Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

overprint leri kaldırma yardım!!!

stk_sahin

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.facebook.com
merhaba,
InDesign.C5 te dökümandaki overprintlerin tümünü kaldırma seçeneğimimiz varmı arkadaşlar FH. da olduğu gibi, insert hazırlıyorum ve başka ajanslardanda sayfalar geliyor siyah haricindeki renklere de overprint veriyolar tamamını kontrol etmek zamanımı alıyor ve gözden kaçıyor bununla ilgili bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.
(PDF de müdahale edebilmek için Pit Stop proğramını aldıramıyorum maddiyattan dolayı)

Benzer konular

tuncaygrf

🌱Yeni Üye🌱
Slm Tüm overprintleri illustratorde nasıl kaldırırız onada cvp veren olur ise sevinirim

basakcelik1991

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar,

İndesignda overprintleri kaldırmak için window>output>attributes seçeneğine tıklayın, bir pencere açılacak oradan seçmiş olduğunuz nesnenin hangisinde overprint seçeneği olduğunu anlarsınız. Overprint stroke ve Overprint işaretleri ni kaldırıp overprinti kaldırabilirsin.

Belki çoktan öğrnmişsindir. Daha yeni üye oldum ben =)=)

stk_sahin

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.facebook.com
Merhaba,
cvp için teşekkür ederim,
:) dökümandaki tüm overprintleri kaldırmak için bir yol aramıştım
öyle bir yol yokmuş :) aradığımı bulamadım.

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
dökümanın tümünü seçersiniz, attiributes penceresinden, iligli yere baktığınızda orada kutunun "-" ile işaretlendiğini görürsünüz. o kutucuk boş olana kadar tıklarsınız. önce herşeye over print verdiğini belirten "check" işareti görünür, ona bir daha tıkladığınızda kutucuk boşalır ve over printler kalkmış olur. seçtiğiniz nesnelerde kutucuk - ise bazılarında OP vardır, kutucuk "check" ise hepsinde vardır, kucutucuk boş ise hiç birinde yoktur.