Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

photoshop da bu çalışmayı nasıl yaparım - acil destek

goktoure

🌱Yeni Üye🌱
herkese merhaba

photoshop da bir rotate işlemi yapmaya çalışıyorum ama orijinal resimdeki gibi yapamadım.sizden bu konuda destek rica ediyorum

ekte gönderdiğim 3 resimde ki gibi bir rotate işlemi yapmaya çalışyorum ama nasıl yapacağımı bilemedim.

ekte gönderdiğim b1 isimli resim orijinal resim, b2 resimli resim x ekseninde döndürülmüş,b3 isimli resim y ekseninde döndürülmüş sanırım.

rotate edilmiş domo isimli resimin boyutlarının ekte gönderdiğim b2 ve b3 isimli resimlerle aynı width - height ' a sahip olması gerekiyor.

bu şekildeki gibi bir uygulamayı ekte gönderdiğim demo isimli resime uygulaya bilir miyiz ?

ve nasıl yaptığını anlatabilirseniz sevinirim.

Teşekkürler

ddenizoglu

🌱Yeni Üye🌱
Ek'te bir şey yok tekrar göndermeyi dene.

ddenizoglu

🌱Yeni Üye🌱
Bununla hiç uğraşma işin içinden çıkamazsın derim ben sana =)

goktoure

🌱Yeni Üye🌱
çok mu zor bunu yapmak gerçekten

nasıl yapılır acaba biraz bilgi verebilir misiniz

gerçekten önemli bir durum bu pek grafik bilgim olmadığı için yapamadım :S

ddenizoglu

🌱Yeni Üye🌱
Hiç bilgin yoksa hareketsiz bir resmi hareketlendirmek senin yapabileceğin bir iş değil ama sen illede hareketli meşale istiyorsan google görsellerde "torch gif" yazısını arattır istediğini bulabilirsin.

goktoure

🌱Yeni Üye🌱
Hiç bilgin yoksa hareketsiz bir resmi hareketlendirmek senin yapabileceğin bir iş değil ama sen illede hareketli meşale istiyorsan google görsellerde "torch gif" yazısını arattır istediğini bulabilirsin.

hareketlendirmek mi ? orada yapılan şey resmi x - y ekseninde biraz döndürüp kayıt edilmiş. olay bu değil mi?

ddenizoglu

🌱Yeni Üye🌱
Kusura bakma konular karışmış o cevabı başka bi konuya verecektim. =) Ama yine de dediğim gibi onu rotate yapmak sandığın gibi kolay değil resimin yan yana eklenmesi durumunda öncekini tamamlaması gerekiyo zor bi işlem yani her resimde rotate yapmak için uygun değildir.

goktoure

🌱Yeni Üye🌱
Kusura bakma konular karışmış o cevabı başka bi konuya verecektim. =) Ama yine de dediğim gibi onu rotate yapmak sandığın gibi kolay değil resimin yan yana eklenmesi durumunda öncekini tamamlaması gerekiyo zor bi işlem yani her resimde rotate yapmak için uygun değildir.

merhaba

eğer çok zor olmayacaksa b1 resminden b2 ve b3 resimlerinin nasıl yapıldığını photoshop için anlatabilir misin ?

mornatari

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaş söylemiş işte. senin gönderdiğin b1 b2 b3 resimlerinde resmin sürekliliği var. yani pattern olabilecek bi resim yani aynı resmi alt alta daha koysan birbirini tamamlıyo yanyanada koysan tamamlıyo. önce bu kısmı halletmen lazım. demodaki resim bu haliyle olmaz istediğin gibi. solda yaprakların yarısı var. sağda minik çiçeklerin yarısı var. sol altta başka çiçeğin çeyreği filan var.

bunu halledebilirsen perspektif vermek kaldı. transform tool> perspective ile yapabilirsin. b2 b3 ile aynı açı filan istiyosan b2 ve b3deki kaçış noktalarını ayrı ayrı bulursun, resmini de oturtursun.

ama yeni başlayan birinin hemen yapabileceği bişey değil. biraz zamanını alır.