Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photoshop CS'te Performans Sorunu

grafixtra

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaşlar,
Photoshop CS 4'te yaklaşık mb'lık bir dosyayı çalışmak zulüm denilebilecek seviyede kasıyor. Aynı bilgisayarla Corel Draw'da yaklaşık 1-2 gb'lık dosyayı çok rahat bir şekilde çalışabiliyorum.

Bilgisayarın Özellikleri:
Intel® Core i7 Processor 740QM : 1.73-2.93 GHz Quad-Core;
1GB NVIDIA® GeForce® GT 425M
4 gb DDR3 1333 MHz SDRAM

Photoshop'un performansını artıracak herhangi bir özellik var mı ya da en kötü ihtimallle Photoshop'ta, Corel Draw'ın "View-Wireframe" seçeneğine benzer ekrandaki ağırlığı, kasıntıyı yok edebilecek bir seçeneği var mı?
Şimdiden teşekkürler.

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
1 adım. Edit>Preferences>General. oradan Plug Ins& Scratch Disk Kısmına gel, Scratch kısımlarına C,D,E (harddisk kaça bölmüşseniz) diye sürücü yerlerini gösterin bunları secili hale getirin

2. adım C:\Documents and Settings\Local Settings\Temp bulunanları silin

3.adım program acıkken Edit > Purge > (Undo-Clipboard-Histories-All) Bunların yaptığı iş ise prog.belleğini boşaltmak[/QUOTE]

grafixtra

🌱Yeni Üye🌱
1 adım. Edit>Preferences>General. oradan Plug Ins& Scratch Disk Kısmına gel, Scratch kısımlarına C,D,E (harddisk kaça bölmüşseniz) diye sürücü yerlerini gösterin bunları secili hale getirin

2. adım C:\Documents and Settings\Local Settings\Temp bulunanları silin

3.adım program acıkken Edit > Purge > (Undo-Clipboard-Histories-All) Bunların yaptığı iş ise prog.belleğini boşaltmak
[/QUOTE]

Teşekkür ederim arkadaşım, bu yazdıklarından ilk ikisi genel performansla ilgili, üçüncüsü ise dosya üzerinde çalışırken yapılacak işlemler değil mi?

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
üçüncüsü bir nevi photoshop hafızasını sıfırlamak gibi