Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

örnek afiş çalışması (Benetton ) 2

coskun_ert

🌱Yeni Üye🌱
kırmızı yakını olan arka plan yada düz temayı, kendin için kulandığın imajda olduğu gibi tüm renklerde mozaik gibi çalış, yazıyı da beyaz olarak bu alana yaz, renk körü olanlar okuyamaz ama benetton tüm kültürlerin tüm renklerini yansıtıyor firma imajı olarak dimi ??

arasyas

🌟Usta Tasarımcı🌟
kırmızı yakını olan arka plan yada düz temayı, kendin için kulandığın imajda olduğu gibi tüm renklerde mozaik gibi çalış, yazıyı da beyaz olarak bu alana yaz, renk körü olanlar okuyamaz ama benetton tüm kültürlerin tüm renklerini yansıtıyor firma imajı olarak dimi ??

yorumların için teşekkür ederim. fakat renk için önerilerine katılamayacağım çünki hem imajda hem zeminde karışık zemin kullanırsam imajların ortaya çıkması çok zorlanır hatta imkansızlaşır. ama benettonun kültür anlayışı konusu gerçekten doğrudur ve artık kurumsal imaj kaygısından tamamen kurtulmuştur. bu iki afişte basıldı ve kullanıldı artık yenilemek zor ama önerileriniz için teşekkür ederim.

haklısın magenta olmalı ama gradient li deil bence.. ayrıca çevredeki stroke hele hele siyah çok gereksiz .temiz sade bi magenta olablirdi harf içinde renk gölgeleri ile istediğin hareketi verebilirdin..:peace1:

yorumun için teşekkür ederim. evet dediğin gibi belki yazıya kontur vermeyebilirdim ama dediğim gibi basıldı artık daha sonraki afişlerinde değerlendirmek üzere aklımın bir ucuna yazıyorum..

Moderatör tarafında düzenlendi:

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
arasyas birden fazla mesaja yanıt vermek için
multiquote_off.gif
butonuna tıkla mesajlarda ve
multiquote_on.gif
haline getir
sonra
reply.gif
butonuna tıkla
flood yapmamış olursun

tasarlayanadam

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ilk önce yorumlarınız için teşekkür ederim.

Senin bildiğin gibi olmuyor malesef.. hiçbir firma gerçek grafikerin işine karışmaz çünkü firmalara milyon dolarları kazandıracak işlerin temellerini reklamcılar atar. yapılan iş güzel ve hedefe uygun yapılıyorsa sadece kabullenmek kalır firmaya. benetton firmasına gelince bir çok firmada olduğu gibi benettonda ismini satar ve bayilikler kurar. kendi formu zaten grafikerler tarafından bilindiği için benettonun buna müdehale etmesine gerek yoktur. tabiki burada bir çalışma yokmuş gibi görülebilir fakat bu sadeliği yaratmak bile illaki emek ister. ki emin olun sadece resimleri düzenlemem bile yarım günümü aldı.

Arasyas çok gergirsin yavvv! Buraya çalışmanı koyuyorsan biraz da eleştirilmeyi göze almışsın demektir değil mi!

Çalışmaya gelmeden 2003 yada 2004 yılında benetton grubuna bir masa takvimi tasarımı yapmıştım. Yaklaşık 1 hafta sürmüştü. İş çok basit görülebilir. Ama her fotoğrafı ayrı ayrı ve titizlikle inceliyorlar. Bu düşünüldüğün de her işte yoğun bir emek olduğu ortaya çıkıyor. Sonuçta burada da aynı şey geçerli. 1 afiş çalışması güzel. "1.kat" vurgusu fazlaca büyük olmuş gibi. Font seçiminde belki farklılaşmaya gidilebilirdi. İyi çalışmalar.

arasyas

🌟Usta Tasarımcı🌟
Arasyas çok gergirsin yavvv! Buraya çalışmanı koyuyorsan biraz da eleştirilmeyi göze almışsın demektir değil mi!

Çalışmaya gelmeden 2003 yada 2004 yılında benetton grubuna bir masa takvimi tasarımı yapmıştım. Yaklaşık 1 hafta sürmüştü. İş çok basit görülebilir. Ama her fotoğrafı ayrı ayrı ve titizlikle inceliyorlar. Bu düşünüldüğün de her işte yoğun bir emek olduğu ortaya çıkıyor. Sonuçta burada da aynı şey geçerli. 1 afiş çalışması güzel. "1.kat" vurgusu fazlaca büyük olmuş gibi. Font seçiminde belki farklılaşmaya gidilebilirdi. İyi çalışmalar.

Tabiki yoruma açığım ki açık olmasam burada ne işim var. Yalnız konuyu bilmeden yorum yapmanın yersiz olduğunu düşünüyorum onun için böyle bir cevap yazdım. sanada yorumun için teşekkür ederim fakat dediğin gibi düzenleme yapamıyorum zira bu iş basıldı, başka bi işte dikkate alırım.

yako

🌟Usta Tasarımcı🌟
ben ünlem işaretini birazdaha vurgulu olması için ayırdım. bütünlüğü bozmadığını düşünüyorum.

Yok ben yanlış anlamadım. sadece sizin yaptığınız afişi görmek istiyorum.. Sanırım ekleyememişsiniz afiş resmini ve daha yeni başladığınızı söylemişsiniz zira sizin yaptığınız afişe bakmalıyım ki benim 10 yıllık grafikerliğimde basit anlayışı değişsin :)

Çalışmaların güzel olmus eline saglik ama unutmaki arkadasim olumlu yada olumsuz her yorum senin çalışmana değer katar... hatta 2gün önce başlamış bir grafiker arkadasim yorum yapmış olsa bile... tekrar eline saglik calismalarinin ve basarinin devamini görmek isteriz.

ShellByMrt

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ShellByMrt

birinci çalışma güzel çılgınlar gibi bir alışverişe davet havası var:D... ama ikinci resimde ki açıldık yazısı pek ii durmuo sanki kız AÇILDIK yazısını çiğneyip geçer gibi duruo.

arasyas

🌟Usta Tasarımcı🌟
birinci çalışma güzel çılgınlar gibi bir alışverişe davet havası var:D... ama ikinci resimde ki açıldık yazısı pek ii durmuo sanki kız AÇILDIK yazısını çiğneyip geçer gibi duruo.

Tamam işte tam üzerine bastın :) çocuk açıldık yazısına doğru gidiyor çiğneyip mağazaya giriyor. Bunu görmen bile bana yetiyor. Yorum için teşekkürler