Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photoshop Cs5 büyük çalışma alanı sorunu

byromeo

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba .Pankart çalışması yapmam gerekiyor. Corelde bilmiyorum fazla.5 m * 1 m ebatlarında calışma actıgımda hata alıyorum. photoshopta bu ölçülerde sayfa oluşturmaya izin veriyormu acaba ?

Benzer konular

Tylcn

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.ademyalcin.net
hatanın ekran görüntüsünü yollarsanız, yardımcı olan çok olacaktır. 5m =) den fazla açarsın donanımın ön bellek yeterliliğine göre ...

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Merhaba .Pankart çalışması yapmam gerekiyor. Corelde bilmiyorum fazla.5 m * 1 m ebatlarında calışma actıgımda hata alıyorum. photoshopta bu ölçülerde sayfa oluşturmaya izin veriyormu acaba ?

Açmaya çalıştığınız dosyayı istediğiniz ebatta açabilirsiniz..

Mantık şudur:

Ölçü büyüdükçe DPI (çözünürlük) ölçüsü düşer..
Misal: 10 metreye 2 metre çalışma..DPI 30

Ölçü küçüldükçe DPI (çözünürlük) ölçüsü büyür..
Misal: 10 santime 2 santim çalışma..DPI 300

Hugareva

♾️Grafik Gurusu♾️
50 dpi da çalışın , zaten dış mekan baskı makinesi 72 dpi ile çalışır.

byromeo

🌱Yeni Üye🌱
çok teşekkür ederim arkadaşlar sorunu çözdüm.Performans ayarlarından D surucusunu secınce ıstedıgım ölcülerde dosya acılmaya basladı.

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
çok teşekkür ederim arkadaşlar sorunu çözdüm.Performans ayarlarından D surucusunu secınce ıstedıgım ölcülerde dosya acılmaya basladı.

Sistem performanstan kaynaklanmıyor. Program pixel tabanlı. Yani sen büyük ebat büyük çözünürlük yaparsan çalışmanın bir yerinde kötü sürprizler ile karşılaşabilirsin..Benden söylemesi..

byromeo

🌱Yeni Üye🌱
Sistem performanstan kaynaklanmıyor. Program pixel tabanlı. Yani sen büyük ebat büyük çözünürlük yaparsan çalışmanın bir yerinde kötü sürprizler ile karşılaşabilirsin..Benden söylemesi..

tşk ederim dikkate alıcam.sorunun bır an böyle çözuldugu ıcın bu sekılde dusunmustum.