Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Opacity ile stroke'u birbirinden ayırma?

cafercer

🌱Yeni Üye🌱
Ben çizdiğim dikdörtgen şeklinin içini beyaza boyadım.Fakat bunun opacity değerini %100 den düşürdüm.Ama bu şekle blending options tan stroke uyguladığım zaman o çizginin de opacity değeri aynı oluyor.Çizginin opacity değeri ile şeklin opacity değerini farklı yapabilir miyim?

:anlamadim:

Benzer konular

:::AmbrosiA:::

♾️Grafik Gurusu♾️
çizdiğiniz dikdörtgenin bulunduğu layer'a ctrl tuşuyla birlikte basarak seçili hale getirin... yeni bir layer açın ve edit / stroke menüsünden çizginizin rengini ve kalınlığını verin... çizginizi oluşturduğunuz layer'ı dikdörtgeninizin bulunduğu layer'ın üzerine alın... aynı alanda dediğiniz gibi opacity ayarlarını aynı görür ama bu şekilde ikisini birbirinden ayırmış olursunuz...

fahrisuna

🌱Yeni Üye🌱
evet kardeşim yapabilirsin blending options dan stroke a tıklarsan orda kenarlık rengini seçip opacity değerini düşürebilirsin

:::AmbrosiA:::

♾️Grafik Gurusu♾️
evet kardeşim yapabilirsin blending options dan stroke a tıklarsan orda kenarlık rengini seçip opacity değerini düşürebilirsin

soruyu yanlış anlamışsınız... dikdörtgenin opacity ayarı düşsün ama stroke opacity %100 olsun istiyor...

Holysin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Opacity ayarını düşürme fill degerini düşür ozaman sorun olmaz

user82

🌟Usta Tasarımcı🌟
eğer stroke dikdortgen ile birse fill düştümü o da düser bunu ayrı ayrı yapmanın yolu yukardaki arkadasların da dediği gibi ya blending optionstan vereceksin ya ayrı ayrı layerlarda vereceksin veya edit menüsünden veriyosan stroke verirken opacityi ayarlayacaksın