Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

(özellikle marmara grafik tasarımda) yetenek sınavlarının mülakatlarında ne sorulur

grafiker adayı

🌱Yeni Üye🌱
bu sene yetenek sınavlarına hazırlanıyorum :pmarmarada grafik sanatları bölümünü çok istiyorum eğer gerçi olmaz da rastgele mülakata kadar kalırsam orda grafik bilgimi test edeceklerdr nihayet neler sorabilirler acaba giren var mı veya :> birde kendimi grafik tasarım yönünden geliştirmek için sizce neler yapmalıyım hangi kaynaklara bakmalıyım yardımlarınız için şimdiden teşekkürler:))

fiLdisi

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
fildisi.deviantart.com
grafik tasarım böLümü için mi .??

ben görseL iLeti$im ve tasarım böLümünde yetenek sınavıyLa
istanbuL ticaret üniversitesine girdim ..

eğer görseL iLeti$im ve tasarım bahsettiğim böLümse istediğin her$eyi anLatabiLirim ..

broken_wings

🏆Pro Tasarımcı🏆
Açık konuşıyımmı?Sen kendini başka şeylere yönlendir..Kabiliyetin nasıldır bilmem ama orada okuyan arkadaşlarım var ki hepsi üst derece yeteneklidirler.Bahsettiklerim AİBÜde benim hocamdı adam kastı gene girdi mimar sinana ve marmaraya..O zorla girdi.Kendini başka üni.lerin sınavlarına hazırla.Kusura bakma ama gerçekçi olmak lazım.

grafishen

🌱Yeni Üye🌱
üniversite İçin Bir Diyemicem Fakat kendini Geliştirmek İstiyorsan Çalıştığın veya Çalışacağın Şirketin İş Çeşitine Bak Çünkü Kedini Geliştirmek Bana Göre hata Yapıp Hatayı Görmektir Ne Kadar Çok Çeşit İş Yaparsan O derece Hata Olur ve Kendini Görüp O Derece Toparlarsın Bilgi Birikimini. Kendine Olan Güvenini Kaybetme ve Web Tasarımına Biraz Daha Meyil ver kendin İçin GELİCEK HAYATINDA BAŞARILAR DİLERİM

sevinc_s

🌟Usta Tasarımcı🌟
marmara diyosun canım benm.çok çalışman gerekio onu da biliosundur herhalde.ne soracaklarına gelince adamlar ne isterse onu sorarlar.bilgiye dayalı da sorarlar genel kültüre de bağlı sorarlar.bak mesela benm bi arkdsım mersin üniversitesi tekstil bölümünü kazanmıştı.çoçuk mulakata girdi ama inan çoçuk süper çiziodu.ki biliosundur mersin üniversitesi dünya 3cülüğünü kazandı.çoçuğa mülakatta arkandaki duavr hangi renk diye sormuşlar.bizimki şaşırmış heyecandan fırlıyacak kalbim onamı dikkat ettim dedim diyor.sonra mantığını yürüterek mavi demiş.niye mavi demişler burası sirk yeri deil burası bi üniversite demiş.ve arkadsım suan hala okuyor tekstili çok başarılı bi şekilde.umarım anlattıklarım sana yetmiştir ii çalışmalar

asyabayar

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ne söylemeye calisiyorsunuz anlayamadim, amaciniz hedefleri ve hayalleri olan bir genci yaralamak mi?
Nedir?
Açık konuşıyımmı?Sen kendini başka şeylere yönlendir..Kabiliyetin nasıldır bilmem ama orada okuyan arkadaşlarım var ki hepsi üst derece yeteneklidirler.Bahsettiklerim AİBÜde benim hocamdı adam kastı gene girdi mimar sinana ve marmaraya..O zorla girdi.Kendini başka üni.lerin sınavlarına hazırla.Kusura bakma ama gerçekçi olmak lazım.

Nüket HOTALI

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.hotali.com.tr
Ben maramara üniversitenin puani nedir bilmem...
grafiker adayı, buraya yazilmis olan, sen basaramazsin tarzindaki yaziyi dikkate almamani dilerim. Söyleki, kim sizi ne kadar taniyorki degerlendiriyor?
Sizi degerlendircek olanlar okullarin sinav jürileridir.
Siz çalismaktan vazgeçmeyin ve lütfen bir kaç yil sürsede sinavlari deneyin...
(3. yilinda grafik kazanmis ve bölüm birisici olarak okulu bitirmis birisiyim. Oyle yada böyle, bir sekilde farkediyorlar)

fiLdisi

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
fildisi.deviantart.com

sen bu arkada$a bakma tamamen saçmaLamı$
hayat neye razı oLduğundur ..
bu arkada$ gibiLer hep ba$kaLarının artığıyLa idare eder
sen biLdiğini oku ve yapmak istiyorsan çaLı$ırsan mutLaka yaparsın
çok fazLada hayat meseLesi haLine getirme yeter
eninde sonunda herhangi bir grafik böLümünde üni. okursun ama sadece
okuduğun ünideki eğitimLe kaLmayıp ba$ka biLgiLere sıçrarsan yapamayacağın $ey yoktur .. sadece iste
birde bu tarz biLgiyi daha büyük forumLarda ara$tırmanda fayda var

sevgiLer, boL $ans ;)

grafiker adayı

🌱Yeni Üye🌱
gerçekten saolun arkadaşlar çok yardımcı oldunuz :) ZATEN BEN BANA ''KAZANAMAZSIN DİYEN ŞAHSA'' DA TEŞEKKÜRLERİMİ İLETMEK İSTİYORUM çünkü daha da hırslanmamı sağladı ayrıca kendisi beni resimle ilgim olmayan biri sandı heralde.
ben şuan okuduğum lisenin plastik sanatlar bölümünde sanatın neredeyse her alanına ilişkin eğitim almaktayım ve okumaktayım ve grafikle çok içli dışlıyım
ben sadece grafikle ve bu sanat dalıyla ilgili temel ''bir grafikerin bilmesi gereken'' temel bilgileri nasıl edinebileceğimi sordum.

grafikergunay

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.altnoluk.com
büyütülücek hiçbişey yok ortada yetenegı olanda gırıo olmayanda
kimine göre biraz torpille, kimine göre bi kaç teknik çizimle.. ;)

LEMANYAK9

🌱Yeni Üye🌱
ben grafikermiyim tartışılır ama hırsımla kendi kendimi yetişdirerek cok şeyi ögrendim eğitim cd si aldım ne bilim internetten bişiler kapmaya çalışdım animasyona kadar cok şey yapabiliyorum az aeksiklerim yok degil ama yapamaz diyenlere inat yapıyorum meslek haline getirmesemde öğrendim yapıyorum sadece hırslı olup istemek önemli olan gerçekden istiyosan oluyo hırsını kaybetme belki sendede bi cevher gizlidir seninde hayal dünyanda keşvetmediğin cok şey vardır umarım iyi yerlere gelirsin

LEMANYAK9

🌱Yeni Üye🌱
Akıllı olan aklını kullanır,daha akıllı olan başkalarının aklını kullanır buda süpermişş:))))

Deadworld

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ben gırdım marmara unıversetısıne bırıncı barajı gecıp mulakatta takıldım adamlar istedigini soruyolar ne kıtap okuyosun adı ne yazarının muzık dınlermısın falan fılan :D eger grafık istiyorsan ve marmara gırmek ıstıyorsan mulakatta cızımden baska grafık ıslerınıde koy dosyana oyle gıt

freef83

🌱Yeni Üye🌱
İnsan başkalarıyla değil kendiyle rekabet ettikçe gelişir.

freef83

🌱Yeni Üye🌱
Bende bu sene sınava girip Marmarada Grafik okumak istiyorum. Başkalarının kabiliyetlerini ve yapabildiklerini kendime ölçü olarak kabul etseydim hayatta çok şeyi başaramazdım. Her zaman ilkem şudur. Başkası yapabiliyorsa bende yapabilirim, yapana kadarda asla vazgeçmem.

butterfly_little

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar konu hakkında yorum yaparken forum kurallarını ihlal ediyosunuz farkında olmadan...

dolunay_m83

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ben liseden muhasebe mezunuyum ve kamu yönetimi okudum ama grafikerlik yapıyorum... bu meslekten olan bi iki arkadas vardı beni de heveslendirdiler ve bi ajansa ofisboy olarak girdim. gece gündüz cumartesi pazar bayram tatil demedim öğrendim şükür şimdi de kendimi bu konuda yeterince ii hissediyor ve iyi olduğumu duyuyorum. merakın varsa başarabilirsin. ajansın sahibi senden bu kadarını beklemiyordum bile dedi yani düşünün...

Karanlikmavi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Yorum yapan herkese teşekkürler, benim için çok yararlı, motive den mesajlar vardı. konuyu açan arkadaşıma ne yazık ki yardımcı olacak bilgilere sahip değilim ama şunu söyleyebilirim; kendine güvenen biri olduğun yazdığın yazı ve yorumlardan anlaşılıyor. BAŞARACAĞINA İNANIYORUM. Şimdiden kolay gelsin diyorum...

ndd_artölye

🏅Acemi Tasarımcı🏅
marmara diyosun canım benm.çok çalışman gerekio onu da biliosundur herhalde.ne soracaklarına gelince adamlar ne isterse onu sorarlar.bilgiye dayalı da sorarlar genel kültüre de bağlı sorarlar.bak mesela benm bi arkdsım mersin üniversitesi tekstil bölümünü kazanmıştı.çoçuk mulakata girdi ama inan çoçuk süper çiziodu.ki biliosundur mersin üniversitesi dünya 3cülüğünü kazandı.çoçuğa mülakatta arkandaki duavr hangi renk diye sormuşlar.bizimki şaşırmış heyecandan fırlıyacak kalbim onamı dikkat ettim dedim diyor.sonra mantığını yürüterek mavi demiş.niye mavi demişler burası sirk yeri deil burası bi üniversite demiş.ve arkadsım suan hala okuyor tekstili çok başarılı bi şekilde.umarım anlattıklarım sana yetmiştir ii çalışmalar
Merhaba, merak ettim arkadaşın hala mersin üniversitesinde, güzel sanatlar fakültesi tekstil bölümünde okuyor? ben mersin üniversitesi güzel sanatlar fakültesi grafik bölümünden yeni mezunum adım kadar eminim ki mülakat yok o arkadaşın kimse uçmuş :)
sınava girecek kardeşim moralini bozma ben çalışıp bu işin üstesinden gelirim diyorsan ve bu iş senin için gerçekten önemliyse yapamayacağın şey yok.

kuduzdoctor

🌱Yeni Üye🌱
Ne soracakları hakkında alttaki alıntı biraz fikir verebilir diye düşünüyorum :)
Her şey ...

"Sınırlı olanaklar nedeniyle az sayıda öğrencinin özel yetenek sınavları ile kabul edildiği bölümümüzdeki akademik bölüm kurulu ve yeni oluşturulan danışma kurulu, gelecek nesillerin en iyi biçimde eğitilmeleri ve meslek ortamlarına donanımlı bir biçimde girip, başarılı olabilmeleri için pro-aktif bir gelişim felsefesiyle düşünce ve öneri üretmekte, yeni çağdaş fiziki koşulların oluşturulması için çaba harcamaktadırlar. Çağdaş olma tartışmalarının süregeldiği, toplumsal ve sosyal dönüşüm ivmelerinin yoğun olduğu ülkemizde sanatçı ve aydın olmak, bireylere; toplumsal oluşumlara, katkıda bulunacak kültür ve sanat ortamları oluşturup geliştirmek sorumluluğunu da yüklemektedir.
Günümüzde bir sanatçı- tasarımcı; dekoratif, illüstratif veya estetik bir nesne üretmekten öte, kendisini ve evrendeki konumunu kavramaya yönelik felsefe üretebilecek entellektüel bir düzeye sahip olmalıdır
."
https://gsf.marmara.edu.tr/index.php?bolum=2