Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photoshop Dersleri: Bu şekli nasıl yapabilirm.

bay_bars

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar Damga Mühür yapmak istiyorum. Ama bir türlü aşağıdaki şekli çizemedim. Yardımcı olabilecek birileri varmı acaba. Yani pen tollda bu şekli nasıl oluştururum yardımcı olurmusunuz. Münkünse profösyönellerin anlayacağı şekilde cevaplamayınız. Teşekküler.

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
18105937oz5.jpg

Ellips Tool kullanarak daire çiziyoruz. çizdiktan sonra Convert Point Tool ile daire üzerine tıklıyoruz alt tuşu le berhaber daire biraz aşayı taşıyoruz..Ctrl + T shift tuşu ile behaber küçültüp ortayı yerleştırıyorum.

94395183uo7.jpg

39691291xb6.jpg

aynı şekilde üçüncü daire oluşturuyorum

84589580cz9.jpg

Pen ile dalga bir şekil oluşturdum... CTRL + ALT basılı tutup olan dalgayı aşayı taşıyorum. öylece copy almış oldum...

69966258lg9.jpg

bunlar sadece Path... Yeni layer açtıktan sonra stroke vermisi için pen tool ile path üzerinde maus üzerinde sağ click yapın... Stroke Path menü seçin... ilk önce brush menüsünü gelip 2-4 px kadar hurd brush aktiv edin. daha sonra stroke Path - Brush yapın

45162529wv8.jpg

15544727ka5.jpg

bay_bars

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Emeğine sağlık dostum harikasın. Teşekkür ederim.

bay_bars

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ufak bir soru daha ben bu şekil ile damga yapmak istiyorum. Şekli yardımlarınızla oluşturdum sorun yok ama şeklin içine yazıyı istediğim şekilde yazamıyorum. Warp Tex yardımıyla isrtediğim kadar yaznın şekliyle oynayamıyorum. Yardımcı olurmusunuz ?

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
Ellips Tool ile (üste Paths seçili olması lazım) oval çiziyoruz. Daha sonra Type Tool alırken oval içine tıklıyorum.

65779650er7.jpg

Oval üzerinde yazı yazmak için aynı şekilde Type Tool ile oval üzerinde tıklıyoruz yazıyazıyoruz.

bir kaç tane örnek:

35762604bp3.jpg

50834599nq5.jpg

Şimdi, yazı oval içine alt kısmında bende yazmak istedım, bana da lazım oldu, ama olmadı. Onun yerinde ben Pel Tool ile resimdeki gibi örnek olarak bir Path çizdim. Type Tool araci ile içine tıkladıktan sonra yazı yazdım. Öyle ce bu Path yolu deforme, eklenti yapması çok kolay

49601597js0.jpg

bay_bars

🏅Acemi Tasarımcı🏅
İlgin için teşekkürler arkadaşım sayende bunuda öğrenmiş oldum. :)

iyireklam10

🌟Usta Tasarımcı🌟
bence hiç kasma corel yada freehandde 1 dakikada hepsini yapabilirsin

barisk

🌟Usta Tasarımcı🌟
anlatımlar için saol...

muqe

🌱Yeni Üye🌱
Posta Damga Mühürü Yapımı

Ilk olarak yeni bir döküman açalim ve yeni bir Layer açip yanda gördügünüz gibi ana hatlariyla mührümüzü
Pen Tool yardimi ile vektörel olarak çizelim.

Simdi Brush Tool ayarlarini yapip Paths Paletinden vektörel çizimi hayata geçirecegiz. Vektörel çiziminizin ölçüsüne uygun bir çap seçin. Ben 5 pixel olan brush ucunu sectim.

Paths Paletine geçerek "Work Path" Layer'da Sag klik>Stroke Path... daha sonrada gelen kutucukta Brush seçerek OK diyelim.
Altta görülen sekli elde ettik.

Type Tool ile WarpedText özelliklerinden de yararlanarak mühürümüzde bulunmasini istedigimiz yazilari yerlestirelim.

Su andaki Layer Paleti görünümü:
Background : Beyaz zemin.
Layer 1 : Muhur cizgileri
T Layerlar : Her bir yazi icin ayri ayri Layer olmak uzere yazilarin Muhur icine yerlestirilmesi.
Layer 2 : Muhur icindeki minik yildizlar.
Yandaki sekilde goruldugu gibi Layerlari birbirine baglayip Elma+E tuslarina basarak Layer 1'de toplayalim butun cizimi. Muhurumuz kalip olarak hazir artik.

Background Layer'a gelelim ve Filter>Noise>Add Noise...
200/Gaussian/Monochr.
Klik > OK.
Daha sonra hala Background Layer'da iken Layer 1'e Elma+Klik yaparak kalip olarak muhur alanini seçili hale getirelim ve Elma+J yapalim. (Yeni layer olustu: Layer 2)

Background Layer'i tekrar beyaz renkle dolduralim.
Layer 1'i gorunmez yapalim.
Layer 2'yi aktif hale getirelim.

Select>Color Range...
Highlights/Selection/None
Klik OK.
Delete tusuna basarak sectigimiz beyaz alanlarida silelim.

Image>Adjustment>Hue/Satuation... (Elma+U)

Klik OK. Mühürümüz hazir. Dilerseniz Background Layer'i görünmez yaparak Layer 2 seçili iken
Edit>Define Brush Preset...
diyerek, bunu dilediginiz zaman
kullanabileceginiz bir kase haline getirebilirsiniz.

Eger kase olarak kullanacaksaniz Photoshop'u kapatmadan önce
Save Brushes... demeyi unutmayin!

tirEdsOuL

♾️Grafik Gurusu♾️
bu yanda görülen resim, alttaki şekil vs.vs. onlar nerde muqe :)

By Necdet

🏅Acemi Tasarımcı🏅
18105937oz5.jpg

Ellips Tool kullanarak daire çiziyoruz. çizdiktan sonra Convert Point Tool ile daire üzerine tıklıyoruz alt tuşu le berhaber daire biraz aşayı taşıyoruz..Ctrl + T shift tuşu ile behaber küçültüp ortayı yerleştırıyorum.

94395183uo7.jpg

39691291xb6.jpg

aynı şekilde üçüncü daire oluşturuyorum

84589580cz9.jpg

Pen ile dalga bir şekil oluşturdum... CTRL + ALT basılı tutup olan dalgayı aşayı taşıyorum. öylece copy almış oldum...

69966258lg9.jpg

bunlar sadece Path... Yeni layer açtıktan sonra stroke vermisi için pen tool ile path üzerinde maus üzerinde sağ click yapın... Stroke Path menü seçin... ilk önce brush menüsünü gelip 2-4 px kadar hurd brush aktiv edin. daha sonra stroke Path - Brush yapın

45162529wv8.jpg

15544727ka5.jpg

Valla Güzel Anlatmışsın Eline Sağlık ;:)wink:

merweax

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar ben kursa gittim hocamız bi dersinde kalp içine yazı yazdı ve bi komutla yazı kalp şeklini alacak şekilde esnemeler yaptı .. o komutun ne olduğunu bulamıyorum.. yani yazıyı direkt path içine yazma olayı değilde şekle göre warp yapmasını sağlamak gibi bişi.. ilgilenirseniz sevinirim.