Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Pdf font sorunuu...

gipsybertan

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar freehand te yaptığım çalışmayı distaller dan pdf e cevirdiğim zaman pdf teki I ve L harfleri kalın gözüküyor mac lerde sorun cıkmıyor ama pc ye atıldığında dosya da harfler kalın gözüküyor ne yapabilirim bir fikri olan varmı?

Benzer konular

:::AmbrosiA:::

♾️Grafik Gurusu♾️
ona yapabileceğiniz birşey yok... o sadece ekran görüntüsü... normalde düzgün çıkacaklar...

gipsybertan

🌱Yeni Üye🌱
ya baskı olsa evet bir sorun yok ama web ortamında olduğu için öle gözüküyor siteye konduğu zaman

Tollyver

🏆Pro Tasarımcı🏆
webe koyacaksan, neden metinleri convert etmiyorsun? PDF ten metinleri kopyala yapıştırla alıpta kullanacaklar mı?? öyle olmayacaksa convert et ;)

gipsybertan

🌱Yeni Üye🌱
......

yok zaten convertlyp koyuyorum convertlemesem böle bir sorun olmayacak onla alakası yok

sDuzgun

🌱Yeni Üye🌱
dökümanı convertlersen sorunun çözüldüğünü göreceksin arkadaşım.
saygılar...

RYUDORF

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.adobegrafik.com
convertlediğin için I ve L harflerini stroke(çizgisel) olarak görüyor. convertlemezsen böyle bir sorun olmayacak. ama illa ben convertli kullanıcam diyorsan çözümü yok.. harfleri path çizgileri stroke gördüğünden ve bu iki olayın ekran görüntüsündeki bug undan dolayı böyle bir sorun doğuyor.

gipsybertan

🌱Yeni Üye🌱
ya bazen gözükmüyor enterasn bazende gözüküyor,convertlemem lazım sonuçta dosyayı her download edende font olucak diye bir sey yok ondan dedim yinede sağol

cem bulut

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ekran görüntüsü o sorun yok... büyütüp baktığında sorunun olmadığını görürsün
kolay gelsin

gipsybertan

🌱Yeni Üye🌱
ya mac te yokta pc ye gönderdiğim zaman karsı tarafta hep kalın cıkıyor yoksa mac te buyutunce dediğin gibi sorun çıkmıyor

Tollyver

🏆Pro Tasarımcı🏆
ilginç bi durum... bu iş PC ve MAC arasındaki uyuşmazlık problemlerine benzemeye başladı :D

Tollyver

🏆Pro Tasarımcı🏆
pdf in en güzel yanı font sormamasıdır.. fontlar içine embedlidir. (küçük bir hatırlatma)

evet, haklısın.. ama bende bir defasında fontlar embed olduğu halde, türkçe karakterleri göremiyordum.. halbuki font türkçeydi.. freehand de türkçe, PDF te sorunlu oldu. hemde PC den PC ye... o yüzden convert etmek en mantıklısı bence....

gerexiz27

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bende pdf e cevirdigimde yani soırunla karsilasitim pc kullaniyorum ama baskıda hic bir sorun cikmiyor önemli olanda baski degilmi zaten