Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Pdf'den ters çıktı nasıl alıyoruz ?

emekci

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Yaptığım bir gazete sayfasını PDF'den çıktı almak istiyorum. Eski bilgisayarımdan pdf yaptığım tasarımı ayarlardan "Ayne Etkisi Açık" yaptığımda aydıngere ters baskı alıyordum. Fakat Windows 7'ye geçtim bulamadım. Başka bir yolu varsa yardımcı olursanız sevineceğim.

Teşekkürler

selimbabat

🏆Pro Tasarımcı🏆
Kağıdı ters koy :D

ctrl+p yaptıktan sonra yazıcı olarak pdf seçilir,
Properties tıklanır ve yerleşim başlığı altından "gelişmiş"e tıklanır.
Belge seçenekleri / post script seçenekleri; Ayna Aksi Çıktı=Evet olarak işaretlenmelidir.
Kaydettiğin pdf belgesi ters olacaktır. Ondan alabilirsin direkt çıktını.

Moderatör tarafında düzenlendi:

emekci

🏅Acemi Tasarımcı🏅
İlginize teşekkür ederim. Şimdi baktım yazıcı adı bölümünde PDF yok Fax ve Yazıcımın ismi var. Yazıcımın ismiyle denediğimde post script seçeneğini bulamadım.

Yazıcı adına nasıl PDF yi de ekleyebilirim?_

selimbabat

🏆Pro Tasarımcı🏆
Veya pc'nize Acrobat professional yükleyin. Kendisi geliyor.

emekci

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Dediklerinizi yaptım. Yazıcı ismini PDF995 seçtim. Ayna etkisini açtım. Ama yazdır dediğimde kaydetme durumu çıkıyor. Kaydet diyorum, ne dosyayı kaydediyor ne yazdırıyor. Yazıcıya uyarlanılmadığından felan olabilir mi. Lütfen yardımcı olun çözelim şu sorunu. Teşekkürler

selimbabat

🏆Pro Tasarımcı🏆
Acrobat professional varsa Yazıcı listesinde pdf olarak kaydet veya Adobe PDF gibi bişey çıkmış olmalı. Ordan yapacaksın. Hangi prog kullanıyosunuz gazete yaparken? Ordan yapmayı deneyelim.

emekci

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Quark 9 kullanıyorum Adobe Acrobat'ı yükledim quarktan direk çıktı aldığımda baskı düzeldi. İlginiz için cevap verenlere teşekkür ederim.

İyi çalışmalar