlgjpgcohpyha8.jpg

hurrmfg9.jpg

orkan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
aykırı tasarımlar...güzel ama çok gözüm yoruldu özellikle 1 ve 2 de

Özkan TÜRK

🏆Pro Tasarımcı🏆
1 çok göz yoruyor parmak kadın parmağına hiç benzemiyor ama ojesi var :) birazda ön planda durmuş gibi sanki

diğerleri daha hoş eline sağlık

alone_in_the_dark

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bence ikinci çalışma başarılı olmuş onun diğereri için ise ilki biraz fazla göz yoruyor sanki sonuncusuda arkadaşın demiş olduğu gibi bayan eline pek benzemio daha estetik bi bayan eli bulabilirsin belki nacizane görüşlerim ama güzel çalışmalar....

belqin

🌟Usta Tasarımcı🌟
2. çalışma çok güzel olmuş tebrikler yalnız belki şenlik tarihleri kolay okunmayabilir, biraz uzak olabilir veya renk olarak farklı :)

Teşekkürler..

PAINTITBLACK

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yorumlarınız için çok teşekkürler arkadaşlar.2. afiş benim de gözdemdi.fakat hocalar rengin bahara pek uygun olmadığını söylemişlerdi.
herneyse sadece bir çalışmaydı.tekrar saolun.

KTUKEK

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bahar'a uygun renkler olmamış saçma bir bahane bence.. çok hoş olmuş renkleri ancak tasarım tartışılabilir..

PAINTITBLACK

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bu bir yarışmaydı ve bana rengi beğenmedim diyende jurideki grafik hocamdı.sonra bana böyle yapmamı söyledi.içime hiç sinmesede bu şekilde yarışmaya gönderdim ve 3. bile olamadım:)
hurremcopyfj7.jpg

KTUKEK

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bu hepsinden kötü ( bana göre ).. :S hocanızın renk uyum sorunu var sanırım :)

PAINTITBLACK

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bu hepsinden kötü ( bana göre ).. :S hocanızın renk uyum sorunu var sanırım :)

heralde kazanmamı pek istemedi:)
ama dediğim gibi açık rengi bahara uygun görmediği için bu renk olmasını tercih etmişti.bende uyguladım böyle oldu.ama katılyorm eski hali daha iyiydi...

KTUKEK

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bence eskisi çok hoştu. hatta sanırım gençlik diye tasarımlar aykırı. nedense aykırı tasarımları pek sevmiyorum. sadece ve öz tasarımlar daha çok ilgimi geçiyor :)

PAINTITBLACK

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bence aykırılık herzaman güzeldir ve farklıdır.kendine has oldukça...
senin hiç tasarımların yok bu arada ktukek.biraz da biz yorum yapalım istersen seninkilere göster de:)

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
PAINTITBLACK Öğretmenine katılıyorum. Ama yeşil tonları ile yaptığında da olmamış. Bence o çalışmayı baştan ele almalıydın. Birde bahar dediğimiz ilkbahar olmalı ama arkadaki ağaç ta yaprak kalmamış=)

sananeyau

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
grafikerlikle yakından uzaktan alakası olmayan biri olarak söyleybilirim ki-ki zaten coğu insan benim gibi olup, benim gibi yorum yapacaktır :p - cocacola nın veya rock'n coke afişlerinin kopyası gibi olmuş.Bana onları çağrıştırdı.Belki de hatan bu.

Belki de değil :p

creative

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bu tarz tasarimlari bircok yerde daha benzerleni örürsün.. bunlar cünkü grafik tasarimda cesitli akimlardir veya kullanilar tekniklerdir... kolaj mesela.. arkadasimizin genelde uyguladigi tarz... ratro ise kolajla birlesince hos detaylardan olusan bir akimdir....grafik tasarimi meslek haline getirmek isteyen, bu ise yeni baslayan arakadaslara gercekten tek bir tavsiyem var yaraticilik sadece bilgiyle gelir.... bilmeden yorum, elestri, öneri yapilmaz...

genel olarak söylemeye calistigim seye dikkate aliniz...

söylemlerimi kisisel olarak algilamayin lütfen...

belqin

🌟Usta Tasarımcı🌟
grafikerlikle yakından uzaktan alakası olmayan biri olarak söyleybilirim ki-ki zaten coğu insan benim gibi olup, benim gibi yorum yapacaktır :p - cocacola nın veya rock'n coke afişlerinin kopyası gibi olmuş.Bana onları çağrıştırdı.Belki de hatan bu.

Belki de değil :p

Aynı şekilde ben de cocacola ve rock'n coke reklamlarını çok iyi biliyorum :D bu çalışma ile alakası yok galiba siz illustrasyon olduğu için öyle sandınız. Dediğiniz gibi grafik tasarımla yakından uzaktan ilginiz olmadığı içindir belki de...

Saygılar, sevgiler...

PAINTITBLACK

🏅Acemi Tasarımcı🏅
saol belqin.ben bu afişleri yaparken örnek olarak çok afişe baktım.ama aralarında hiç rock'n coke veya coca cola afişleri yoktu.sananeu ya 1.nin afişini göstermek istedim ama bir türlü bulamadım.ona ne yorum yapardı çok merak ettim:)ben de onu lives katologlarına benzetmiştim çünkü:)

sananeyau

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
200px-RocknCoke2004poster2.jpg

mesela 2.resmi buna benzettim, son resmi de benzettiğim bir afiş vardı, ama onu bulamadım :)

creative, yorum yapmak için illa ki bilgili olmak gerekmez, siz bu afişleri sokaktaki insanlara reklam olsun diye yapıyorsunuz, ve buna yorum yapacak kişiler onlar ve toplumumuzda grafikerlerin coğunlukta olduğunu sanmıyorum.İkincisi, her meslekte vardır bu, eğer sen birşeyleri başkaları için yapıyorsan, yorumlarına açık olacaksın, iyi veya kötü, ben düşüncemi söyledim. Sen bana yanlış düşündüğüm kısımları söylersin, o tartışılır.gidip de birşeyden anlamayanlar yorum yapmasın vâri yazı yazmak, birşey kazandırmaz.

anlatabildim sanırım :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

PAINTITBLACK

🏅Acemi Tasarımcı🏅
sananeyau sanırım popüler eleştiştiri kısmında işin.bu da önemli bizim için.ama bizim yaptığımız tamamen akademik.bilmem anladın mı?.ben grafiğe yeni yeni giriyorum ama burda creative e laf atman bence çok gereksiz.çünkü ben ona hak veriyorum.sen bushun kim olduğunu bilmeden günümüzdeki savaşların neden çıktığını bilmeden onunki kadar güzel savaş afişi yapabilir misin?bence düşünülür:)bişeyler bilmek gerek...

bu arada gösterdiğin afişi 2. afişime benzeten var mı senden başka harbi merak ettim:)