Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

PC Ekranının Resmini Çekme

Kıvanç Engel

🌟Usta Tasarımcı🌟
Günaydın arkadaşlar, ben Mac kullanıyorum, mac kullananlar ekran resminin nasıl kolay çekildiğini bilir, benim patronum PC'nin ekran resmini çekmek istiyor, bunun bir kısa yolu yokmudur ? mac ' teki gibi ?

Bilen arkadaşların bana kısa yolunu söylemeleri mümkünmüdür ?

Benzer konular

:::AmbrosiA:::

♾️Grafik Gurusu♾️
günaydın... klavyenin üzerinde print screen yazan bi tuş var... oraya basınca tüm ekranın resmini çok kaliteli olmasada çekiyor... sonra da paint programını açıp yapıştır derseniz ekran görüntüsünü elde etmiş olursunuz... benim bildiğim sadece bu... başka yolu var mı bilemiyorum...

Kıvanç Engel

🌟Usta Tasarımcı🌟
sanırım print screen tusu çalısmıyor denedim ama olmadı, olur umarım bidaha denicem sağol yardımın için çok teşekkürler

♾️Grafik Gurusu♾️
tuş çalışmıyo derken zaten ekranda bi görüntü oluşturmuyo... mac teki gibi bi belge kesiği oluşturmuyo masaüstünde veya deklanşör sesi çıkarmıyo tuşa basınca... paint programında yapıştır komutu verin görüntünüz ancak o zaman ekrana gelir...

derya

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Günaydın arkadaşlar, pc yapılması gerekeni saskın köfte açıklamış:) Bende yeni mac geçtim ekranın resmini nasıl alabilirim
zaman ayırıp cevap yazarsanız sevinirim..

♾️Grafik Gurusu♾️
tüm ekranı çekicekseniz komut ve shift tuşlarıyla birlikte 3 rakamına basın... eğer belirli bi bölümün resmini çekicekseniz komut ve shift tuşuyla birlikte 4 tuşuna basın(sadece üst sıradaki sayı dizininde geçerli. yandaki rakam bölümünü kabul etmiyo)... sonra nerenin görüntüsünü istiyosanız o bölümü fareyle tarayın... bi deklanşör sesi duyucaksınız... duyduğunuz anda çekebilmişsiniz demektir... sonra masaüstünüze bakın bi resim kesiği olduğunu görüceksiniz... sonra onu photoshopta açabilirsiniz...

derya

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yardımınız için teşekkürler...

♾️Grafik Gurusu♾️
rica ederim... umarım yazdıklarım karışık gelmemiştir size...

Kıvanç Engel

🌟Usta Tasarımcı🌟
ben print screen tusuna bastım sonrada painti açtım ama yapıstır islemini yapınca bisiy yapıstırmadı ondan dedim herhalde çalısmıyor bu tuş

derya

🏅Acemi Tasarımcı🏅
gayet açık anlatmışsınız karışık değil ki:)
uyguladım hemen.

Kıvanç Engel

🌟Usta Tasarımcı🌟
Hımm güzel bir soru birde ona bakayım ben o zaman, ah bu PC ler

ilhanca

🌱Yeni Üye🌱
Ben mac'ta hala ekran görüntüsü alamıyorum...Q klavye kullanıyorum acaba onunla bir ilgiisi olabilir mi ? Kısayollar değişebilirmi ?

Lütfen yardımcı olabilirmisiniz ? Şimdiden teşekkür ederim..

Kullandığım bilgisayar : Mac OS X Version : 10.5.6

Dorukhan

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.oxfam.org
Ben mac'ta hala ekran görüntüsü alamıyorum...Q klavye kullanıyorum acaba onunla bir ilgiisi olabilir mi ? Kısayollar değişebilirmi ?

Lütfen yardımcı olabilirmisiniz ? Şimdiden teşekkür ederim..

Kullandığım bilgisayar : Mac OS X Version : 10.5.6

Command(apple tuşu) + Shift + 3 ile ekranınızın tamamını çekebilir veya isterseniz aynı komut düzeninde 3 yerine 4′ü kullanarak ekranınızın çekmek istedeğiniz kadarını çekebilirsiniz.”Command + Shift + 4″ dediğiniz zaman fare işaretniz değişecektir.Ve böylece seçim alanınızı belirleyebilirsiniz.

Bu iki komuttan birini verdiğiniz zaman çektiğiniz resim masaüstünüde “.png” türünde oluşturulacaktır.

sözüöz

🌱Yeni Üye🌱
ashampoo snap 3 ile yapabilirsin bu program mac için geçerli değildir

vatandas2009

🌟Usta Tasarımcı🌟
günaydın... klavyenin üzerinde print screen yazan bi tuş var... oraya basınca tüm ekranın resmini çok kaliteli olmasada çekiyor... sonra da paint programını açıp yapıştır derseniz ekran görüntüsünü elde etmiş olursunuz... benim bildiğim sadece bu... başka yolu var mı bilemiyorum...

painte değil sadece photoshop,freehand corel vs vs diğer proğramlarada direk yapıştırabilirsin.

sm123

🌱Yeni Üye🌱
-

önce printsreen tuşuna basılıyor.Paint programından Ctrl+v yapıp Ctrl+s yaparak bilgisayara kaydediyorsunuz ben bu kadar biliyorm