Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Penguenler Illustrasyon

Fatos KESKİN

👑Efsanevi Grafiker👑
Coreldraw' da mesh ile çizilmiştir.

penguenler.jpg

Referans Fotoğraf.

10ov7te3.jpg

Majestic

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.ngrafik.com
olmamış janem :( renklerde sorun var dokulamada eksiklikler var ılustrasyondan ziyade clipart ön izlemesine benziyor ayrıca sağdaki penguen sırtındaki isleket yapısının kıvrımları problemli yine sağdaki penguenin kafasındaki siyah alanı yok etmişsin pembemsi tonlar olmuş orda çalışmanın düzeltmeleri çok fazla penguenlerin kollarındada bi olmamışlık var yine iskelet yapısı ile ilgili boyun ve burun kıvrımlarınıda yeniden gözden geçirmen gerektiği kanaatindeyim ;) kolay gelsin janem

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Çok şirin bir çalışma, eline sağlık ablacım :)

Dokular biraz da belirgin olsa daha iyi olucak sanki...;)

Fatos KESKİN

👑Efsanevi Grafiker👑
çok tatlı olmuş fatoşcum eline sağlık

Teşekkürler Aslıcım :)

olmamış janem :( renklerde sorun var dokulamada eksiklikler var ılustrasyondan ziyade clipart ön izlemesine benziyor ayrıca sağdaki penguen sırtındaki isleket yapısının kıvrımları problemli yine sağdaki penguenin kafasındaki siyah alanı yok etmişsin pembemsi tonlar olmuş orda çalışmanın düzeltmeleri çok fazla penguenlerin kollarındada bi olmamışlık var yine iskelet yapısı ile ilgili boyun ve burun kıvrımlarınıda yeniden gözden geçirmen gerektiği kanaatindeyim ;) kolay gelsin janem

Haklısın canım söylediklerinde. Fakat bu tarz çizimleri corelde çizmek çok da kolay olmuyor. Zaten mesh de yeni yeni keşfediyorum. Ama senin için penguenlerin iskelet yapısını ayrıca incelicem :tongueout:
Bu seferlik böyle olsun bir tanem :rofl:

Çok şirin bir çalışma, eline sağlık ablacım ;)

Teşekkürler bir tanem. :kiss1:

Majestic

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.ngrafik.com
Haklısın canım söylediklerinde. Fakat bu tarz çizimleri corelde çizmek çok da kolay olmuyor. Zaten mesh de yeni yeni keşfediyorum. Ama senin için penguenlerin iskelet yapısını ayrıca incelicem :tongueout:
Bu seferlik böyle olsun bir tanem :rofl:

olsun fısıtıkım benim :D benim ki işin kıllatması zaten :D yoksa bu çalışmaya bakan kimsenin gözünü rahtsız edicek bişey yok ama insan hayvan gibi varlıkların temek yapısı önce iskettir sonra kaslar gelir ve en son olrak deri ile kaplanır o nedenle kıvrımları netleştirebilmen için önce iskelet yapısını çözmen gerekir corelde ılustrasyona gelince ve mesh toola :D o konuda çok haklısın zate ;)

bilgilknur

🏆Pro Tasarımcı🏆
Ellerine sağlık Fatoş,çok şirin olmuşlar,çalışmalara ara verme ne iyi oluyor bak böyle:)

timsah_sg

🏆Pro Tasarımcı🏆
mesh corelde özellikle 12 de çok sorunlu x3 veya x4 te nasıldır bilemiyorum onun için mesh kullanmamayı tercih ediyorum onun yerire tonlamaları tekrar çizmek zorundayız bu sorun umarım üst sürümlerde ve yeni x5 te düzeltilmiştir bu konuda corel maalesef biraz geri kolay gelsin..

Fatos KESKİN

👑Efsanevi Grafiker👑
mesh corelde özellikle 12 de çok sorunlu x3 veya x4 te nasıldır bilemiyorum onun için mesh kullanmamayı tercih ediyorum onun yerire tonlamaları tekrar çizmek zorundayız bu sorun umarım üst sürümlerde ve yeni x5 te düzeltilmiştir bu konuda corel maalesef biraz geri kolay gelsin..

Söylediklerinize katılıyorum, istediğim dokuyu vermekde bende zorlanıyorum. İnşallah zamanla aşarım bunları... Teşekkürler :)

ZirZoop

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
referanstan daha güzel olmus :D vektor havası var ayrıca clipart denilen seyde bir illüstrasyondur. İllüsrasyon olabilmesi için çok ayrıntılı gölgeli gerçekçi çizimler akla gelmemesi gerekiyo :)

Fatos KESKİN

👑Efsanevi Grafiker👑
uyy çok şirin olmuşlar.Buzullar sanırım biraz zorlamış olur o kadarda:)eline sağlık cnm
Teşekkürler canım tabi photoshop gibi detaylı çalışamıyorum corelde. :)

referanstan daha güzel olmus :D vektor havası var ayrıca clipart denilen seyde bir illüstrasyondur. İllüsrasyon olabilmesi için çok ayrıntılı gölgeli gerçekçi çizimler akla gelmemesi gerekiyo :)

Çok teşekkür ederim beğenmene sevindim :)

darth_cygan

🌟Usta Tasarımcı🌟
güzel çalışma, ancak referansın aynısını yapmaya çalışıyorsanız eksiklikleri göze çarpıyor. zaten arkadaşlar bunun hakkında eleştirileri yapmışlar.

dediğinizde haklısınız ama bu resim arada kalmış gibi. o yüzden ben detaylandırılması taraftarıyım. yani gölgelendirmeye ve detaylandırılmaya başlanmış ama tam bitmemiş bir havada sanki. eğer klipart olacaksa, ya gölgelendirme hiç yapılamamalı, ya da vektörel renk geçişi ile yapılmalı bence.

iyi çalışmalar.

damla1

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Ablacım sen bu konuda emeklemeyi geçtin koşmaya başladın diyebilirim çok sevimliler emeğine sağlık:)

Fatos KESKİN

👑Efsanevi Grafiker👑
güzel çalışma, ancak referansın aynısını yapmaya çalışıyorsanız eksiklikleri göze çarpıyor. zaten arkadaşlar bunun hakkında eleştirileri yapmışlar.

dediğinizde haklısınız ama bu resim arada kalmış gibi. o yüzden ben detaylandırılması taraftarıyım. yani gölgelendirmeye ve detaylandırılmaya başlanmış ama tam bitmemiş bir havada sanki. eğer klipart olacaksa, ya gölgelendirme hiç yapılamamalı, ya da vektörel renk geçişi ile yapılmalı bence.

iyi çalışmalar.

Teşekkürler yorumun için. Ama ben referansın aynısını yapmak istemedim.Benim amacım corelde mesh ile neler yapabileciğimdir.Kendimi bu yönde geliştirmeye uğraşıyorum. Yoksa bu illustrasyonu photoshoptada yapabilirdim. :)

Ablacım sen bu konuda emeklemeyi geçtin koşmaya başladın diyebilirim çok sevimliler emeğine sağlık:)

Teşekkür ederim canım :kiss1: