Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photoshop da Sürükleme Sorunu

eneme123

🌱Yeni Üye🌱
Photoshopta hem cs4 hem cs3'te arkaplanı olmayan bir resimi mouse ile sürükleyince Neyden kaynaklanıyor olabilir :crying:

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Konuyu tam olarak anlamamış olmanızdan kaynaklı bir anlatım sorunu var sanırım. Öncelikle bunu halledelim....

eneme123

🌱Yeni Üye🌱
şöyle açıklıyım
normal bir dosyada çalışıyorken, arkaplanı transparan olan bir resim atıyorum o resimin üstüne. farklı bi layerda olan bu arkaplanı olmayan resim herhangi bir sorun oluşturmuyor lakin maouse ile transparan resimi taşıdığımda photoshop hata veriyor. fakat birde şöyle bişey var ki ok tuşlarıyla taşıdığımda herhangi bir problem oluşturmuyor. Veya arkaplanı olan birşeyi taşıdığımdada hiç bir sorun yok.
Umarım anlatabilmişimdir derdimi :tongueout:

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Korkmuş Photoshop fareden :D Sadece transparan görseller içinse ilginç demekle yetinebileceğim. Farklı bir mouse denediniz mi?

eneme123

🌱Yeni Üye🌱
hehe :rofl: tabletle de aynı hatayı veriyor.

Dimitris

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.mustafaokur.com
psd olarak bir dosya yükler misiniz buraya? cs3...

selamlar
sürekli olmuyorki bu hata ara ara oluyor. dosya bozuk olamaz

aynı sorun bendede oluyor. cs4 kullanıyorum. layouta aldıgım bir resmi sürüklerken kapanıyor program sinir oluyorum. resmi tekrar sahneye alıyorum dublicate ile çogaltıp çogaltılan resmi sürükleyince problem olmuyor. sorun umarım arkadaşların dediği gibi mousedandır. aksi halde halimiz harab

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Bence programdan kaynaklı olma ihtimali çok yüksek. Hani bir ihtimal diyorum, PC zorlanıyor olabilir, sizinki kapanıyorsa eğer; efektlerle vs. deneme yapın. Dublicate layer ile yaptığınız çoğaltmalar yer kaplıyor nihayetinde. Beraberinde yavaşlama vs. varsa bu ihtimal daha da yüksek.

Dimitris

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.mustafaokur.com
bendeki pc zorlanıyorsa camdan atayım...

duo core 3.0 ghz 4 gb ram 512 (256bit)ekran kartı

tek sorun programdandır az önce update ettim yarın farklı farklı çalışmalarda deneyecegim

Dimitris

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.mustafaokur.com
sadece trasnparent değil bazı resimlerde de aynı sorun devam ediyor. master collectionu dün update ettim ve bugün kapanma sorununu tekrar yaşadım ve igrenç ötesi bir haldeyim. yabancı forumları araştırmak gerekir belkide.