Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

tumer

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Telekomun kullanıcılara tahsis ettiği DNS ler internet trafiğinin arttığı günlerde yeterli gelmemektedir. Bu yüzden yeni Dns adreslerini kullanmak daha avantajlı.

Şimdi yapacağımız ufak bir ayarlama ile internet hızınızdaki artışı siz de fark edeceksiniz.

Bu ayarlamalar yalnızca windows xp içindir.

1. Masaüstünde bulunan ağ bağlantılarım ikonunu sağ tıklıyoruz.
Açılan pencereden özellikleri seçiyoruz. Karşımıza aşağıdaki sayfa çıkıyor.

Bu sayfada daire içine alınmış bölümü mausun sağ tuşu ile tıklayıp özellikleri seçiyoruz. Karşımıza aşağıdaki sayfa çıkıyor.

Yukarıdaki sayfada ; İnternet protocol yazan yeri imleç ile seçiyoruz. (mavi hale getiriyoruz) ve özellikler yazan yeri tıklıyoruz.

Yukarıdaki sayfada gördüklerimizi şablon olarak aynen uyguluyoruz :

Birinci tercih edilen DNS adresi 208.67.222.222

İkinci tercih edilen DNS adresi 208.67.220.220

Yazdıktan sonra tamama basıp işlemi sonlandırıyoruz.

NOT : Modemlerinde hizmet programı bulunanlar (airties ..) bunları modemlerineki DNS adreslerine de yazsınlar.

İşlemin başarılı olup olmadığıı kontrol etmek için şu sayfaya gidiyoruz.

https://welcome.opendns.com/

Burayı tıkladıktan sonra karşımıza aşağıdaki sayfa da çıkarsa işlem başarılı demektir.

Memnun kalmadığınız takdirde işlemleri tersten uygulayarak eski ayarlarınıza dönebilirsiniz.

KAYNAK : https://www.opendns.com/start/windows_xp.php

ANA SAYFA : https://www.opendns.com/

designed by ofa

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Verimli bilgi için teşekkürler bende teset ettim şimdi gerçekten farkediyor...

Rx_Lose_xR

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
evet bu site yasaklandı gibi antika uyarıları görmemek için en güzel yol dns değişikligi..

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Dns yi otomatik değiştiren bir programda mevcut. Çok güzel bir program kendisi ayarlıyor herşeyi. Tabii o sadece değiştiriyor. Hızlı olanı seçiyormu seçmiyormu bilemiyorum...;)

KamiLOwen

Acemi Tasarımcı
Web sitesi
www.pgh.com.tr
TRK DNS den bahsediyorsan Gökhan Tekin, program ilk olarak DNS lere ping atıyor ve en iyi yanıt veren DNS i seçiyor. Böylelikle en hızlısını seçmiş oluyor. :)

fenergy

🌱Yeni Üye🌱
bende işe yaramadı ve Ooops... dedi neden dedi onu da anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim...

cansel

🌱Yeni Üye🌱
slm

arkadaşlar linki sadece üyeler görebilir diyor. bende üyeyim ama nedense göremiyorum hangi adresten bakacağım olup olmadığına yardımcı olursanız sevinirim

raistlin

🌱Yeni Üye🌱
dediğiniz yöntemi uyguladım teşekkür ederim ama merak ettiğim bir bi'şey var cevaplarsanız sevinirim: kotalı adsl kullanıyorum ve dns değiştirmenin faturaya yansıdığını söyleyen arkadaşlarım var bu doğru olabilir mi? cevaplarsanız sevinirim.

burhan_24

🌱Yeni Üye🌱
sağolasın kardeş yaptım oldu işe faydası var eline sağlık bize böle şeyleri sunduğun için

orkof

🌱Yeni Üye🌱
ben vista kullamama rağmen bunu 2-3 aydır uyguluyorum hem super hızlı hemde yasaklı sıtelerı rahatlıkla acıyor sevgıler