Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photoshop Dersleri: Fotoğrafları Yağlı Boya Resimlerine Dönüştürmek

Yunus PARLAR

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.evdetasarim.net
Fotoğrafları Yağlı Boya Resimlerine Dönüştürmek
1. Adım :

Resminizi Photoshop programında açın ve control + j tuslarına basarak resminizin bir kopyasını (duplicate) daha yapın.

resizeImage.asp

2. Adım :

Duplicate ettiginiz resim ile Filter > Texture > Craquelure bölümüne gidin ve açılan pencerede asagıdaki resimdeki degerleri girin.

resizeImage.asp

resizeImage.asp

3. Adım :

Tekrar Filter > Others > High Pass bölümüne giderek açılan pencerede asagıdaki gördügünüz degeri girin.

resizeImage.asp

resizeImage.asp

4. Adım :

Son olarak en üstteki resminiz seçiliyken layer ların oldugu yerde layer mode bölümünde bulunan Normal yazısını seçerek Linear Light yapın ve opacity degeri %100 iken bunu %70 oranına düsürün. Artık yaglı boya resminize sahipsiniz.

resizeImage.asp

Not: Alıntıdır.

ZUCKER

♾️Grafik Gurusu♾️
teşekkür ederim arkadaşım basit ama işe yarar bi teknik...eline sağlık...benim arkadaşım derste vermeye başlamış demek...süper ya...sen bu işte başarılı olacağının sinyallerini fazlasıyla veriyosun zaten...eline sağlık...:)

demiştimki bi baktım alıntıymış daha doğrusu ahmetcim beni uyardı...ama sende bigün ders verirsen bu yazıyı burdan alıp kopyalarız...:) iyiki düzelt butonu var...:):):):):)

Son düzenleme:

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
saol paylaşım için biçok kişinin işine yarayabilir

Yunus PARLAR

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.evdetasarim.net
teşekkür ederim arkadaşım basit ama işe yarar bi teknik...eline sağlık...benim arkadaşım derste vermeye başlamış demek...süper ya...sen bu işte başarılı olacağının sinyallerini fazlasıyla veriyosun zaten...eline sağlık...:)

demiştimki bi baktım alıntıymış daha doğrusu ahmetcim beni uyardı...ama sende bigün ders verirsen bu yazıyı burdan alıp kopyalarız...:) iyiki düzelt butonu var...:):):):):)

:D Sitede gezinirken faydalı olabileceğini düşündüm. Arkadaşlarda faydalansın diyerek eklemiştim. İnşallah derslere başlıcaz diyorum da ders verecek konu kalmamış ki. :) Güzel niyetli arkadaşım, güzel düşüncelerinden dolayı çok teşekkür ederim. İyi ki varsın.

myrit

🌱Yeni Üye🌱
çok iyi paylaşımlardan biri daha eline salık

Life66

🌱Yeni Üye🌱
resimlerin linkleri kırılmış düzeltirsen sevinirim