Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

pdf ve eps uzantılı dosyaları corelde açma

ebuson

🏅Acemi Tasarımcı🏅
merhabalar foruma yeni üye oldum.Bazı pdf ve eps uzantılıdosyalar corelde rahatça açılabiliyor ama bazıları ya hiç açılmıyor yada eksik açılıyor.lütfen yardımcı olunuz.:smile:

Benzer konular

ebuson

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yardım edecek kimse yok mu arkadaş çok basit bişey bu:sadsmile:

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Dosyalar açılmasaydı programda bir sorun var derdik ama bazıları açılıp bazıları açılmadığına göre açılmayan dosyalarda hata vardır. "Çok basit bir şey" olduğu için kimse açıklamaya gerek bile duymamış ...

Desmond

🏅Acemi Tasarımcı🏅
öncelikle adobe illustrator de açmayı dene tkrar pdf formatında kaydet belki işe yarayablir.

agit77

🏆Pro Tasarımcı🏆
merhabalar foruma yeni üye oldum.Bazı pdf ve eps uzantılıdosyalar corelde rahatça açılabiliyor ama bazıları ya hiç açılmıyor yada eksik açılıyor.lütfen yardımcı olunuz.:smile:

bazı dosyaların açılmamasının sebebi büyük bir ihtimal açmaya çalıştığınız dosyalarda efekt olmasından olabilir yada eps lerde versiyon farkından dolayıda açmıyor olabilir bunu Illustrator den açıp versiyonunu düşürüp açmayı deneyin.

ebuson

🏅Acemi Tasarımcı🏅
aynen öylede yaptım yine dosyanın bir kısmı açılmıyor.

ebuson

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Dosyalar açılmasaydı programda bir sorun var derdik ama bazıları açılıp bazıları açılmadığına göre açılmayan dosyalarda hata vardır. "Çok basit bir şey" olduğu için kimse açıklamaya gerek bile duymamış ...

yalnız programdada bir sorun olabilir.onu kontrol etmem için daha önce açabildiğim bazı dosyaları tekrar açmayı denedm.daha önceden açabildiğim bazı dosyaları yine tam olarak açamadım

ebuson

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bazı dosyaların açılmamasının sebebi büyük bir ihtimal açmaya çalıştığınız dosyalarda efekt olmasından olabilir yada eps lerde versiyon farkından dolayıda açmıyor olabilir bunu Illustrator den açıp versiyonunu düşürüp açmayı deneyin.
saolun o şekilde hiç denemedm.versiyonu nasıl düşürebilirim aceba

Murat VARDAR

👑Efsanevi Grafiker👑

yardım edecek kimse yok mu arkadaş çok basit bişey bu:sadsmile:

yalnız programdada bir sorun olabilir.onu kontrol etmem için daha önce açabildiğim bazı dosyaları tekrar açmayı denedm.daha önceden açabildiğim bazı dosyaları yine tam olarak açamadım

https://www.grafikerler.net/corel-draw-programsal-sorunlar-ve-cozum-adimlari-1-a-t106583.html

https://www.grafikerler.net/tum-corel-draw-kullanici-arkadaslarin-dikkatine-t109877.html

konularında etraflıca anlatımını bulabilirsiniz.

agit77

🏆Pro Tasarımcı🏆

eps dosyalarını Adobe Illustrator dan açık farklı kaydet (save as) dediğinizde gelen pencereden eps yi seçip kaydet dediğinizde gelen pencereden ekteki resimdeki gibi versiyonunu örnek Illustrator 8 Eps olarak kaydederseniz açılır.

https://imgur.com/CnzAr

ebuson

🏅Acemi Tasarımcı🏅
o şekilde de olmuyor malesef :(

grafiker66

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Konu eski ancak örneğin .eps dosyasını attığınızda açılmaz hata verir yada kare bir nesne gibi görünür bunun çözümü basittir. sayfa çine import deyip alttaki format listesinden PS, PRN, EPS - PostScript Interpreted yazan ı seç ve sonra istediğin eps dosyasını seç ve tamam dediğin de açılan minik penceredeki ayara dokunma 3.0 mb olarak kalsın yani sen sadece seç ve tamam de dosyan açılır. Kolay gelsin