Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Pepsi logosunu yeniledi

dorad

🏆Pro Tasarımcı🏆
Amerika'nın ikinci büyük alkolsüz içecek şirketi Pepsi, uzun zamandır kullanmakta olduğu logosunu yeniledi.

Mavi ve beyaz kurumsal renkler devam, ortadaki beyaz kısım ise gülümseme serisi şeklinde kullanılacak

Logonun yenilenme sürecinde maliyetin toplam olarak 1.2 milyar dolar (700 milyon £) olması bekleniyor.

pepsiyenilogo21tv6.jpg

grafik1fr8.jpg

Son düzenleme:

Benzer konular

özzlemm

♾️Grafik Gurusu♾️
o logo bana pepsiyi anımsatmadı :S alışılmış şeyin dışına çıkmaması gerekirdi diye düşünüyorum öyle benimsendi çünkü.. tşkler paylaşım için.

yasemin özbek

🏆Pro Tasarımcı🏆
alışılmış şeyin dışına çıkmaması gerekirdi diye düşünüyorum

bu konuda özleme ktılıyorm

Lucienne

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Ben yeni logoyu sevdim, Pepsi artık gülüyor! :D

Hepyek

👑Efsanevi Grafiker👑
Bu logo ilk çıktığında gayet güzelmiş, orantılıymış.

Fakat yıllar geçtikçe küresel ısınma etkisini göstermiş ve mavi kırmızı dengesi iyice bozulmuş.

Veeeee bir sürü anlam da çıkartılabilir yani :D

damla1

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
logo akılda kalıcı olmalıdır bana pepsi logoso denince (1987deki)yani çocukluğumdaki cam şişenin üzerindeki logosu gelir aklıma...aslında logo değiştirmek çok riskli bir girişimdir yıllarca toplumun benimsediği logoyu değiştirmek ve yeni halini onlara kabul ettirmek yada başkabir değişle akıllara yeniden kazımak oldukça zordur.Ama görülen o ki pepsi reklamlarla hedef kitleye yaptığı değişikliklerini çabuk benimsetiyor...Bu sefer logoda alışılmışın dışına çıkmışlar ve bunuda akılda kalıcı bir hale getirirler.paylaşım için teşekkürler...

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
İlk logo her zaman ilk benimsenendir.Bence ilk logosu gayet hoştu; ama zamanla son logosuda benimsenecektir.
Paylaşım için teşekkür ederiz dorad.

lapdog

🌱Yeni Üye🌱
başarısız bulmadım ama gazlı içicek sektörünün bu kadar sessiz konuşulucak bi platform olduğunu düşünmüyorum.

graphic35

🌱Yeni Üye🌱
aslında bi fark yok fakat bi değişiklik istemişler tabikide biraz daha modern olmuş sadece göze hoş geliyor ama hala şu basitlikten çıkamadılar :)

Pınar Bozdemir

👑Efsanevi Grafiker👑
pepsi nin yeni logosu ne font nede şekil itibariyle gerçekten hoş olmamış :/

kopukhasan

♾️Grafik Gurusu♾️
logo kaygısı taşımadıkları apaçık
ne düzen olarak ne de anlatım olarak yeterli görmüyorum
ama sadece isimden (markadan) kurtarabilirler

Yunus PARLAR

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.evdetasarim.net
Bende tasarımı beğenmeyenler arasındayım. Özellikle Pepsi den görselliğe dayalı bir logo beklerdim. Fakat ne font seçimiyle ne de amblemi ile bi bütünlük oluşmamış. İkisi arasında dağlar var. Ne diyelim hayırlısı olsun...

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
sanırım zaman ilerledikçe kitlelerde zaman içerisinde dünya fonksiyonlarından çok çabuk etkilenip hemen hemen herşeye küt bakmaya başlamışlar. Ne diyeyim hayırlısı olsun

doghan

🏆Pro Tasarımcı🏆
ilki güzel sade ve orantılı
ikincisi biraz daha modernleşmiş diyorum
ama üçüncüyü beğenmedim

yeni bir firma olsaydı olabilir diyebilirdim
ama geçmişten gelen bir firma için daha çarpıcı birşeyler bekliyor insan

measa

♾️Grafik Gurusu♾️
1971'den devam bence. Yeni logolar hos olamamıs

gokhanbartu

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bana otobüs firması logosunu anımsattı

grafikeri-m

🌟Usta Tasarımcı🌟
logo akılda kalıcı olmalıdır bana pepsi logoso denince (1987deki)yani çocukluğumdaki cam şişenin üzerindeki logosu gelir aklıma...aslında logo değiştirmek çok riskli bir girişimdir yıllarca toplumun benimsediği logoyu değiştirmek ve yeni halini onlara kabul ettirmek yada başkabir değişle akıllara yeniden kazımak oldukça zordur.Ama görülen o ki pepsi reklamlarla hedef kitleye yaptığı değişikliklerini çabuk benimsetiyor...Bu sefer logoda alışılmışın dışına çıkmışlar ve bunuda akılda kalıcı bir hale getirirler.paylaşım için teşekkürler...

aynen bencede büyük firmalar her ne kadar akılda kalıcı olmasada bi şekilde akılda kalıcı hale getiriyolar tabi bunda en büyük rolü maddiyat oynuyo

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Ben beğenenlerdenim yeni logoyu daha genç duruyor. Aslında evet bunca seneden sonra logo değiştirmek riskli bir iş ama çoğu kişinin düşündüğünün aksine önceki logolardan çok da kopuk bulmadım. Bir de ne kadar riskli olursa olsun bir şekilde dikkat çekeceği veya çektiği kesin.

sign

🌱Yeni Üye🌱
güzel görünüyo bence.