Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

pc'den mac'e geçmek şişme problemini ne kadar çözer?

capari

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.reklamya.com
açık hava reklamcılığı yapan bir firmayız. tasarım işlerimizde pc kullanıyoruz. çift çekirdekli falan olmasına rağrem, photoshop programında felaket şişiyor (2 mt x 1mt gibi ölçülerde)hatta hiç bir işi sona erdiremiyoruz. onun içindir vektörel programlar kullanmak zorunda kalıyoruz. Bu sorunu çözmek için mac'a geçmek doğru bir karar olurmu? Mac'in performans özelliği çıktı kalitesimidir, yoksa şişme konusunda daha dirençli olduğumudur? Bilgi ve tecrübesi olan arkadaşlar varsa lütfen yardımlarınızı rica ediyorum.

Benzer konular

abuzerr

🌱Yeni Üye🌱
PC'nin tam özelliklerini yazabilir misin? ram işlemci vs vs. Kullandığın photoshop'un versionu nedir?

imac kullanan arkadaşımın photoshop çalışmalarını (5mt-7mt) pc'de aynı performansla kullanabiliyorum. p4 3ghz 1gb ram var.

capari

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.reklamya.com
intel 1,83ghz t5600 chipset paylaşımlı 512 mb ekrankartı, 1 gb ram bir adet laptop, yine çift çekirdek 3.00 ghz 1,5 gb ram'lı 256 mb ekran kartlı bir desktop var. ikisindede aynı sorunu yaşıyorum.

broken_wings

🏆Pro Tasarımcı🏆
Bende mac g5 var üstünde xp var. 1 gb ram 128 ekran kartı var 1 terabyte hd var.bu şekilde bende o ebatta işlerde sıkıntı yaşıyorum ..Seiko painterda çıkarılıyo baskılar.Yarım ebat çalışıyorum..120 pxl / inc ...Soru olmuyo..Saygılar..

capari

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.reklamya.com
yani, mac'de alsak bu sıkıntıdan tam anlamıyla kurtulamayacağız. peki performans konusunda 4 çekirdekli yeni nesil intel işlemcili, 512 mb ekran kartlı 4 gb ram'li bir pc'mi yoksa imac 2.00 ghz mi. bilgisi olan varsa ltfen..yorum yazan arkadaşlarada çok teşekkürler bu arada.

broken_wings

🏆Pro Tasarımcı🏆
yani, mac'de alsak bu sıkıntıdan tam anlamıyla kurtulamayacağız. peki performans konusunda 4 çekirdekli yeni nesil intel işlemcili, 512 mb ekran kartlı 4 gb ram'li bir pc'mi yoksa imac 2.00 ghz mi. bilgisi olan varsa ltfen..yorum yazan arkadaşlarada çok teşekkürler bu arada.

elbet iyi ama öle eşşek boy yollarsan her işi oda kasar :D

capari

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.reklamya.com
yani, büyük ölçülerde (eşşek, arkadaşın tanımı) çalışmak kolay olmayacak. teşekkürler yeniden.

feylosoft

🏆Pro Tasarımcı🏆
yani, büyük ölçülerde (eşşek, arkadaşın tanımı) çalışmak kolay olmayacak. teşekkürler yeniden.

Laptopta iş olmaz zaten demin üstte tarif ettiğiniz türden marka ve modellere fazlasıyla dikkat ederek bir pc alırsanız probleminiz azami ölçüde çözülür.

Yeni nesil mac prolardan almadıktan sonra İmac lere yönelmek anlamsız adamların kendi açıklamaları var 24 inçlik model haricinde hepsi sıradan kullanıcı için üretilmiş sıradan ürünler.

Birde şu çözüm xp'yi ve pc kullanmak için şarttır diyebilirim. Temiz bir formattan sonra sadece gerekli programları kuruyor tüm ayarlarınızı yapıyorsunuz. Kısa yollar falanda dahil. Sonra norton ghost gibi bir programla çalışan disk bölümüzün backup unu alıyorsunuz. Ve ne zaman bir şişme ve yavaşla hissederseniz, örn ayda 1 back up alıp sanki yeni format atılmış gibi hiç bir kayba uğramadan bilgisayarınızı (Yaklaşık 10 dk sürer) çalıştırıyorsunuz. Tabi bu yöntem için c bölümünü işler için asla kullanmamalısınız. Özellikle yedekleme kopyalama ve yapıştırma için bu zaten win xp'nin şişmemesi içinde gerekli.

Bu dediklerimi uygularsanız en azından bir yere kadar rahat çalışırsınız

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Peki bu 200x100 cm olan çalışma ebatında resulation olarak kaç dpi kullanıyorsunuz?

Çünkü yukarıda yazmış olduğunuz ölçüde bilgisayarınızın kasması garip.

capari

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.reklamya.com
resulation 70-80 dpi oluyor. pro serisi bir mac alamadığımız için edinilen bilgiler doğrultusunda iyi bir pc'nin imac serisinden daha iyi performans göstereceğini düşünerekten, bir tane pc topladık(4 çekirdekli işlemci - 4gb ram- 512 ddr4 ekran kartı- su soğutmalı iyi bir seri asus anakart) çalışmalarımız rahatladı ama, şişme vede kasma problemi tam olarak çözülmedi. ama en azından başladığımız bir çalışmayı bitirebiliyoruz, buda şimdilik bize yetiyor. cevap yazan arkadaşların ilgisine tekrar teşekkürler.

baby fase

🌱Yeni Üye🌱
ben akademi eğitimi aldım orda mac kullanıyodum şirkette pc iğrenç bi devrim atlama gibi

savasg

🌟Usta Tasarımcı🌟
Değerli Meslektaşım

Photoshop için mac iyi bir seçim

Birde Preferencesten Photoshop'un memorisini yükseltmeyi deneyin.

Saygılarımla

pusula55

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşım ben de mac alayım rahat edeyim dedim ama durum öle değil fark eskidenmiş şuanda macla iyi bir pc arasında fark yok gibii sana tavsiye hiç masraf yapmadan çöz :) oda şöyle oluyor ben de baskıya göndermeden önce 1/10 oranında çalışıyorum jpg dönüştürürken 1200 dpi da çeviriyorum sonrada colorprintte prn çevirirken de gerçek boyutuna getiriyorumm tavsiye ederimm hem vakittten hemde paradan tasarruf edersin :D

Tollyver

🏆Pro Tasarımcı🏆
birincisi, benim kullandığım PC 4 GB ram, 1,83 Core2duo işlemci, 7100GS ekran kartı. anlayacağın sadece RAm işe yarar miktarda. fakat 6m x 2m iş çalıştım, bana mısın demede makine.. belki sıkı bi bakım gerekiyor olabilir bilgisayarın.

Bu arada, core2quad işlemcili bilgisayar kullanıyorsan, o işlemciden tam verim alabilmen için işletim sistemini 64 bit ve 4 çekirdek uyumlu versiyona update etmelisin. ve de kullandığın programların da o sürümleri gerekir. (ya da bunun gibi bişeyler işte :) )