Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photoshop Dersleri [ÇEVİRİ] Buton Yapımı

Grafikerdem

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
adobedestek.net
Bu Çeviirmde Biraz Yorgundum o yüzden Hatalar Olmuş Olabilir o yüzden Sizlerden özür Diliyorum.

Çeviri Tamamen bana aittir İzinsiz KESİNLİKLE (Ç)Alıntı YAPILAMAZ.İsmim Veya Site İsmi belirtilse Dahi !

Part1

450x450 Pixel
boyutunda Yeni bir Sayfa Açıyoruz ve Ellipse Tool (U) İle Bir Daire Çiziyoruz.

2.jpg

Bu Katmanın Ayarları:
Blending Options>Inner Shadow

3.jpg

Blending Options>Inner Glow

4.jpg

Blending Options>Gradient Overlay

5.jpg

Gradients parametreleri:

6.jpg

Blending Options>Stroke

7.jpg

Gradients parametreleri:

8.jpg

9.jpg

Aynı Aracımızla Dariemize Yansıma efekti vermek için şekildeki gibi bir elips çiziyoruz.

10.jpg

Bu Katmanın Ayarları:

11.jpg

Gradients parametreleri:

12.jpg

Sonucunda Böyle Bir Şekil Ortaya Çıkıyor...

13.jpg

Ctrl+Alt+G Tuş Kombinastonunu Kullanarak Yansıtma Yaptığımız Elipsi Daireizle birleştiriyoruz.

14.jpg

Sonuçta Böyle Olması Gerekyor.

15.jpg

Ellipse tool (U) aracımızla Butonun iç kısmını Oluşturmak için Resimdeki gibi bir yuvarlak daha çiziyoruz.
16.jpg

Bu Katmanın Ayarları:

17.jpg

Gradients parametreleri:

18.jpg

19.jpg

Aynı Aracımızla Şekildeki gibi bir elips daha çiziyoruz.

20.jpg

21.jpg

Tekrar Ellispe Tool (U) Aracımızı Kullanarak Siyah Renkte bir yuvarlar daha çiziyoruz.Bu butonumuzun İç kısmını Oluşturmak için...
22.jpg

Bu Katmanın ayarları::
Blending Options>Outer Glow

23.jpg

24.jpg

Blending Options>Stroke

25.jpg

26.jpg

CTRL+J Tuş Kombinasyonuyla Layer(Katman)'ı çoğalt ve CTRL+T yani Free Transform Aracıyla Şeklimizin Alt Trafına doğru taşı ve alttaki ayarlamaları yap.

27.jpg

Gradients parametreleri:

28.jpg

29.jpg

Yeni bir Layer (Katman) Aç ve Pen Tool (P) İle Alttaki Resimdeki gibi Eğik Bir Şekil Çiz.

30.jpg

Bu Katmanın Ayarları:

31.jpg

32.jpg

Gradients parametreleri:

33.jpg

34.jpg

Ellipse tool(U) ile Resimdeki gibi bir Elip çiz Ve Move Tool (V) İle Şeklimizin Üst tarafına taşı.(Alttaki Resimdeki gibi...)

35.jpg

Grafikerdem

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
adobedestek.net
Bu Katmanın Ayarları:
Fill 0%

36.jpg

Gradients parametreleri:

37.jpg

38.jpg

Yeni bir layer aç ve içerisine Şekildeki gibi bir elip çiz ve aşağıdaki ayarlamaları yap.

39.jpg

Bu Katmanın ayarları:
Fill 0%

40.jpg

Gradient�s parameters:

41.jpg

42.jpg

Yeniden Ellipse Tool (U) Aracımızla Şeklimizin tam Ortasına bir Yuvarlak Daha çiziyoruz ve Rengini Beyaz Olarak ayarlıyoruz.

43.jpg

Bu Katmaın Ayarları:

44.jpg

45.jpg

Gradients parametreleri:

46.jpg

Blending Options>Stroke

47.jpg

Gradients parametreleri:

48.jpg

49.jpg

Butonumuzun Son Aşamalarına Geldik.Şimdi İse İçine Yazı Yazmaya Geldi.Ben Push ME ( İt beni ) Yazdım Siz Ne İsterseniz Onu Yazabilirsiniz.

50.jpg

51.jpg

Bu katmanın ayarları::
Blending Options>Inner Shadow

52.jpg

53.jpg

İŞte Sonucumuz..

Bukadar
smile.gif

Çeviri: Grafikerdem // Erdem MERAŞ Grafikerler.NET

Cahit GÜLDEN

Eğitimci Grafiker
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.cahitgulden.com
Erdem ellerine sağlık çok güzel konuları işlemişsin.
Kopye deyince ona garanti veremiyoruz işte, adamlar bizim sitenin tamamını kopyeliyolar.
Hatta o kadar pişkinlerki konu içindeki imajlarımızın urlsinde bile ismim yazıyor:D
Yalnız unuttukları birşey var. "Taşıma suyla değirmen dönmez."
Grafikerler.net olarak biz bu alanda ciddi rakiplerin varlığından rahatsız olmayız, aksine bu bizi işimize motive ederek daha verimli olmamımızı sağlar. fakat insanlar kendileri birşey üretmek yerine, bizden konu veya fikir çalarak bize rakip olacaklarını zannediyorlar. Bizim gözümüzde bir rakip olmak yerine sefil birer hırsız görünümüne bürünüyorlar.
Burada bizden fikir ve konu hırsızlığı yapan sitelerin adreslerini vermek ve onları sizin karşınızda birer at hırsızı gibi teşhir etmek isterdim ama onların isteğide bu, yani onların ekmeğine yağ sürmek istemiyorum. Erdem bu kopyecilerden kurtulmanın bir yolu yok
gerekli kapasitesi olmayan dar kafalı insanlar her zaman faydalı işleri çalacaktır, ama az da olsa önlemenin yolu resimlerin üzerine grafikerler.net logotype eklemektir.

Grafikerdem

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
adobedestek.net
Erdem ellerine sağlık çok güzel konuları işlemişsin.
Kopye deyince ona garanti veremiyoruz işte, adamlar bizim sitenin tamamını kopyeliyolar.
Hatta o kadar pişkinlerki konu içindeki imajlarımızın urlsinde bile ismim yazıyor:D
Yalnız unuttukları birşey var. "Taşıma suyla değirmen dönmez."
Grafikerler.net olarak biz bu alanda ciddi rakiplerin varlığından rahatsız olmayız, aksine bu bizi işimize motive ederek daha verimli olmamımızı sağlar. fakat insanlar kendileri birşey üretmek yerine, bizden konu veya fikir çalarak bize rakip olacaklarını zannediyorlar. Bizim gözümüzde bir rakip olmak yerine sefil birer hırsız görünümüne bürünüyorlar.
Burada bizden fikir ve konu hırsızlığı yapan sitelerin adreslerini vermek ve onları sizin karşınızda birer at hırsızı gibi teşhir etmek isterdim ama onların isteğide bu, yani onların ekmeğine yağ sürmek istemiyorum. Erdem bu kopyecilerden kurtulmanın bir yolu yok
gerekli kapasitesi olmayan dar kafalı insanlar her zaman faydalı işleri çalacaktır, ama az da olsa önlemenin yolu resimlerin üzerine grafikerler.net logotype eklemektir.

Diğer Konumdada belirttiğiim giibi Çok haklısınız Gerçekten...sitemizin logotype'ını En Kısa zamanda img'lara ekliyeceğim.Ama okadar aciz insanlar varki o Logotype'lı img'ları bile alıp Logotype'ın üzeerine blur çeken ve ben yaptım diye Yayımlayan Çok site var...Yazık...

Yorumunuz içinde Ayrıca Teşşekür ederim :)

sawet

🏅Acemi Tasarımcı🏅
teşekkürler emeğinize sağlık

cixcix

🏅Acemi Tasarımcı🏅
eline emeğine sağlık çok teşekürler ama bn yapamadım:D

tugba_ustundag

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bencede güzel bi calısma görür görmez uygulamaya koyuldum:)
grafikerderm 5.part kadar yaptım.ama 5.parttaki en içe yapılmıs beyaz yuvarlak alt köseye taşıyamadım.duplicate yaptıktn sonra transform yaptım şekli asağıya tasıdım sonra beyaz yuvarlağı olsuturdum ama transform büyütüp eski seklin yerine getirdiğimde ve transformu kadırdığımda o yuvarlak gene ortaya gecti:S) hatam nerde acaba yda neden olmuor:S???????

GreeNSG

🌱Yeni Üye🌱
Ellerinize sağlık etkileyici bir çalışma olmuş.

timsah_sg

🏆Pro Tasarımcı🏆
eline sağlık bir çoğumuzun işine yarıyacaktır özellikle benim gibi yeni başıyanlar için :D

Angelsmone

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Güzel anlatım Grafikerdem.
Ellerine sağlık :)