Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photoshop Dersleri: Hatasız Alan Temizliği....

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
emeğinize sağlık

FEnerizm

🌱Yeni Üye🌱
bazi arkdaslarin belirtdigi gibi bunutek tek yazma imkanimiz varmi ?

nilsonay

🌱Yeni Üye🌱
çalışma çok güzel ama ben o videodan inanın hiç birşey anlamadım çok hızlı bunu biri anlatıma dökerse çok sevinirim şimdiden tşklr

kasapcarlos

🌟Usta Tasarımcı🌟
Video anlatımı hızlı bulan arkadaşlar için.
Bir resim açalım.
e0ee1cf06e2ec0b4.jpg

Elma üzerindeki böceği yok edeceğiz.Böceğimizi bir seçim aracı ile seçelim.Ben lasso aracını kullandım ,ama bu üzerinde çalışılan resme göre farklılık gösterebilir nitekim arkadaşımızın videosunda farklı renkler ve keskin renk hatları olduğundan dolayı magic wind kullanılmıştır.Ayrıca seçime select ---modify---expand ile taşma verilmiş.Ben bu olayı lasso aracım ile ile seçim alanını böcekten bir miktar geniş tutarak manuel olarak hallettim.
22221651.jpg

Toolboxdan patch tool aracını seçiyorum.
95889922.jpg

Property barda patch tool ayarlarını resimde olduğu gibi ayarlıyorum.
64916628.jpg

Seçim bölgesini patch tool aracı ile doku alınacak bölgeye doğru sürüklüyoruz.Böcek görüntüsünün yavaş yavaş kapandığını göreceksiniz.
78155491.jpg

98768709.jpg

Sonuç
37127514.jpg

Son düzenleme:

user82

🌟Usta Tasarımcı🌟
Bu tip işlerde lasso tool aracını kullanmadan sadece patch tool ile seçim yapıp taşıyarakda sonuca gidebilirsiniz fakat bu zemini cok karmasık olmayan işlerde daha güzel sonuçlar veren bir uygulamadır. Teşekkürler paylaşım için

Majestic21

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ellerine SaqLıK Çok GüzeL Harika OLmus Gerçektende

ozy

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
dediklerini yaptım fakat yama aracı dediğini yapamadım. Aracı buldum ama kaydıramadım zemin üzerine :S

user82

🌟Usta Tasarımcı🌟
dediklerini yaptım fakat yama aracı dediğini yapamadım. Aracı buldum ama kaydıramadım zemin üzerine :S

Araç kutusunda 7. sırada bulunan healing brush tool veya spot healing brush tool aracı üzerinde mouseunu basılı tutarsan patch tool aracına ulaşabilirsin bununla bir bölgeyi seçip referans bölgeye taşırsan taşıdığın bölge referans bölgenin dokusuna sahip olur.

BabaFikirci

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Çok güzel bir çalışma.
Anlatım hızlı diyen arkadaşlar videoyu durdurabilirler, böylece adım adım uygulayabilirler. Tebrikler...

cyberbrain

🏅Acemi Tasarımcı🏅
paylaşımın için teşekkürler çok yararlı olmuş eline sağlık

mete meral

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
arkadaşlar anlatım güzel hızlı diyosanız önce izleyin anlayın sonrada pause yapa yapa işinizi yapın sonra öğrenirsiniz videodan hızlı yaparsınız:)

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Anlatım hızlı yavaş bilmiyorum, izlemedim şimdi bendeki derslerin içinde olan videolardan... Bu video alıntı, belirtilse daha saygılı olunacak koca siteye... Burada kimse "aaa alıntı yapmış ben teşekkür etmiyorum" demez. Uzun süredir yazmamış arkadaş ama olsun, ayıp.