Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photo Shop ve Corel Draw Arasındaki Renk Farklılığı?

Grafiker002

🌟Usta Tasarımcı🌟
majestic mesajları tam okumadın herhalde ben parliment mavi spot demedim ki:)
photoshopta verdiğim parliment mavinin renk kodlarını corelde verdiğimde aynısı olmuyor ou demiştim:)

ahzola

🌱Yeni Üye🌱
sa arkadaşlar
corel soru kısmı kilitli olduğu
için buradan anlatayım meramımı
özür dileyerek

corel renk paletinin tamamını görmek
için bi ayar yapıyorduk 2 satır 3 satır gibi
nereden yapıyorduk acaba??
yardımcı olursanız sevinirim

iyi çalışmalar

emreyar

🌱Yeni Üye🌱
**** okuyarak programlar arası renk farklılıları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Mustafa Hakan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
renk uzayından kaynaklanan sorunlar var,
corelin renk uzayı adobe ye nazaran daha dar bir alt yapıya sahip, eeee kullandığımız monitörlerde 3. sınıf olunca ister istemez renk sorunlarıyla karşılaşıyoruz,
Dikkat edeseniz corelin en tutarlı sürümü 11 versiyonu çünkü ordaki renk gamı adobeye
çok yakın, bu yüzdendir ki mac platformun daki son sürümüdür (Corel 11 den sonra mac platformu için üretim yapılmadı); çünkü corel sayfa tasarım veya resim işleme programı değildir; burdanda şu sonuç çıkar:
Kısacası corel aslında tabela programının az gelişmiş versiyonu, avrupada genelde tabelacılar kullanıyor, kullanım olarak çok basit bi yapıya sahip olunca daha cazip geliyor tabi, (Corel bilen grafiker aranıyor !!! ben bilirim abi benide işe alın, koreli geçen gün yuttum, X4 deki iguna akrabam ..... :)))) )
adobe renk ve tutarlılık yönünden corelden bi gömlek üstün, fakat corelin en güzel yanı baskı öncesi ayrı ayrı CMYK önizleme sunabilmesi,
saygılar

Son düzenleme:

Xmaill

🌱Yeni Üye🌱
Corel'de de renk kalibrasyonu yapılır ise COLOR MANAGEMENT'ten... Photoshop'un renk sistemini yükler iseniz fark azalacaktır.. Özellikle LCD ekran kullanan arkadaşlar.. renk sistemi olarak ADOBE kursunlar.. o zaman kırmızının yoğunluğunu görürler...