Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Özsüt için yaptığım bir çikolata kutusu.

afidanci66

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Özsüt için yaptığım ve üretimi yeni biten çalışmayı paylaşıyorum. Ne kadar basit bir tasarımın nelere dönüştüğünü göstermek ve fikirlerinizi almak amacım. Baskı öncesi ve baskı sonrası çekilmiş görselleri ekliyorum. Yorumlarınızı bekliyorum.

oFSGN.jpg

c7Kpb.jpg

lnDSH.jpg

Bunlar baskı öncesi ekran görüntüleri.

2XC4G.jpg

GOENM.jpg

1cUfr.jpg

İş üretilmiş ve teslim edilmiştir. Özsüt ürünleri satılan market yada pastahanelerden görseline bakabilirsiniz.

seventh

🏆Pro Tasarımcı🏆
gayet iyi olmuş ellerinize emeğinize sağlık

Arif ARINMIŞ

♾️Grafik Gurusu♾️
tasarımdan öte kutunun bıçağını daha çok beğendim.
Eline sağlık sade bir çalışma daha iyi de olabilirdi.

memoli4646

♾️Grafik Gurusu♾️
tasarımda kutu bıçağı da harika olmuş, elinize sağlık...

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Özsütün harika logosunu bırakıp bu saçma denilecek logosuyla piyasaya çalışmalar sunması çok ilginç. Çalışmanın albenisi olmamakla beraber, standart klişe bir çalışma. Zamanınıza elinize sağlık ama ticari bir kazanç dışında güzel olan bir şeyi yok.

afidanci66

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Evet Arif ve memoli bence de bıçağı güzel. Ancak kutu kapanırken alt kutu biraz kasılıyor. Ancak farklı bir görüntüsü olduğu kesin.
creedwar arkadaşım, bence Özsüt bu logo değişikliğinden sonra akıllarda kalmaya başladı. Bu tür büyük firmalar başarı sağlamak için mutlak bir kurumsal kimlik edinmeli. Her kurumsal kimliğin ardında bir sadelik ve klişeleşmişlik vardır. Buda başarının sırrıdır bence. Önemli olan bu klişeyi oluşturmak. Benim görevimde burada başlıyor. Tasarımları müşterinin isteğine göre değilde albenisini müşteriye beğendirerek yapıyoruz. Buda farklılıkları doğuruyor. Ayrıca bunların hepsi tabii ki para kazanmak için. Başka çalışmanın ve üretimin amacı ne olabilir?

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Evet Arif ve memoli bence de bıçağı güzel. Ancak kutu kapanırken alt kutu biraz kasılıyor. Ancak farklı bir görüntüsü olduğu kesin.
creedwar arkadaşım, bence Özsüt bu logo değişikliğinden sonra akıllarda kalmaya başladı. Bu tür büyük firmalar başarı sağlamak için mutlak bir kurumsal kimlik edinmeli. Her kurumsal kimliğin ardında bir sadelik ve klişeleşmişlik vardır. Buda başarının sırrıdır bence. Önemli olan bu klişeyi oluşturmak. Benim görevimde burada başlıyor. Tasarımları müşterinin isteğine göre değilde albenisini müşteriye beğendirerek yapıyoruz. Buda farklılıkları doğuruyor. Ayrıca bunların hepsi tabii ki para kazanmak için. Başka çalışmanın ve üretimin amacı ne olabilir?

Akılda kalıcılığı tartışılır elbetteki beğenilirliliğide..Kurumsal kimlik edinilmeli elbette ama çalışmanızın değier kutu tasarımlarından gerçekten bir farklılığı bahsettiğiniz kurumsal kimliği yok ki.? Ticari kazanç yönünü tabiki anlıyorum fakat Ahmet mehmet pastanesinin çalışmalarıyla benzer boyutlar taşıyor..Yine üzerinde durmak gerekirse kurumsallıktan bahsetmenize rağmen çalışmada kurumsallık yok sadece.. Böyle bir firmayla çalışmak tabiki güzeldir iyidir hoştur ama bahsettiğiniz farklılıkları çalışmanızda göremedim sadece..Yinede elinize sağlık demek yeterlidir sanırım.

Logo konusunda hem fikir olmamız imkansız ama :)

lyr8.jpg

lys2.jpg

afidanci66

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
creedwar kardeş, sen yukarda englisch yazı karakterinin o suna bi çizgi atıp onu logo sayalardan isen bence logo konusunda biraz ders al. Kurumsallık, bir şirketin kendisini temsil etme biçimlerinin bütünü, o şirketin kurumsal kimliğini oluşturur. Gözü yormadan, fazla cıcıbıcıdan kaçınarak, fişten tut ki, tabelaya kadar bir düzen ve tertibin oluşturulması, bunu halka göz aşinalığı yapacak ve çabuk hatırlanacak şekle büründürülmesi bana göre kurumsal bir kimliği ifade eder. Yukardaki gibi bir el yazı fontunun karakterinin logo diye sayılması çok gülünç.

Yukardaki çalışmaya gelince, kendine özgü ve değişmez pantone renklerin yanısıra, göze hitap etmesi için kısmi lak ve varak yaldız kullanıldı. Ve yine kendine özel hiç bir taklit barındırmayan bir bıçak şekli ve seperator ile piyasaya sürüldü. Seni bilmem ama alan müşterilerin hepsi beğeniyor ve içindeki üründen çok dışının cazibesi müşteriyi çekiyor. Unutmayalım ki ürünü sattıran ambalajıdır.

tooche

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bence özsütün yeni logosu yeni logosu çok daha güzel su eski ö harfli logodan yaptırıp alan en az 150 müsterim var:)