Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

oy pusulaları ölçüleri

hazerd

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Arkadaşlar bir muhtar adayı geldi pusula v.s. bastıracakmış. Bende şaşırdım oy pusulaları muhtarlarca mı basılıyor diye. Öyle dedi.
Muhtar oy pusuları ve aza oy pusulası ebatları nedir neye göre ölçülndirmek lazım...

dexter_ip

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.burakkp.com
arkadaşım onlarda bi ölçü yok kafana göre muhtarın adını yazıyosun basıyosun el afişi gibi onlar oy kullandığın kabinin içinde oluyo ordan isteyen istediği muhtarınkini alıp oyluyor.

hazerd

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
eyvallah kardeş olayı anladım

SeToM_2110

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.cikoo.org
genel ölçüsü A4'ün 4/1 yani (14 cm x 10 cm) gibi ama arkadasımızın dediği gibi fark etmiyo istediğin ölçüde yapabiliyorsun cok büyük olmama şartıyla :)

ivan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Evet SeToM_2110 arkadaşıma katılıyorum bende matbaacıyım ben devamlı bu ölçülerde bastım hepsini ilçe seçim kurulunada danışarak bu ölçüleri aldım doğrudur bu ölçüler arkadaşlar 14 cm x 10 cm

koder

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
İyide muhtar adayları yazım şekli atazaların yazım şekli iki kağıtmı tek kağıtmı hiçmi örnek yapan yok arkadaşlar

SeToM_2110

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.cikoo.org
muhtarın ayrı pusulası oluyo azalarınki ayrı yani .... MAHALESİ MUHTAR ADAYI diye bir pusula ....... MAHALLESİ AZA ADAYLARI diye baska bir pusula oluyo yani 2 ayrı pusula oluyo ben bugüne kadar hep öyle yaptım

selka70

🌱Yeni Üye🌱
oy pusulaları muhtar adayları tarafından yaptırılıyor...
her hangi bir ölçü söz konusu değil...şeçim kurulundan öğrendim bende...
ben 8x11 olarak yaptım...
yazı rengi siyah ve okunaklı olması gerek yanlızca...

yildirimcagdas

🌱Yeni Üye🌱
Seçime girecek muhtar adayları için beyaz kağıt üzerine bir isim, muhtar veya muhtar adayı yazılı ve birden fazla aza isimlerinin yazılı olduğu oy pusulasının yeterli olacağı belirtildi.Ysk böyle diyor sanırım bir boyutun önemi yok yinede iyi bir araştırmak gerekli.Ölçünün bir önemi yok ancak zarfın ölçüsü bellidir o yüzden ona göre bir boyut ayarlamakta yarar var diye düşünüyorum ;)

Son düzenleme: