Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Çoğunuzun bildiği bir özelliktir sanırım. Aklıma gelmişken niyetlendim bilmeyen arkadaşlar için anlatıyım dedim:)

Aşşağıdaki resimde gösterdiğim gibi üst menüden file a tıklıyorsunuz daha sonra Automate e tıklayıp yan menüyü açıyorsunuz açılan menüden web photo gallery e tıklıyorsunuz.

001.jpg

Karşınıza çıkan menüde
1-) Hangi dosyanın içindeki dosyaları alıp fotoğraf galerisi yapıcağınızı belirten ayardır bu ayarda bir klasörün içindeki tüm fotoğraflarınızı albüm haline getirebilirsiniz.
2-) Fotoğraf galerisiyle beraber fotoğraflarınız ve java scriptler yada flash materyallerin nereye kayıt edilceği bölümdür. Yani Fotoğraf galerisini bir klasörün içinden alırken diğer klasörün içine kayıt etmeniz için gerekli koordinat belirteceğiniz ayardır. Diyelimki fotoğraf galerisinin dosyalarını belgelerim/fotografgalerisi diye bir klasör açıp onun içine kayıt ettirebilirsiniz.
002.jpg

Bu iki seçeneği ayarladıkdan sonra diğer ayarlar biraz daha detaylı olduğu için şimdilik anlatıp aklınızı karıştırmıyım. Styles yazan menüden değişik galeri stillerini ayarlıyabilirsiniz. Style i ayarladıkdan sonra ok tuşuna bastığınızda Destination u nereyi gösterdiyseniz tüm dosyalarınız oradadır. Destination da yeni oluşturduğunuz klasör ün içindeki tüm dosyaları ftp ye atın ve fotoğraf galeriniz tamamlanmış olsun :) Bol galeriler. Anlamadığınız yada yanlış izah ettiğim bir yer varsa bana bu konuda sorarsanız cevaplamaya çalışıcağım...
Bir kaç tane size örnek olması için kendim galeri, örnekleri hazırladım. Linkleri aşşağıdadır.

Fasic Galeri
Feedback Galeri
Flash Galeri
Flash1 Galeri

Saygılarımla.

ozlem()

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Teşekkürler..
Ellerine sağlık..:)

buhara

🌱Yeni Üye🌱
web photo galleryi siteye nasıl eklerim

photoshop ile web sitesi hazırlıyorum, deneme amaçlı. web photo galleryi kullanarak web albümü yaptım, bunu da bu siteye eklemek istiyorum. nasıl yapacağım??

çok acil yardımcı olursanız sevinirim

fillix

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Photosop CS4 için geçerlİ değil sanırım. Çünkü ben bulamadım.

damla1

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Teşekkürler Gökhan iyi bir anlatım olmuş...

MagiC_She58

🏆Pro Tasarımcı🏆
:angel:Bilgilerini bizle paylaştıgın için tsk ederim..

worm32

🏅Acemi Tasarımcı🏅
teşekkürler güzel paylaşım

cevatnaci

🌱Yeni Üye🌱
photoshop flash resim galerisi

Arkadaşlar tam üç ay uğraşıyla photoshop flash resim galerisi nasıl yapılışını öğrene bildim en çokta Web Photo Gallery plug-in nasıl nereye ekleneceğini bulmak beni oldukça zorladı sonunda başardım.
Şimdide bu yaptığım flash resim galerisini WEP sitemde nasıl göstereceğim.Oluşturduğum dosyalarda hangilerini FTP ye ne şekilde atacağım Bilgi verirseniz sevinirim saygılarımla

aceratur

🌱Yeni Üye🌱
eyvallah kardeş emeğine sağlık, bana çok gerekli bir şeydi inan. teşekkürler :]

brcbsnk

🌱Yeni Üye🌱
flash animasyonlu resim galerisi yapmak ve siteye eklemek konulu yardım

selamlar ben çanakkaleden burcu. çalıştığım yerin web sitesini yapmaya hazırlanıyorum. resim galerisi oluşturmam gerek. sizin yaptığınız örneklerde olan flash resim galerileri çok güzel daha ayrıntılı yardımcı olursanız sevinirim.:smile:

Recco

🌱Yeni Üye🌱
Teşekürler güzel paylasım :)